O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Novinky

28.6.2024

koniec šk. rokaVÁŽENÍ RODIČIA, MILÉ DETI, VŠETKÝM VÁM ĎAKUJEME ZA SPOLUPRÁCU.

PRAJEME VÁM PRÁZDNINOVÉ DNI PLNÉ SLNKA, POHODY, ÚSMEVOV, POZNÁVANIA A ŠŤASTNÝCH NÁVRATOV DO NOVÉHO ŠK.ROKU!

Ďalšie fotografie nájdete TU

4.7.2024

finančná gramotnosťPrváci spoznávali mince a bankovky. Naučili sa spočítať a vytvoriť dané sumy. Základy finančnej gramotnosti máme zvládnuté.

Viac fotografií nájdete TU

30.6.2024

rozlúčkaŠtvrtácka rozlúčka s kamarátmi v klube sa nám páčila, bavili sme sa spoločne.

Ďakujeme a prajeme veľa úspechov na druhom stupni.

Hurá na prázdniny!

Ďalšie fotografie nájdete TU

28.6.2024

BSNa koncoročný výlet Štiavnické Bane - Sv. Anton - Banská Štiavnica sa naši prváci, druháci a tretiaci veľmi tešili. Navštívili múzeá, virtuálne sa preniesli v čase, videli skutočné historické pamiatky a zažili výcvik dravých vtákov s deťmi na škole, ktorá je prvá na Slovensku s vyučujúcim predmetom Sokoliarstvo.

Viac fotografií nájdete TU

26.6.2024

yetilandPiataci v Yetilande

Aj naši piataci si zaslúžili odmenu za celoročnú usilovnú prácu a tak ich pani triedne učiteľky zobrali na miesto, kde mohli konečne robiť to,čo sa im celý rok zakazuje: kričať, skákať, utekať. V Yetilande vo Valčianskej doline sa vybláznili nielen žiaci, ale aj pani učiteľky. Takéto šťastné úsmevy na tvárach si prajeme mať každý deň! :)

Ďalšie fotografie nájdete TU

24.6.2024 9.AA takto skvele sme sa mali na našom poslednom výlete :)
22.6.2024

prváciPrváci sa bavia

Krásne slnečné popoludnie si prváci užili,

pozvali si pani učiteľky, asistentku Janku aj praktikantku Hanku.

Počasie sa vydarilo, spoločné súťaženie nás bavilo.

Fotokútik bola sranda, opekačka aj oblievačka, 

bola to veru zábava.

Viac fotografií nájdete TU

22.6.2024 ovocieV rámci ŠKOLSKÉHO PROGRAMU s finančnou podporou EÚ sa naša škola zapojila do ochutnávky spojenej so súťažou, ktorú zabezpečila firma Valman s.r.o. Všetci žiaci JEDNOTKY mali možnosť vyplniť hraciu kartu a zaslať ju do súťaže. 15 našich žiakov sa teší z novej basketbalovej lopty :).
22.6.2024 Romanka Sklenárová a Sabínka Sklenárová, gratulujeme Vám k získaniu ocenenia v rámci používania aplikácie Smartbooks.
Romanka a Sabínka boli uvedené do SIENE SLÁVY 2024 a v GrandFinále, ktoré sa konalo v utorok 18.06.2024 v hoteli Holiday Inn v Žiline, sa Sabinka umiestnila na 1. mieste zo všetkých zúčastnených prvákov na Slovensku a získala notebook. Romanka bola tiež úspešná a vo veľkej konkurencii medzi tretiakmi sa umiestnila na 4. mieste.
Jednotka je na Vás hrdá!
smartbooks   smartbooks   smartbooks
21.6.2024

viedenZáver školského roka vo Viedni

Žiaci II. stupňa boli za svoje celoročné úsilie v učení  odmenení  fantastickým výletom do Viedne.  Absolvovali pešiu prehliadku historického centra mesta  - videli parlament, radnicu, ružovú záhradu, Hofburg, Námestie Márie Terézie, Stephansdom a Prírodovedné múzeum.

Uvidíme, čo si pre nás vymyslia učitelia na budúci školský rok. Máme motiváciu  - budeme sa zlepšovať v nemčine.

Ďakujeme učiteľom, že sme mohli vidieť VIEDEŇ.

Fotografie nájdete TU

21.6.2024 stanovištiaUčenie na stanovištiach na hodinách ANJ - triedy 6.A a 5.B
Fotografie nájdete TU
21.6.2024

rozlúčkaRozlúčka so IV.B

Bolo nám cťou, vážení rodičia. Ďakujeme.

Ďalšie fotografie nájdete TU

21.6.2024 CLILCLIL u prvákov

Nadobudnuté vedomosti si prváci zopakovali a naučili sa pojmy aj v angličtine - pomocou metódy CLIL.

Matematika - Geometric shapes - triangle, rectangle, circle, square, side, corner

Colours - white, yellow, red, orange, pink, purple, green, blue, brown, black

Prvouka - seed, root, stem, leaves, flower, plant, fruit, vegetables

Ďalšie fotografie nájdete TU

21.6.2024

englishstarEnglishstar

Aj v tomto roku sa zapojila naša škola do medzinárodnej súťaže Englishstar, v ktorej majú žiaci možnosť preveriť a porovnať si svoje jazykové zručnosti v anglickom jazyku so svojimi rovesníkmi z celého Slovenska.

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a blahoželáme k pekným výsledkom!

Ďalšie fotografie nájdete TU

19.6.2024 etwinningE-twinningový projekt 6.A
Začiatkom júna sa skončila e-twinningová spolupráca 6.A s deviatimi školami z Grécka, Poľska, Srbska, Španielska a Turecka. Za jeden školský rok sme toho stihli dosť. Spoločne sa nám podarilo vytvoriť e-knihu o bezpečnosti na internete, spoločnú reštauráciu s národnými jedlami, či sprievodcu najkrajšími miestami v našich krajinách. Niektoré z našich spoločných projektov si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch: 
19.6.2024

cestovanieUčenie pre život

V utorok sa žiaci 7. ročníka v rámci matematiky vybrali na cestu do Banskej Bystrice a učili sa cestovať. Ako každý rok, tak aj tento, sa našli takí, ktorí cestovali vlakom prvýkrát. Cieľom bolo vyskúšať si viacero druhov dopravy, no v prvom rade si cestu poriadne naplánovať. Museli si veľa informácií vyhľadávať - číslo MHD, odchody a príchody vlakov, autobusov a samozrejme aj cestovné. Žiaci zistili, že nie vždy je to jednoduché, ale nakoniec to všetci zvládli :)

Úspešne sme absolvovali aj naše cestovanie: MHD na železničnú stanicu, rýchlikom do Banskej Bystrice, osobným vlakom do Zvolena a autobusom do Žiaru nad Hronom. Sami si kupovali lístky a hľadali nástupište, z ktorého sme mali odchod. S prehľadom sa zorientovali či na železničnej, či na autobusovej stanici.

Verím, že naši žiaci sa už nestratia, či budú cestovať vlakom alebo autobusom.

Zuzana Murgašová, p. uč. MAT

Ďalšie fotografie nájdete TU

18.6.2024

športový deňSpoločný športový deň klubákov bol plný zábavy, pohybu a detskej radosti.

Viac fotografií nájdete TU

18.6.2024 5A1.výlet 5.A 
Niektorí naši piataci zažili viacnásobné "po prvýkrát": prvý výlet 5.A, prvýkrát vlakom alebo aj prvá návšteva Banskej Bystrice. V Thurzovom dome nás čakali tvorivé dielne s názvom Ako sa písalo v minulosti a okrem iného sme si vyskúšali napísať svoje meno v hieroglyfoch alebo stredovekým písmom. Napriek teplu sme všetko zvládli bez problémov, s úsmevom a s novým heslom: guličky.
Ďalšie fotografie nájdete TU
17.6.2024
 • tenis do škôlNaši tretiaci a štvrtáci sa zapojili do projektu TENIS do škôl, ktorého hlavnou myšlienkou je zatraktívniť hodiny telesnej výchovy, motivovať deti k pravidelnému pohybu a umožniť žiakom oboznámiť sa so základnými zručnosťami tejto hry. To sa podarilo na JEDNOTKU.

  Veľmi pekne ďakujeme p. trénerovi Čákovskému. Bolo to SUPER!

  Viac fotografií nájdete TU

 • 12.6.2024

  muzikoterapiaSo žiakmi 7. a 8.ročníka sme počas hodín etickej výchovy začiatkom júna navštívili relaxačnú miestnosť v MsKC v Žiari nad Hronom. Pán lektor mal pre nás pripravené zaujímavé aktivity zamerané na muzikoterapiu. Sprevádzal nás svetom hudby, mohli sme si vyskúšať, ako znejú rôzne hudobné nástroje. Toto zážitkové učenie v nás vyvolávalo veľmi príjemné pocity a zároveň sme mohli zrelaxovať, uvoľniť sa, či dostať priestor na vyjadrenie vlastných emócií.

  Viac fotografií a videá nájdete TU

  7.6.2024

  vselicoToto všetko stíhajú prváci v klube a ich letné všeličo je pestré. Veď posúďte sami.Letná paleta, maľované kamene, kvíz o zvieratkách a veľa iného.

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  7.6.2024

  zábavaSlnečné chvíle našich prvákov v klube ...

  Zvieracia pohybovka bola naša TOP aktivita.

  Viac fotografií nájdete TU

  7.6.2024

  dejepisMalé foto z hodiny dejepisu u piatakov. Chlapci dobrovoľne pomohli spolužiačkam pri odpovedi a zároveň sme si aj vďaka rýchlym prevlekom zopakovali a rozšírili vedomosti o druhoch, atribútoch a znakoch daných náboženstiev.

  #abyuceniebavilo #fotonazelaniedeti

  Mgr. Barbora Kollárová


  7.6.2024

  Dopravné ihriskoPrváci opäť navštívili dopravné ihrisko. Najprv absolvovali výuku v triede. Následne svoje získané vedomosti použili v praxi.

  Tešíme sa na zdokonalenie v septembri už ako druháci.

  Viac fotografií TU

  7.6.2024

  atelierikPosledné fotografie z výtvarného krúžku Ateliérik

  Viac fotografií nájdete TU

  4.6.2024

  mdd_1Prváci oslavovali MDD v piatok učením naopak. Deti si pripravili rôzne aktivity, v ktorých nás naučili: tancovať, skladať a tvoriť z papiera, čarovať, hrať futbal, športovať.... V pondelok pokračovali športovými súťažami, ktoré pripravili p. asistentky. Svoj deň zavŕšili vychádzkou na zmrzlinu.

  Viac fotografií nájdete TU

  4.6.2024

  stromyTretiaci pozorovali stromy. Na blokovom vyučovaní zapojili svoje vedomosti a zručnosti z matematiky, prírodovedy, slovenského jazyka. Merali obvod, odhadovali výšku stromu, pozorovali faunu a flóru v okolí stromu. Porovnávali listy, kvety a plody vybratého stromu.

  To všetko zvládli v spolupráci v skupinách. Nakoniec si zopakovali význam lesa a porozprávali sa o zážitkoch z podujatia: Dotyk lesa.

  Viac fotografií TU

  3.6.2024

  MDDNaše pani asistentky pripravili pre deti na prvom stupni k ich MDD športové hry. Deti sa vybláznili pri rôznych súťažiach, potrénovali si spoluprácu, no zabávali sa aj pri povzbudzovaní svojich pani učiteliek pri naozaj netradičnej hre - varení slepačej polievky (asi povzbudzovali slabo, na obed bola na koniec kukuričná :) ).

  Viac fotografií a videá nájdete TU

  30.5.2024

  kariérneDňa 22.5. sa žiaci 8. A triedy zúčastnili zaujímavého workshopu.

  V rámci kariérového poradenstva vo forme zážitkového workshopu čakalo žiakov počas 6 vyučovacích hodín:

  • objasnenie dôležitosti výberu správnej strednej školy,

  • hľadanie svojho potenciálu a silných stránok,

  • ujasnenie si záujmov, hodnôt a svojho JA,

  • oboznámenie sa s možnosťami ďalšieho rozvoja,

  • rozvoj spôsobilosti vziať život do “vlastných rúk“,

  • prehľad profesií a trhu práce,

  • poznanie toho, kam môžu a dokážu smerovať na ich vzdelávacej ceste (napr. stredná škola),

  • žiaci si spoločne s lektorom vytvorili vlastné kariérne portfólio, ktoré im môže pomôcť pri výbere strednej školy.

  30.5.2024

  reprodukcieNa krúžku kreatívny ateliér to vrcholí a po štúdiách pravekých malieb a starovekých sôch sme skočili do niečoho modernejšieho. Dievčatá si vybrali diela od Chagala, Van Gogha a pod. a pustili sa do reprodukcií, ale na formát A2 (pre nich prvýkrát takýto veľký formát v maľbe). Už pri tvorbe podkladu bolo veru veselo :). Pár fotiek na želanie :)

  30.5.2024

  5 zmyslovAko by mal vyzeral obraz, ktorý by zapájal nevedomky nielen zrak, ale aj chuť, čuch, hmat a sluch? Šálka voňavej kávy v momente hodenia kociek cukru ... Syčiaci had na rozpálených kameňoch ... Písanie s jahodou vo voňavej čokoláde či hukot pokazeného motora ... aj takto to poňali žiaci u nás .

  Obraz pre päť zmyslov v podaní 6.A.

  30.5.2024

  svitavyNávšteva zo Svitáv

  Dňa 21. 5. 2024 nás opäť navštívili žiaci aj učitelia z partnerskej školy z českého mesta Svitavy.

  Pripravili sme pre nich zaujímavé aktivity v odborných učebniach a na lezeckej stene, strávili sme pekné dopoludnie plné športových zápasov, ukázali sme im naše mesto a záverečnou bodkou dňa bolo spoločné opekanie.

  Navzájom sme si so žiakmi vymenili kontakty a spomienkové darčeky. Veríme, že naše nové priateľstvá vydržia čo najdlhšie.

  Viac fotografií nájdete TU

  28.5.2024

  košíkDeň bez školských tašiek

  Dnes do našej školy prišli namiesto klasických žiakov cestovatelia, turisti, hubári, inštalatéri ..... a vymenili svoje školské tašky za kufre, cestovné tašky, košíky, rôzne kufríky, krabice či rôzne prepravky ...

  Viac fotografií nájdete TU

  26.5.2024

  dotyk lesaAj naši žiaci si užili skvelé aktivity na podujatí Dotyk lesa.

  Viac fotografií nájdete TU

  26.5.2024

  obálkaV rámci hodín čítania sme sa s prvákmi viac zamerali na pochopenie slov a textu. Na stanovištiach plnili rôzne aktivity a tým sme u nich podporili aj ich vzťah k čítaniu. Pracovali v skupinách, tým si precvičili životnú zručnosť - pomoc a spoluprácu.

  Viac fotografií TU

  23.5.2024

  zručnosti budúcnostiŽiaci 8.B triedy sa 21.5. zúčastnili kariérneho dňa v MsKC pod názvom "ZRUČNOSTI BUDÚCNOSTI".  

  Viac fotografií TU

  23.5.2024

  besiedkaPrváci si pripravili program ku Dňu rodiny. Pozvali si svojich rodičov, súrodencov a zistili, že: Rodina je naše šťastie, každý deň v nej láska rastie.

  Viac fotografií TU

  23.5.2024

  pohyb Pohyb nás baví

  Slnko, pohyb, čerstvý vzduch = zdravie, radosť, zábava

  Viac fotografií TU

  23.5.2024

  mamičkámZ lásky našim mamičkám

  Najkrajšie slovo na svete je MAMA.

  Ďakujeme, že Vás máme!

  Vaši prváci

  Viac fotografií TU

  22.5.2024

  Vicemajsterky kraja vo futbale - dievčatá krásne druhé miesto.

  A Nela Šárniková ako najlepšia strelkyňa turnaja!

   

  GRATULUJEME a všetkým ďakujeme za skvelú reprezentáciu!

  futbal  futbal

  21.5.2024

  deň dobrovoľníctvaUž v prvý deň Týždňa dobrovoľníctva 20. mája 2024 sa skupina žiakov – členov žiackeho parlamentu zapojila do aktivity. Dobrovoľníci z jednotlivých tried pomohli vyčistiť areál školy od odpadkov, zo školského ohniska odstránili nežiadúcu burinu, aby mohli žiaci počas pekných slnečných dní využiť ohnisko na posedenie a opekanie. Mladí dobrovoľníci boli veľmi radi, že mohli svojou troškou prispieť na dobrú vec.

  Viac fotografií nájdete TU

  20.5.2024

  včelyTretiaci si dnes pripomenuli Deň včiel. Dozvedeli sa nové informácie, počítali, koľko kilometrov včela nalieta, koľko kvetov navštívi na jeden let. Spolu si zopakovali vývoj včely a tvorili zábavné príbehy. Spoločne vytvorili spoločenstvo usilovných včiel.

  Fotografie nájdete TU

  20.5.2024 Žiaci 8. ročníkov sa dňa 16.5. zúčastnili literárnej exkurzie v rodnom dome Jána Kollára v Mošovciach a navštívili aj Národný cintorín v Martine.
   martin  martin  martin
  19.5.2024 fazuľaTretiaci sa učia o rastlinách aj prakticky. Tento týždeň sadili naklíčenú fazuľu.

  Viac fotografií nájdete TU
  19.5.2024 tenisTenis do škôl je projekt Slovenského tenisového zväzu, ktorý vznikol z úsilia STZ v spolupráci s Ministerstvom školstva.

  Hlavné myšlienky projektu Tenis do škôl sú:
  - zatraktívniť hodiny TV na prvom stupni ZŠ,
  - motivovať deti k pravidelnému športovaniu,
  - umožniť žiakom oboznámiť sa so základnými zručnosťami tejto hry.
  ... a daríííí sa

  Viac fotografií nájdete TU
  19.5.2024

  pasovačkaNaši prváci navštívili mestskú knižnicu, kde ich privítala pani knihovníčka Kaššová, ktorá si pre nich pripravila zaujímavé aktivity. Po splnení všetkých úloh ich pani knihovníčka slávnostne pasovala za čitateľov mestskej knižnice. Spoločným sľubom sľúbili, že budú čítať knižky a nenechajú ich na poličkách odpočívať. A ako darček dostali registráciu zdarma. Ďakujeme veľmi pekne a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  16.5.2024

  programMilý program pri príležitosti Dňa matiek si pre našich seniorov so svojimi žiakmi pripravili pani učiteľky Juditka Môciková a Livka Harangozóová

  Fotografie a videá nájdete TU

  14.5.2024

  gombíkDnes sme na našej škole uskutočnili zbierku MODRÝ GOMBÍK.

  Zástupcovia žiackeho parlamentu informovali o zbierke školským rozhlasom aj informáciou na stránke školy, aby deti aj rodičia boli o zbierke informovaní. Pani učiteľky na prvom stupni sa so svojimi žiakmi o zbierke porozprávali, aby aj malé deti rozumeli, že svojím drobným príspevkom pomáhajú šíriť dobro.

  Tento rok je výťažok zbierky venovaný na pomoc hladujúcim deťom vo svete, ktoré trpia extrémnou podvýživou.

  Za každý, aj malý príspevok, boli darcovia odmenení odznakom modrého gombíka, ktorý je symbolom tejto zbierky.

  Spoločne sa nám podarilo vyzbierať krásnu sumu 115,- eur, za čo všetkým darcom zo srdca ĎAKUJEME!

  Viac fotografií nájdete TU

  13.5.2024

  besedaAj prvý stupeň sa zúčastnil besedy s pani spisovateľkou Gabrielou Futovou. Ďakujeme za milé a príjemné stretnutie.

  Viac fotografií nájdete TU

  12.5.2024 čokotretraČokoládová tretra 2024

  Ďakujeme všetkým za účasť a úžasné výkony na Čokoládovej tretre 2024.

  Naši žiaci sa dokázali presadiť vo veľmi silnej atletickej konkurencii a postúpili na finále do Košíc (Tobias Varsa, Sabinka Sklenárová, Romanka Sklenárová) . Budeme im silno držať palce!

  Výsledky štvrťfinálového kola v Žiari nad Hronom nájdete na https://www.hrdosport.sk/Content/results/2024/5/VYS806.pdf alebo na https://statistika.atletika.sk/vysledky/76178/0/2 .

   

  Viac fotografií TU

  12.5.2024 Na Deň matiek sa na hodinách nemeckého jazyka s láskou v srdiečkach pripravovali aj naši malí nemčinári z 1. A, z 1. B a z 2. A
  Meine liebe Mutti, alles gute zum Muttertag
   (“Moja milá maminka, všetko dobré ku Dňu matiek”)
  muttertagmuttertagmuttertag
  10.5.2024

  besedaBeseda so spisovateľkou

  Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom pre žiakov našej základnej školy zorganizovalo dňa 10. 5. 2024 besedu so slovenskou spisovateľkou Gabrielou Futovou.

  Pred besedou sme sa zodpovedne pripravili na hodinách slovenského jazyka a oboznámili sme sa so životom a tvorbou autorky. Pani Futová nám hovorila o svojej práci, písaní, tvorbe kníh, záľubách, inšpiráciách, ale aj trošku o svojom súkromí a zvieratkách, ktoré doma chová a nevie si bez nich predstaviť svoj život. O všetkom nám hovorila pútavo a s neprekonateľným humorom. V závere sme spisovateľke položili množstvo otázok, na ktoré vždy pohotovo odpovedala. S radosťou nám podpísala svoje knihy a neodmietla ani fotografovanie.

  Viac fotografií nájdete TU

  10.5.2024

  futbalPrišli, videli, zvíťazili

  Školský pohár žiačok ZŠ, 1. miesto v okresnom kole a postup do krajského si dnes vybojovali naše skvelé baby. Ďakujeme a gratulujemeeeee!

  Viac fotografií nájdete TU

  10.5.2024

  ŠvP4.A a 4.B si tento týždeň užívajú v škole v prírode v Banskej Belej. Okrem učenia stihli preskúmať okolie, Banskú Štiavnicu a aj večer zrelaxovať ...

  Viac fotografií z prvých dvoch dní nájdete TU

  Nový zámok, botanická záhrada - fotografie TU

  Kalvária, športové aktivity, opekačka, večerný relax - fotografie TU

  4.5.2024

  freestyleFreestyle outfit na Jednotke

  Žiaci si prostredníctvom svojich zástupcov v žiackom parlamente navrhli, aby mohli mať deň, kedy môžu prísť do školy v teplákoch. Bežne sa totiž tepláky používajú na športové podujatia. Aby sa vyhovelo aj iným, ktorí by chceli vyskúšať niečo, čo si bežne do školy neobliekajú, zvolili sme v piatok, 3. mája, deň „FREESTYLE OUTFIT“. Hoci najviac prevládal „teplákový“ outfit, predsa niektorí zvolili aj iné zaujímavé outfity.

  Viac fotografií nájdete TU

  3.5.2024

  kníhtlačV rámci dejepisu sa okrem iného piataci venovali druhom písma, prvým knihám a pod. Zaujala ich predstava ukladania písmen do tlačiarenského stroja a tak sme si oprášili jednoduchú techniku otláčania zemiakov v kontexte výroby matríc na kníhtlač. Tu je pár skúšobných výkresov i keď podstatnejšia bola samotná tvorba.

  #troskupraktickehodejepisu

  3.5.2024

  kvetyV 7.B už figúru človeka i zvieraťa majú za sebou a tak si dnes vyskúšali nakresliť kvet podľa fotky/živého kvetu farbičkami na čiernom papieri. Chlapci veru prekvapili nielen dievčatá, ale aj samých seba.

  3.5.2024 ornamentyS piatakmi sme sa venovali jednoduchej a pritom zložitej téme ornamentov v praktickom svete. Čičmanské vzory na jednoduchom domčeku však mnohých potrápili ... aj takto si svojou vlastnou skúsenosťou začínajú viac vážiť prácu iných ľudí.

  #uceniehrou
  3.5.2024 figúra7.A si dnes vyskúšala nakresliť figúru človeka podľa živého modelu. Zároveň si prvýkrát vyskúšali kresbu prírodným uhlíkom. Asi si viete predstaviť ako bolo veselo.
  #abyuceniebavilo
  2.5.2024

  planetaDeti z klubu symbolicky upozorňujú na stav našej planéty.

  Viac fotografií nájdete TU

  1.5.2024 Školské kolo súťaže "Vojaci očami detí" už máme za sebou :)
  1. miesto - Martina Mlinkovičová, 7.A
  2. miesto - Sofia Hutnyk, 9.A
  3. miesto - Ema Oriešková, 5.B
  4. miesto - Peter Šoltés, 8.B
  vojaci vojaci
  Všetky súťažné si môžete pozrieť TU
  1.5.2024

  beh oslobodeniaAj naši žiaci sa zúčastnili Behu oslobodenia. Nebolo to ľahké no stalo to zato. Šport nás baví. A niektorí obsadili víťazné stupne.

  Dievčatá 2018 – 2017, 150 m: 2. Sabina SKlenárová

  Dievčatá 2016 – 2015, 750 m: 2. Romana Sklenárová, 3. Larien Knošková

  Dievčatá 2014 – 2013, 750 m: 1. Nela Šárniková , 3. Nela Táborská

  Blahoželáme!

  Viac fotogragrafií nájdete TU

  30.4.2024

  šibájGruntovačka s Jednotkou

  Dňa 26.04.2024 sa žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zapojili do jarnej Gruntovačky, ktorá mala medzi žiakmi obrovský úspech. Organizátorom bola oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON. Bolo nám cťou skrášliť obľúbenú oddychovú lokalitu - Šibeničný vrch. V snahe pomôcť prírode nás nič neodradilo a výsledkom bolo množstvo vriec plných odpadkov.

  Milí žiaci, patrí Vám poďakovanie. Nielen v mene učiteľského kolektívu, ale aj v mene dvoj či štvornohých obyvateľov Šibeničného vrchu.

  Viac fotografií nájdete TU

  30.4.2024

  preparatóriumVlastivedná vychádzka po našom meste spojená s návštevou mini múzea v preparatóriu

  Prváci a tretiaci sa vybrali na vychádzku Žiarom. Cieľom bolo múzeum živočíchov v preparatóriu v Ladomerskej Vieske. Po ceste žiaci videli miesta, ktoré niektorí nepoznali. Slnečné hodiny, kostol na Svätokrížskom námestí, kryptu a tabuľu Š.Moysesa, kaštieľ, ktorý práve opravujú, miesto, kde býval starý mlyn, nový most ponad rieku Hron. Plní zážitkov a nových poznatkov sme sa vrátili do školy.

  Viac fotografií nájdete TU

  29.4.2024 Tému "Výtvarné transpozície fyzikálnych, biologických či chemických procesov" sme v 9.B poňali experimentálne. Na každej novej hodine sme sa venovali inej zložke a tu môžete vidieť práve odraz chémie vo výtvarnom prejave ... žiaci si nielen bubliny vyrobili, ale aj aplikovali a farbili sami podľa svojho vkusu ... následne po zaschnutí sa takto vytvorené podklady dotvárali a vznikli krásne práce s tématikou mora či geografie.
  #uceniesusmevom
   chefyz chefyz chefyz
  29.4.2024 zvierataUmelci, neumelci, ale kresbu zvieraťa si skúšali aj oni. Naši siedmaci sa (v rámci cca polhodinky) takto popasovali s touto témou ... niektorí prekvapili samých seba :) 
  27.4.2024

  kruzokNa krúžku Kreatívny ateliér máme veselo aj pri témach, ktoré vychádzajú z dejín umenia. Tento týždeň začali dievčatá pracovať na zadaní Pozitív a negatív v pravekých maľbách.

  Techniku sme ale volili tiez blízku praveku a tak o zábavu bolo postarané :).

  27.4.2024 obezitaV rámci celoslovenskej súťaže ku dňu obezity na tému Ovocie a zelenina ako superhrdina sa naši žiaci 5.A umiestnili v regionálnom kole na druhom mieste. Gratulujeme!
  27.4.2024

  Tajov23. apríla 2024 sme so siedmakmi a šiestakmi navštívili Pamätný dom Jozefa Gregora Tajovského.

  Expozícia v malebnej rodnej drevenici spisovateľa je venovaná histórii a významným osobnostiam obce Tajov s dôrazom na literárne kontexty Jozefa Gregora Tajovského a jeho manželky, spisovateľky Hany Gregorovej. Vo vstupnom priestore Pamätného domu sa nachádza malá expozícia venovaná ďalšiemu slávnemu tajovskému rodákovi, vynálezcovi, maliarovi, kňazovi Jozefovi Murgašovi.

  Na miestnom cintoríne sme si uctili pamiatku Jozefa Gregora Tajovského a tiež sme videli symbolický hrob Jozefa Murgaša. Pred obecným úradom sme sa odfotili pri drevenej soche rodáka z Tajova.

  Viac fotografií nájdete TU

  26.4.2024

  mcdonald cupNaše Jednotky vo štvrtok hrali parádny futbal, prehrali až vo finále :(

  Chlapci a dievčatá, ďakujeme!

  A mimochodom, zúčastnilo sa 7 tímov ;)

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  26.4.2024 živočíchyŽivočíchy

  Prváci zbierali informácie o živočíchoch, triedili ich, tvorili myšlienkové mapy a čítali s porozumením.....

  Viac fotografií nájdete TU

  25.4.2024

  mlyadý technikDňa 24.4.2024 sme sa zúčastnili prehliadky Mladý technik. Úspešný projekt. Úspešným ho robíte vy, naši žiaci. Až desať žiakov našej školy získalo diplom za vynaloženú prácu, úsilie.
  Milí žiaci, vaše  ambície sa pretavili do úspechov, na ktoré môžete byť právom hrdí...  

  Mgr. Michal Straňák

  Viac foto nájdete TU

  24.4.2024 

  OsvienčimV apríli sa deviataci zúčastnili exkurzie do bývalého koncentračného tábora v Osvienčime - Auschwitz - Birkenau. V tento deň sa mnohým asi veľmi ťažko zaspávalo, ale vidieť to by mal každý. Aby si uvedomil, čo tí ľudia, ktorí tam boli, museli prežívať. A naozaj, zo všetkých stien na nás dýchala úzkosť, bolesť, nepredstaviteľná hrôza. Atmosféra strachu a desu tu bola prítomná i po toľkých rokoch. Videli sme reálne budovy, plynové komory, popraviská, ale i tony ľudských vlasov, ktoré sa využívali v priemysle, desaťtisíce detských topánok, kufrov, šiat, okuliarov… Ešte teraz nám naskakujú zimomriavky z tej chladnej premyslenosti do každého detailu. Až tu človek pochopil, aké šťastie má naša generácia.

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  23.4.2024

  deň ZemeMilá Zem, všetko najlepšie k Tvojim narodeninám Ti prajú prváci z klubu.

  Viac fotografií nájdete TU

  22.4.2024

  deň ZemeSviatok našej planéty sme oslávili rovesníckym vyučovaním, počítaním, vyhľadávaním nových informácií a tvorením. Všetko najlepšie prajeme našej Zemičk

  Viac fotografií nájdete TU

  18.4.2024 odpadDeň Zeme v ŠKD - triedenie odpadu
  Viac fotografií nájdete TU
  18.4.2024

  florbalNaše baby si zahrali aj v Kremnici okresné kolo vo florbale, na ktorom obsadili 3. miesto.

  Ďakujeme, dievčatá!

  VIac fotografií nájdete TU

  17.4.2024

  vybíjaná

  Vybíjaná dievčatá

  Nie každý deň je nedeľa. Ani tu sme nepostúpili, ale viem, že bojovali silno. Farbu na lícach mali ešte v škole. A to je najviac, viac ako výhra. Šikovné baby!

  PaedDr. Miroslava Matoušeková

  Viac fotografií nájdete TU

  17.4.2024

  florbalKúsok so super florbalového zápasu v Kremnici.

  Perfektne si zahrali. Atmosféra bola parádna!

  Viac fotografií TU

  17.4.2024

  Práce šiestakov na témy:

  • Odevný dizajn
  • Štúdia kvetu
  • Zvukový obraz - maľovanie rusínskej piesne

  Mgr. Barbora Kollárová

  vyv  vyv  vyv

  16.4.2024

  sereď15.4.2024 žiaci 8.ročníka navštívili Múzeum holokaustu v Seredi. Ide o bývalý pracovný a koncentračný tábor, kde boli počas druhej svetovej vojny deportovaní slovenskí židia.

  Oboznámili sa so životnými príbehmi obetí a preživších holokaustu. Mali možnosť vidieť, v akých podmienkach žili, aké predmety každodennej potreby používali, nahliadnuť do dobových dokumentov a fotografií.

  Odkaz do budúcnosti: Národ, ktorý nepozná svoju históriu, je odsúdený ju prežiť znova.

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  15.4.2024

  skupinyPri opakovaní učiva prírodovedy najradšej pracujeme v skupinách.

  Viac fotografií z 3.B nájdete TU

  12.4.2024 papagájVčera naše deti zažili v škole trochu exotiky - kontaktnú výstavu papagájov v rámci vzdelávacieho programu pre deti a mládež. Zúčastnili sa prednášky o druhoch a živote exotického vtáctva a užili si aj skutočný kontakt s exotickým vtáctvom.
  Deti a mládež takto získajú neoceniteľné poznatky a skúsenosti zo života exotického vtáctva, ktoré je na Slovensku a v Česku možné spoznať len okrajovo.
  Viac fotografií nájdete TU
  12.4.2024

  záhradaDeti z ŠKD nám upravili Záhradku, ktorá učí. Ďakujeme!

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  11.4.2024
  Maľovanie prírody prírodou
  V rámci témy Výtvarné transpozície fyzikálnych, chemických a biologických procesov sme sa tentokrát na výtvarnej výchove zamerali na biológiu a jej využitie v tvorbe.
  Žiaci vytvárali obrázky jarnej prírody pomocou púpav, zádušníka, orgovánu, tuje, hliny, tylipánu a pod. ...aj takto sa učia nové prístupy k tvorbe a k hľadaní možností a riešení danej problematiky.
  #uceniehravouformou
  Mgr.Barbora Kollarová
  prírodaprírodaprírodapríroda
  11.4.2024
  sadenieZáleží nám na našej planéte
  Naši piataci dnes vymenili perá za motyky, hrable, rýľ a pomohli sadiť stromy v mestskom ovocnom sade a očistiť levanduľový záhon. Každý pridal ruku k dielu a tak sme domov odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce. A určite sa sem ešte vrátime skontrolovať, ako sa čerstvo zasadením stromčekom darí.

  Viac fotografií nájdete TU
  9.4.2024 zápisPOĎAKOVANIE

  Vážení rodičia,

  všetkým Vám úprimne ďakujeme za dôveru, ktorú ste prejavili nám, našej škole, tým, že ste zapísali do našej školy to najcennejšie, čo doma máte – Vaše dieťa.

  Tešíme sa na budúcu spoluprácu a stretnutie v septembri.

  ĎAKUJEME ♥

  Fotografie nájdete TU

  ELEKTRONICKÚ PRIHLÁŠKU NÁJDETE TU
  Tlačivo prihlášky vo formáte pdf na tlač a vypísanie si môžete stiahnuť TU
  8.4.2024 lievanceNaši deviataci si vyskúšali problematiku tvorby shortvidea počínajúc scenárom až po finálne dielo... Videá boli rôzneho zamerania a tu je jedno z nich. Video nesie názov Láska ide cez žalúdok (neformálne Lievance) a ide o prácu skupinky chlapcov, ktorí urobili takýto lyrický "videorecept" .
  1.4.2024

  jarný salónDeti z klubu boli hľadať inšpiráciu na Jarnom salóne (postupovej súťaži neprofesionálnej výtvarnej tvorby).

  Ďalšie fotografie nájdete TU

  31.3.2024 bioÚspech v biológii
  18.3. 2024 sa konalo krajské kolo biologickej olympiády v Banskej Bystrici, kde z okresného kola postúpili dvaja naši žiaci. Z 9.A – Marek Šulák a 8.B – Jakub Holic. Naši žiaci sa v konkurencii 23 žiakov nestratili, naopak patrili k najlepším. Marek skončil na prvom mieste. Jakub na piatom mieste.
  Gratulujeme!
  26.3.2024
  nocPrváci si pobalili karimatky, spacáky a odvahu. V škole ich čakala Rozprávková noc. Riešili krížovky, tvorili pojmovú mapu, navštívili školskú knižnicu, hádali hádanky, hľadali rozprávkové dvojice a čítali s porozumením....
  Zaspávali so svojimi plyšáčikmi. Ráno vstávali s pocitom hrdosti, že ich  prvá noc v škole dopadla na JEDNOTKU!
  Viac fotografií nájdete TU
  26.3.2024 čítanieV marci, v rámci aktivít vedúcich k posilňovaniu čitateľskej gramotnosti si žiačky piateho ročníka pripravili pre svojich malých kamarátov – prvákov, zážitkové čítanie. Najprv predstavili spisovateľku Máriu Ďuríčkovú a potom sa zamerali na knihu O Guľkovi Bombuľkovi.
  Ďakujeme.  
  Viac fotografií nájdete TU
  26.3.2024

  vonkuSlniečko nás láka von každý deň, športujeme, učíme sa aj hráme ...

  Viac fotografií nájdete TU

  26.3.2024 sedmokráskySedmokráskovo nás baví ...
  Viac fotografií TU
  24.3.2024

  Veľká nocVeľkonočné dekorácie, zdobenie vajíčok, vinše, veľkonočné pohľadnice sú už pripravené.

  Viac fotografií nájdete TU

  24.3.2024 prvá pomocPrvá pomoc v našom klube ...
  Viac fotografií TU
  24.3.2024 Hugo a GrétkaTretiaci veľmi srdečne ďakujú za veselé putovanie Hugovi a Grétke po našom meste.
  Viac fotografií TU
  22.3.2024

  deň vodyJe svetový deň vody a my vieme, že voda nemá sviatok len dnes, ale po celý rok.
  Pozrite ako oslavujeme.

  VIac fotografií TU

  14.3.2024 dodDeň otvorených dverí
  Ďakujeme za návštevu, tešíme sa na Vás v septembri!
  Viac fotografií nájdete TU.
  14.3.2024 nikolkaVesmír očami detí - Nikolka postúpila do celoslovenského kola.
  GRATULUJEME!
  14.3.2024 tazitkaUčenie v prírode už počasie dovoľuje a žiaci si ho častokrát aj sami pýtajú :). Dnes tomu nebolo inak, tému Dizajn výrobku sme spojili s kamennými ťažítkami na papier a jarou v štylizovanej verzii :) .

  Mgr. Barbora Kollarová
  14.3.2024

  volejbalChlapci hrali parádne, prehrali sme len vo finále 3:2 na sety!

  Viac fotografií nájdete TU

  14.3.2024

  stolný tenisPiatok 8.3.2024 sa na našej škole konalo 3. kolo školskej stolnotenisovej ligy. Žiaci si mali možnosť zmerať si sily so svojimi rovesníkmi. Tešili sme sa vysokej účasti a veľkému záujmu žiakov.

  Viac fotografií nájdete TU

  14.3.2024 jarJar zavítala aj do našej školy
  10.3.2024 atelierikKreatívny krúžok pre deti prvého stupňa
  Spoločne poznávame, tvoríme, hráme sa...Pracujeme s rôznymi materiálmi, technikami a na rôzne témy (autoportrét, šarkaniáda, Martin na bielom koni a jeho princezné, zimné mesto, zvieratká v zime, vtáčiky atď) 
  Fotografie nájdete TU   
  9.3.2024 tetovanietetovanieTéma telový dizajn a tetovanie s prímesou jari a hry našich deviatakov, dopadol takto :)
  9.3.2024

  ovociovocieNiečo sa chystá ... v priebehu týždňa sme mali aj trochu oddychovejšiu a humornejšiu tému.

  Takto vyzerajú postavičky našich žiakov na tému Ovocie a zelenina ako superhrdina, ktoré budú súčasťou plagátov ku dňu obezity. 

  9.3.2024 jarPrichádza jar a s ňou prichádzajú do krúžku Kreatívny ateliér aj témy so zvieratkami ... vtáčiky štebotali ako prvé ... kresba piatačiek a šiestačiek prírodným uhlíkom.
  9.3.2024 smajlikOd papiera k mobilnej aplikácii ... aj takto by sa dalo nazvať poňatie témy Úprava digitálneho obrazu v piatackych ročníkoch, ktorých papierovú časť môžete vidieť aj na našom DOD v utorok, 12.marca, od 15:00.
  26.2.2024

  jarné prázdninyJarné prázdniny v klube boli plné pohybu, hier a spoločnej zábavy.

  Viac fotografií nájdete TU

  16.2.2024 nemčinaNemčina nás baví :) :) :) ... nemčina v prvom ročníku ...

  Viac fotografií nájdete TU
  16.2.2024 stolný tenisPomaly sa zlepšujeme aj v stolnom tenise ...
  Krátke videá nájdete TU
  16.2.2024 prváciZimné všeličo u prvákov v klube

  Zimné chvíle sme si užili,
  hrali sa, súťažili aj tvorili...

   

  Viac fotografií nájdete TU

  16.2.2024 mat olympiádaSkvelý úspech piatakov a deviataka v matematickej olympiáde!
  24.1.2024 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády v kategóriach Z5 a Z9. Obe mali len 4 úspešných riešiteľov, z toho naša škola troch!
  V kategórii Z5 si 1. miesto odniesol Tomáš Chrobák z 5.B a 2. miesto Samuel Paučo z 5.A.
  V kategórii Z9 si 1. miesto odniesol Filip Švec z 9.A.
  Srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.
  16.2.2024 patrikAj Jednotka má svojho vloggera 
  Na našej škole rastie mnoho rôznych talentov a jedným z nich je aj Paťo z 9.A, ktorý v rámci projektu z ANJ vytvoril vlog o Švajčiarsku. Posúďte sami jeho kvality a podporte ho zdieľaním.
  Video nájdete TU
  15.2.2024

  valentínkyValentínky z klubu

  Valentín je sviatok krásny,
  uži si ho v láske, šťastí.

  Viac fotografií nájdete TU

  15.2.2024 šaliansky maťkoDo 29. ročníka súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko za zapojili aj žiaci z Jednotka Žiar Nad Hronom. Víťazkou školského kola v III. kategórii sa stala Nina Šištíková zo VI. B triedy, ktorá postúpila do okresného kola. To sa konalo 7. 2.2024 v Kremnici. Umiestnila sa na 1. mieste.
  šaliansky maťkoMatúš Bartko zo IV. A triedy sa umiestnil v okresnom kole na 3. mieste.
  GRATULUJEME!!!
  15.2.2024 hokejDnes fandíme ...
  HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - Slovensko 18
  Viac fotografií nájdete TU
  Ako fandili tretiaci a štvrtáci nájdete TU
  15.2.2024
  Na Jednotke v klube bol veľký bál,karneval
  konal sa tam vytúžený karneval...
  Viac fotografií nájdete TU
  14.2.2024 srdceValentínsky pozdrav z Jednotky ...
  13.2.2024

  gazdaDnes do školských lavíc zasadli veľmi zaujímaví žiaci. Bol tu napr. Michael Jackson, Harry Potter, náčelník Apačov a mnohí ďalší,  ale aj postavičky zo  zvieracej a rozprávkovej ríše.

  Žiacky parlament zorganizoval dnešný fašiangový deň a pozval všetkých prežiť deň v „koži“ alebo v kostýme niekoho iného s humorom a v dobrej nálade. Každý, kto sa zapojil, bol odmenený sladkosťou, niektorí aj medailou. Mnohí boli naozaj veľmi originálni! 

  Viac fotografií nájdete TU

  13.2.2024 prvaciKarnevalové čítanie a počítanie u prvákov
  Viac fotografií nájdete TU
  12.2.2024
  Ešte v minulom kalendárnom roku sa žiačka 9.A triedy Dianka Ďurčová zapojila ako jedna z mnohých žiakov do celoslovenskej literárnej súťaže - Báseň v štúrovčine 2023, ktorú vyhlásil Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV,
  v. v. i. pri príležitosti Týždňa vedy a techniky 2023.
  Diankina výherná báseň bude zverejnená na internetových stránkach juls.savba.skkorpus.sk a sociálnych sieťach Facebook a Instagram. 
  kompletné výsledky nájdete TU
  dianka   dianka
  9.2.2024 ping pongĎalší úspech našich mladých športovcov z 9.B triedy, ktorí sa v stredu, 7.2.2024, zúčastnili okresného kola v stolnom tenise a reprezentovali našu školu. Chlapci, ďakujeme! 
  Viac fotografií nájdete TU
  8.2.2024

  hokejistiVčera sa na našej škola konala beseda s hokejistami HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Žiarskych "Indiánov" privítali vybraní žiaci štvrtého až deviateho ročníka. Žiaci sa dozvedeli veľké množstvo zaujímavých informácií o žiarskom hokeji a o projekte „Celá trieda fandí hokeju". A v prípade našich Indiánov fandí celá Jednotka. 

  Viac fotgorafií nájdete TU

  4.2.2024 lyžiarskyNáš lyžiarsky výcvik 2024 sme si užili všetci. Nik to nevzdal a chuť nám nepokazilo ani škaredé počasie. Každým dňom sme boli lepší. A teraz sme všetci lyžiari.
  Perfektné podmienky nám vytvorili SKI Krahule. Ďakujeme!

  Video si pozrite TU
  2.2.2024 kruzokAj na krúžku sa pracuje s hlinou, ale trošku inak ...
  ... na krúžku Kreatívny ateliér sme sa tento týždeň začali venovať modelovaniu postáv a téme zobrazenia celej postavy. Dievčatám bolo, ako vždy, veselo :).

  Mgr. Barbora Kollárová
  2.2.2024 keramikaČasť piatakov už vie, ako ťažko sa vyrába keramika. Na hodine výtvarnej výchovy si oprášili aj vedomosti z dejepisu a vyskúšali si tvorbu nádob technikou vrstvenia prstencov zo samotvrdnúcej hliny i plastelíny...

  #radostnadovsetko

  Mgr. Barbora Kollárová
  2.2.2024

  skupinyPrváci a skupinová práca

  Skupinová práca je nielen metódou, ale aj cieľom vyučovania. Podstatou je hľadanie cesty pri riešení úloh na základe úcty voči druhému a záujmu o spoluprácu. Deti boli so svojou prácou spokojné a snažili sa podať najlepší osobný výkon.

  Viac fotografií nájdete TU

  2.2.2024

  prváciPrváci počas prvého polroka spoznávali nielen písmená, čísla, cudzie jazyky a prírodu, ale zoznámili sa aj s pravidlami spolužitia. Zistili, že ich každodenným používaním sú lepšie pripravení na učenie sa, na riešenie situácií v bežnom živote a v rodine. Vieme, čo je plus a mínus a zdokonaľujeme sa v dôvere, aktívnom počúvaní, pravde, úcte a osobnom optime.

  Viac fotografií nájdete TU 

   
  Novinky z minulosti nájdete TU


   

  Jedáleň

  ŠKD

  Kontakt

  • Základná škola
  • Ul. Dr. Janského č.2
  • 965 01 Žiar nad Hronom
  • --------------------------------------
  • Telefón: +421 45 673 21 45
  • fax: +421 45 673 21 45
  • e-mail: skolazh@gmail.com
  • --------------------------------------
  • Školská jedáleň:
  • sjzsjan@gmail.com
  • +421 45 672 52 14