CLIL - chémia

Chémia, šiesty ročník, trieda 6. A, pani učiteľka Viera Hrončeková

Téma: Znečistenie ovzdušia - kyslé dažde a smog

Kľúčové slová: acid rain - kyslý dážď, pollutants-znečisťujúce látky, smog, fog-hmla, mixture-zmes, sources-zdroje, dust-prach, soot-sadze, fly ash-popolček, dýchacie problémy-breathing problems, poisoning of the body - otrava organizmu, death-smrť, sulfuric acid – kyselina sírová, drying trees - vysychanie stromov, eroding buildings-rozrušovanie stavieb.

Chémia, siedmy ročník, trieda 7. A, 7. B, pani učiteľka Viera Hrončeková

Téma: Chemické reakcie

Kľúčové slová :zrážková teória, zrážky, koncentrácia, reakcia, reaktanty, produkty, zlučovanie, rozklad, nahradzovanie, podvojná zámena, oxid uhličitý, oxid uhoľnatý, uhľovodíky, peroxid vodíka, dusík, katalyzátor, oxid manganičitý...

Chémia, šiesty ročník, 6.A, pani učiteľka Viera Hrončeková

Téma: Kolobeh vody - 2 hodiny

Kľúčové slová: kolobeh vody, vyparovanie, kondenzácia, skvapalňovanie, zrážky, vsakovanie, povrchová a podpovrchová voda, odtok povrchovej vody, objem vody, tvorba oblakov.