Finančná gramotnosť

V tomto školskom roku sme nadviazali spoluprácu so Súkromnou obchodnou akadémiu v Žiari nad Hronom a s pani výchovnou poradkyňou sme sa dohodli, že zorganizujeme podujatie zamerané na rozvoj finančnej gramotnosti.

V piatok 17. marca 2017 teda štyria študenti SOA s pani profesorkou zavítali do našej školy a strávili hodinu v 7. A a v 8. B triede. Pre našich žiakov si pripravili pomerne náročné úlohy, ktoré vychádzali z praktických životných situácií – napr. ako si vybrať najvýhodnejší lístok na rodinnú lyžovačku či ako nakúpiť, aby vybrané potraviny boli kvalitné, ale zároveň čo najlacnejšie. Keďže podujatie prebiehalo na hodinách slovenčiny a v úlohách sa pracovalo hlavne s číslami, žiaci museli zvládnuť aj viaceré otázky súvisiace s učivom o číslovkách. Všetky skupiny v siedmom aj ôsmom ročníku jednotlivé úlohy vyriešili a tí najúspešnejší okrem sladkej odmeny získali aj diplom.

Tieto aktivity boli pre našich žiakov nielen prospešné z praktického hľadiska, ale aj sa im páčili, lebo úlohy boli zaujímavé a dozor nad nimi vykonávali študenti.