Čo je nové na JEDNOTKE?

Život v našej škole neustal ani cez prázdniny. Čo teda čaká žiakov Jednotky v novom školskom roku? Začnime novinkami.

Hneď pri vstupe do školy žiaci zbadajú vynovené priestory šatní, kde si žiaci môžu svoje veci uložiť do krásnych nových skriniek.

Ďalšou novinkou je vysokorýchlostný internet, ktorý je 20-krát rýchlejší ako doterajší. Týmto projektom sa zatiaľ môže pochváliť len 5 škôl na Slovensku.

Novinkou v oblasti vyučovania je postupné zavádzanie systému vysoko efektívneho učenia. Týmto krokom sa dostávame do úzkeho klubu inovatívnych škôl. Veľmi sa z toho tešíme. Viac o tomto systéme výučby budeme verejnosť informovať počas školského roka.

Na čo sa ešte môžu tešiť žiaci z Jednotky?

Sme škola, ktorá sa zameriava na prírodovedné predmety.

Patríme medzi 77 škôl na Slovensku, ktoré sú vybavené najmodernejšími učebňami. Teda každého žiaka čaká spoznávanie tajov jednotlivých prírodovedných predmetov zážitkovou formou pomocou pokusov v učebni fyziky, biológie a chémie a tiež praktických činností v novej učebni techniky.

No nezabudli sme ani na predmet matematika, kde sme v posledných rokoch vsunuli prvky logiky.

Ako je to u nás s výučbou jazykov?

Špecialitou našej školy je využívanie metódy CLIL. Pomocou nej rozširujeme odbornú slovnú zásobu u našich detí. Pri overovaní jej účinnosti nám vyšli výsledky, ktoré ukazujú správnosť tejto cesty.

Určite stojí za pozornosť rozšírenie výučby anglického jazyka v piatom ročníku na 4 hodiny týždenne. Voliteľné hodiny budeme využívať predovšetkým na konverzáciu. Veríme, že aj v nastávajúcom školskom roku sme pripravili pre našich žiakov inšpiratívne školské prostredie.