Podmienky  pre prijímacie konanie

Podmienky pre prijímacie konanie žiakov ZŠ na zaradenie do triedy pre žiakov so špecifickým intelektovým nadaním s rozšíreným vyučovaním prírodovedných predmetov

1. V školskom roku 2017/2018 otvárame jednu triedu s rozšíreným vyučovaním prírodovedných predmetov v šiestom ročníku a jednu triedu v piatom ročníku v zmysle platnej školskej legislatívy.

2. Každému žiakovi bude pridelený kód, pod ktorým bude počas prijímacích skúšok pracovať.

3. V deň prijímacích skúšok budú žiaci riešiť písomný test z matematiky a zároveň sa zúčastnia psychologického a špeciálnopedagogického vyšetrenia, ktoré overí úroveň ich špecifického intelektového nadania.

4. Úlohy pre prijímacie skúšky budú obsahovať učivo podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED 1, vzdelávacia oblasť Matematika a práca s informáciami. Úlohy pre prijímacie skúšky do šiesteho ročnía budú obsahovať aj učivo piateho ročníka podľa štátneho vzdelávacieho programu, vzdelávacia oblasť Matematika a práca s informáciami.

5. Hodnotenie prác sa uskutoční na základe bodového systému testu z matematiky a záverov psychologického a špeciálnopedagogického vyšetrenia.

6. Žiak vykoná prijímaciu skúšku úspešne, ak dosiahne 51% z celkového počtu bodov a vyhovie kritériám psychologického diagnostikovania.

7. Poradie žiakov sa určí podľa súčtu bodov v teste z matematiky, psychologického a špeciálnopedagogického vyšetrenia a priemeru známok zo štvrtého ročníka a prvého polroku piateho ročníka, resp. z tretieho ročníka a prvého polroku štvrtého ročníka. Pri rovnakom bodovom zisku uchádzačov bude uplatnené právo rozhodnutia prijímacej komisie, ktorá bude zohľadňovať zapojenie žiakov do súťaží z matematiky a prírodovedných predmetov.

8. Výsledky prijímacích skúšok budú zverejnené na druhý deň skúšok, najneskôr do 15.00 hod. na oznamovacej nástenke školy.

9. Riaditeľ ZŠ na požiadanie umožní nazrieť do písomnej práce uchádzača jeho zákonnému zástupcovi, triednemu učiteľovi alebo učiteľovi, ktorý vyučuje predmet prijímacej skúšky.

10. Uchádzačovi, ktorý sa z vážnych dôvodov nemôže zúčastniť na prijímacej skúške v stanovenom termíne, určí riaditeľ ZŠ náhradný termín. Dôvod neúčasti oznámi uchádzač alebo jeho zákonný zástupca riaditeľovi školy najneskôr v deň konania skúšky.

Žiar nad Hronom 31.01.2017
Mgr. Marek Baláž riaditeľ školy