O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Aktivity uskutočnené v ŠKD - šk. rok 2017/2018

Kde sa voda sypala a piesok sa lial, konal sa rozprávkový karneval. Všetci klubáci  zažili čarovné februárové popoludnie plné zábavy, tanca, súťaží. Bolo nám veru veselo, veď sme tu mali princezné, víly, rytierov  a kovbojov, tiež zvieratká rôzneho druhu.Spoločné popoludnie nám bolo krátke, lebo jašenia nikdy nie je dosť a z rozprávky odísť sa nám tiež nechcelo...

 

V januári medzi nás zavítali pracovníčky z RÚVZ v Žiari nad Hronom, ktoré si pre nás pripravili zaujímavú besedu o prvej pomoci pod názvom - Au, bolí, pomóóc. Vysvetlili sme si ošetrenia drobných poranení, zopakovali dôležité telefónne čísla. Zdôraznili sme si dôležitosť prevencie a bezpečnosti správania sa v zimnom období. Ďakujeme za zaujímavú a poučnú prednášku pre našich klubákov.

 

Príroda sa nám zahalila do krásnych, bielych šiat a konečne sme sa dočkali snehovej nádielky. Naše popoludnia sme si vychutnali naplno. Naháňali sa, guľovali, tvorili maxi veže, súťažili v stavaní gúľ, tvorili snežné stavby, snehuliakov, maxi snehové stavby... Perinbaba potešila všetky deti, aj my sme sa vyšantili dosýta a užili si dlho očakávaného sniežiku.

 

Stavanie snehuliakov patrí odjakživa k veselým zábavkám. Aj my v klube sme podľahli lákaniu prvého snehu a postavili hneď niekoľko snehuliakov. Mali sme z toho veľkú radosť a už sa tešíme na novú snehovú nádielku.

Svoju šikovnosť, rýchlosť, obratnosť mohli naši klubáci preukázať v utorok 28. novembra v telocvični. Naša celoklubová akcia s názvom "Bavíme sa športom" bola plná pohybových aktivít. Deti rýchlo pochopili, ze šport nie je len drina a odriekanie, ale i zábava a smiech. Veríme, že zábavné pohybové aktivity splnili svoj účel a spoločne sme sa bavili športom a pohybom...

 

Jeseň...farebné listy, babie leto, vietor...vietor, ten sme veru potrebovali pri púšťaní šarkanov. Na konci novembra sme využili veterné počasie na šantenie so šarkanmi. Napriek chladnému počasiu bolo o zábavu postarané. Okrem pekne lietajúcich šarkanov sa nám stali aj prípady zamotaných šarkanov.

 

Posledné krásne jesenné chvíle sme v klube využili netradične "Jazdou zručnosti na kolobežkách". Všetci sme sa výborne zabavili a s nadšením prešli prekážkové slalomové dráhy. Dôležité bolo, že sme sa výborne zabavili a radovali zo spoločného pobytu vonku. Veľká pochvala patrí klubákom, ktorí si doniesli aj vlastné kolobežky a s radosťou ich požičali kamarátom. Všetci sa tešíme na ďalšie spoločné športové podujatie...

 

Hallowenske čáry máry boli v našich oddeleniach naozaj strašidelné. Búú, Búú. Bojíte sa? Naše strašidlá sa vôbec nebáli, aj keď sa zabávali na halloweenskej zábave. V našich oddeleniach horeli tekvicové strašidlá a na klubákov čakali čáry-máry, zábavné súťažné disciplíny. Bolo nám super...

 

V školskom klube sme sa všetci snažili celý týždeň „žiť zdravo“. Celotýždenná aktivita bola zameraná na správnu výživu a vitamíny, ktoré sú  pre deti, ale aj dospelých, dôležité. Každý deň sme si pripravovali stôl plný dobrôt, na ktorom nechýbalo čerstvé ovocie, zelenina, chutné šalátiky. Cieľom bolo pútavým spôsobom priblížiť deťom dôležitosť konzumácie vitamínov. Celý týždeň bol zaujímavý, nevšedný a hlavne plný vitamínov a pohody. To, čo deti jedia, bezprostredne ovplyvňuje ich zdravie a preto je dôležité, aby naše deti žili zdravo.

 

Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté  schovávajú v skriniach,

ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.
                               E. Rotterdamský

 

Milí klubáci viete, že kniha je sprievodcom nášho života, prináša nám radosť, poučenie. Tak milé deti, s radosťou do čítania. Aj naši kamaráti zo 7. oddelenia to vedia a s radosťou navštívili mestskú knižnicu. S úsmevom na tvári nás privítala pani knihovníčka a ochotne nám pomohla pri výbere knižiek. Čas nám plynul veľmi rýchlo. Nechcelo sa nám z knižnice odísť späť do školy a preto sa o mesiac vrátime... 

 

 

Klubáci zo 6. oddelenia sa zúčastnili akcie Októberfest, ktorú pripravila Súkromná stredná odborná škola pedagogická v Žiari nad Hronom.  Pre deti boli pripravené rôzne hudobné, pohybové a tvorivé aktivity, ktoré si užili. To nebolo ešte všetko, pozreli sme si dramatizáciu rozprávky ,,O veľkej repe" a na svoje si prišli aj naše jazýčky. Ochutnali sme tekvicové polievky, koláče s jabĺčkami, sušené jabĺčka. Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a krásne prežité poobedie.

 

Milí klubáci, poznáte kľúče k našim srdciam? Každého poteší, keď povieš čarovné slovíčko, pozdravíš, prejavíš vďaku alebo sa ospravedlníš. Druháci si vyskúšali použitie čarovných slovíčok v rôznych situáciách, tak veríme, že na ne nezabudnú v škole, klube aj doma.

 

Druháci navštívili Atlantis v Leviciach a cestou sa zastavili na Ranči u Bobiho. Bolo nám super...

 

Slnečné jesenné popoludnie sme využili na športové aktivity pod názvom „Pripraviť sa, pozor, štart!“ Privítali sme medzi nami našich nových kamarátov, prváčikov. Klubáci si zmerali sily v prenášaní lopty, skákaní s loptou, kolobežkách, prekážkovej dráhe, hode gaštanmi, podávaní lopty padákom... Najväčší úspech malo podávanie lopty mini padákom, pri ktorom si deti vyskúšali vzájomnú spoluprácu.
Veríme, že sme sa športovo naladili, aktívne prežili slnečný deň a čoskoro sa stretneme zas... 

 

Počas septembra klubáci kreslili svoje zážitky z prázdnin, ako ich prežili, čo sa im páčilo, kde boli a čo zažili...

Školský dvor na našej škole neostal prázdny ani cez prázdniny. Naše prázdninové dni v klube boli popretkávané zaujímavými aktivitami, ako sú súťaživé hry, návštevy detských ihrísk, kreslením na asfalt, tvorením ... Bolo nám fajn. Veď posúďte!


 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2016/2017 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2015/2016 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2014/2015
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2013/2014

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2012/2013

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2011/2012
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010

 
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14