Vlastiveda

ročník: 3.B

Téma: Zima a jej premeny, znaky zimy

Frázy:

Months of winter are: December, January, February

Symbol of winter: It´s cold.  It´s snowy. I make a snowman. I can ski and skate. We are wearing winter hat, gloves, scarf, coat, boots.....

V našej škole sa snažíme podporovať metódu CLIL nielen v jednom predmete, ale slovnú zásobu začleňujeme aj do iných predmetov . Výhodou metódy CLIL je zlepšenie komunikačných schopností u detí. Tretiaci sa touto metódou  učili na vlastivede tému Vianoce a zima. Pomocou kalendára prírody a vlastným pozorovaním pomenovali a zisťovali znaky zimy, zmeny v zime, zimné aktivity. Spoznávali vianočné zvyky vo Veľkej Británii. Zisťovali rozdiely vo vianočných tradíciách na Slovensku a vo Veľkej Británii. (video)

Judita Môciková

4 seasonsVyučovacia hodina vedená pomocou metódy CLIL zahŕňa používanie dvoch jazykov a to materinského jazyka, ktorý je dominantný a cudzieho jazyka. Hlavné informácie sú podávané v materinskom jazyku a niektoré vyučovacie aktivity prebiehajú v cudzom jazyku. Na hodine vlastivedy sme si vysvetlili zmeny v prírode na jeseň, ale aj v iných ročných obdobiach, kde žiaci používali vlastné pozorovania a skúsenosti. V anglickom jazyku si v skupinách vytvorili projekt, kde získali skúsenosti v tímovej práci a ich poznatky reálne využili.
ročník: 3.B
učiteľ: Judita Môciková
Vlastiveda: Changes in nature
frázy: viď video