<=
Index
=>
Vypočítaj slovné úlohy:
1. V papiernictve predávajú malý zošit po 0,39 €, veľký zošit po 0,55 € a perá po 0,44 €. Jožko si kúpil dva malé zošity a tri veľké. Koľko zaplatil?
Jožko zaplatil´
€.
2. Do školskej jedálne nakúpili 45,56 kg banánov. Pomarančov kúpili o 13,54 kg viac. Koľko kilogramov ovocia spolu kúpili?
Spolu kúpili
kg ovocia.
3. Jedno lízatko stojí 0,23€ . Koľko stojí 100 lízatiek?
100 lízatiek stojí
€.
4. Balenie 10 ks žuvačiek stojí 1,10 €. Koľko stojí jedna žuvačka?
Jedna žuvačka stojí
€.
Check
Hint
OK
<=
Index
=>