O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Šport

basketDňa 28.1.2020 sa konalo v hale ZUS Arény  okresné kolo v basketbale žiakov. Naši siedmaci a piataci v konfrontácii s deviatakmi získali druhé miesto. Školu reprezentovali: Jakub Barcík, Adam Herich, Peter Šimovič, Timotej Kršiak, Jakub Ján Chrobák, Ján Kováč, Marek Golebiowski, Lukáš Matejka, Jakub Tapfer, Adrián Dekýš, Huraj Max, Huraj Alex. Blahoželáme

volejbalV obvodnom kole vo volejbale
sa naše dievčatá umiestnili na krásnom druhom mieste. Gratulujeme.

Aj tento školský rok sa siedmaci zdokonaľovali v plávaní :).

Naši minibasketbalisti opäť prví
10.5.2018 sa v telocvični, na IV. ZŠ,  konalo druhé kolo  štvrtého ročníka basketbalovej mikroligy medzi žiarskymi základnými školami.
Zostava družstva bola trochu zmenená - z dievčat zostalo len jedno - ale doplnili sme ďalšími chlapcami, ktorí chceli skúsiť tento šport. Najťažší zápas sme opäť odohrali s cirkevnou školou - kde nám výrazne pomohli trestné hody - takže sme nakoniec vyhrali o tri body
Našu školu reprezentovali: 
M.Huraj, A.Huraj, M.Golebiowski, J.Tapfer, N.Žiaková, T.Michalov, M.Kukučka, D.Frič, D.Hlaváč, A.Dekýš, T. Gubka, J. Holic, H.Galko, B.Mališ
Za veľkú bojovnosť im patrí veľká pochvala. Už sa tešíme na ďalší turnaj 31.5.2018 na domácej pôde.  
V.Fridrichová

27.4.2018 sa v telocvični na II. ZŠ konal štvrtý ročník basketbalovej mikroligy medzi žiarskymi základnými školami. Naše trojročné snaženie sa nám vrátilo v podobe úspechu - keď sme  s veľkým bodovým rozdielom vyhrali nad II.a IV. ZŠ. Problémy nám robili hráči s Cirkevnej školy, kde mali dvoch veľmi vysokých hráčov a ako tím hrali veľmi dobre. Aj my samozrejme máme rezervy - nepremenili sme veľa trestných hodov. 
Našu školu reprezentovali: 
M.Huraj, A.Huraj, M.Golebiowski, J.Tapfer, N.Žiaková, N.Kúštiková, A.Hudec, T.Michalov, M.Kukučka, D.Frič, D.Hlaváč, A.Baláž, M. Ivanec,  A.Dekýš
Za výbornú reprezentáciu Patrí veľká pochvala.
V. Fridrichová


Dňa 15.6.2017 sa v ZUS Aréne konalo finále Nemak Žiarskej basketbalovej mikroligy.
Posledné súťažné disciplíny preverili rýchlosť a šikovnosť našich "minibasketbalistov". Decká mali možnosť sa stretnúť s basketbalistami nášho klubu, ktorí im pripravili okrem rozcvičky rôzne súťaže. Po sčítaní bodov zo  všetkých stretnutí a súťaží sme skončili nakoniec na 2. mieste. Trochu sme boli sklamaní, lebo sme nehrali zápas.
Dostali sme diplom a medaily. Touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí reprezentovali našu školu.V.Fridrichová


V máji sa v areáli našej školy uskutočnilo okresné kolo družstiev a jednotlivcov základných škôl v atletike pre školský rok 2016/2017. Súťažilo sa vo viacerých disciplínach ako napríklad beh, hod guľou, či hod kriketovou loptičkou. Od samého začiatku podujatia bolo na školskom dvore živo, keďže sa súťaží zúčastnili žiaci z celého okresu. V každej kategórii mohlo za školu štartovať jedno družstvo chlapcov a jedno družstvo dievčat, ktoré mohlo tvoriť až 10 pretekárov. Každý pretekár sa snažil dostať zo seba maximum, čo dávalo súťažiam zaujímavý nádych súťaživosti. Atraktívnymi boli aj súťaže v štafete, ktoré nadchli aj našich najmladších žiakov. V areáli našej školy sme prežili pestrý športový deň a sme radi, že sa v súťažiach nestratili ani naši žiaci a družstvá dievčat aj chlapcov skončili na prvých miestach.

4.5.2017 sa na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom konalo už Regionálne kolo žiačok vo futbale FUTBAL CUP. Dostali sa tam víťazi oblastných kôl zo Žiaru nad Hronom, Banskej Štiavnice a Žarnovice. Naša škola po veľkom boji nad Štvorkou vo finále oblastného kola Žiaru nad Hronom sa sem prebojovala.
Dievčatá svojim výkonom nesklamali a zvíťazili aj v tomto kole. Postúpili sme do krajského kola, ktoré sa uskutoční  18.5.2017 v Banskej Bystrici.

Zápasy:

 ZŠ, Ul. L. Svobodu, Žarnovica - ZŠ, Ul. Dr. Janského, ZH  0:0 (0:0)
ZŠ, Ul. Dr. Janského, ZH - ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica 4:2 (1:2)
ZŠ J. Kollára, Banská Štiavnica - ZŠ, Ul. L. Svobodu, Žarnovica 1:2 (1:1)

 

Tabuľka:

1. ZŠ, Ul. Dr. Janského 2, Žiar nad Hronom   2 1 1 0 4:2 4
  ZŠ, Ul. L. Svobodu 40, Žarnovica  2 1 1 0 2:1 4
3. ZŠ J. Kollára, Ul. L. Svobodu 40, Banská Štiavnica 2 0 0 2 3:6 0

11. mája pokračovalo ďalšie kolo mikroligy v basketbale žiakov ZŠ. Tentoraz sa nám smola lepila na päty. Prvý zápas s "Cirkevnou" sme prehrali. Mali sme v rukách možnosť výhry, ale nepremenili sme trestné hody. To isté sa zopakovalo aj v zápase so "Štvorkou". Dvojku sme v zápase zdolali 1:0 a padli nám aj  trestné hody, takže nakoniec sme skončili na treťom mieste.
Školu reprezentovali:Marek Ivanec, Roman Čenger, Adrián Dekýš, Adam Hudec, Andrej Goral, Peter Šurka, Timotej Michalov,  Branislav Mališ, Dávid Hlaváč, Gregor Klacek, Peter Janičina
Záverečné kolo bude 15. júna 2017 o 15.00 hodine v ZUS Aréne  a tam sa rozhodne definitívne o víťazovi. Tak nám držte všetci palce.       V.Fridrichová


25.4.2017 sme odohrali ďalšie zápasy v rámci Žiarskej basketbalovej mikroligy. Tentokrát sme zavítali na Cirkevnú školu. Na palubovke prebiehal neľútostný boj o každú loptu. Jeden zápas sme vyhrali - druhý remizovali a tretí sme aj napriek tomu, že nám pomohlo jedno dievčatko z Dvojky a strelilo "vlastenca", prehrali. Vďaka lepšiemu skóre sme nakoniec skončili na druhom mieste. 
Našu školu reprezentovali:
Adrián Dekýš, Marek Ivanec, Branislav Mališ, Adam Hudec, Timotej Michalov, Roman Čenger, Peter Janičina, Tomáš Beňo, Peter Šurka, David Hlaváč, Andrej Goral, Gregor Klacek


3.4.2017 sa konalo na IV.ZŠ druhé kolo ŽBM. Tentoraz sme zobrali aj tri dievčatá, ktoré sa po počiatočných obavách celkom dobre uchytili. Keďže sme mali chlapcov v škole v prírode, reprezentovali nás aj chlapci z predprípravky MŠK BK a tak by bola bývala hanba, keby sme neskončili na prvom mieste.
Poďakovanie a pochvala za reprezentáciu patrí týmto žiakom:
Alex Huraj, Max Huraj, Marek Golebiowski, Tomáš Beňo, Peter Janičina, Michal Német, Jakub Tapfer, Timotej Michalov, Jašková Tamara, Neshodová Hana, Machovičová Saskia
V.Fridrichová

 

 

Žiarska mikroliga v basketbale - 1. kolo

Žiaci prvého stupňa sa zúčastnili 1.kola 3.ročníka mikroligy žiakov ZŠ a umiestnili sa na peknom druhom mieste. Stretli s rovesníkmi ostatných základných škôl v meste. V zápasoch sa striedali pekné aj slabé chvíľky, no bojovali ako levy. Túžba vyhrať zápasy bola silná. Po prvom prehratom zápase boli trochu skleslí, ale zvyšné dva zápasy vyhrali. Po zápase sa hádzali trestné hody, ktoré sa pripočítali ku konečnému výsledku.

Našu školu reprezentovali: Gregor Klacek, Andrej Goral, Dávid Hlaváč, Peter Janičina, Timotej Michalov, Tomáš Beňo, Branislav Mališ, Jakub Ondruš, Marek Ivanec, Michal Némethy, Samuel Kováč, Peter Šurka, Adam Hudec.

Začiatkom apríla bude ďalšie kolo mikroligy, tak im držíme palce :)

 V.Fridrichová

 

Stolný tenis

Dňa 7.3.2017 sa naša škola zúčastnila Krajského kola v stolnom tenise žiakov základných škôl v Kalinove. V zostave Prokein Jozef VIII.A, Kupec Matúš VIII.A a Dekýš Adam VIII.A sme obsadili krásne druhé miesto.

Výsledky:

Zápasy v základnej skupine

ZŠ, Ul. Dr. Janského 2 ZH vs. ZŠ J.J.Thurzu A. Bernoláka 20, Detva 4 - 0

ZŠ Dr. Janského 2, Žiar n/H vs. ZŠ J.G.Tajovského 4 - 0

ZŠ Dr. Janského 2, Žiar n/H vs. Súkr. ZŠ Jána Bakossa 5, B. Bystrica 4 - 0

Semifinále:

ZŠ Dr. Janského 2, Žiar n/H vs. ZŠ Farská lúka 64/A, Fiľakovo 4 - 0

Finále:

ZŠ Dr. Janského 2, Žiar n/H vs. ZŠ s MŠ SNP 158/20, Kalinovo 0 - 4

 

Vybíjaná

Dňa 22.3.2016 nás žiačky Tereza Veselá, Ema Kollárová, Ema Igazová, Lucia Kukučková, Sofia Sečkárová (všetky 7.A trieda), Ema Krajčiová 7.B, Radka Môcová 6.B a Radka Vitteková, Karolína Lovčičanová, Laura Gondeková, Katka Hudecová, Kristína Gromová ( všetky 6.A) úspešne reprezentovali v obvodnom kole vo vybíjanej, kde odohrali 6 náročných zápasov a v silnej konkurencii 9 družstiev obsadili pekné 3. miesto.

 

Behu oslobodenia mesta 2016

V piatok, 15. Apríla sa naša škola zúčastnila Behu oslobodenia, ktorý každoročne organizuje mestský úrad v spolupráci s CVČ a atletickým klubom MŠK. Podarilo sa nám získať niekoľko umiestnení vo viacerých kategóriách.

V kategórii 2009-2008 chlapci (400m), obsadil 1. miesto Alexander Mihál (2.A) a 3. miesto Tomáš Gubka (1.B). V najmladšej dievčenskej kategórii 2009-2008 (400m), sa prvé miesto podarilo s veľkým náskokom vybojovať Radke Mlynárčikovej (2.C) a tretie miesto Eliške Klučkovej (2.A). V behu na 1900m kategória chlapci 2005-2004, sa Petrovi Beňovi (5.A) podarilo získať z 36 pretekárov, krásne 3. miesto. V tej istej kategórii, len v behu na 1500m dievčat, kde štartovalo až 46 pretekárok, sa nám podarilo obsadiť hneď dve miesta. 1. miesto –Nina Krajčíková z 5.A a 3. miesto- Nina Šimovičová zo 6.B triedy. V behu na 3000m chlapci, kategória 2003-2002, Timotej  Ziman z 8.B vybojoval cenné druhé miesto.  A podarilo sa nám získať aj 3. miesto v tej najstaršej kategórii, kategórii chlapcov 2001-2000, vĎaka  Tomášovi Janšíkovi z 9.C triedy.

 

 

Centrum voľného času a Mestský úrad – odbor školstva a športu organizovalo dňa 01. apríla 2011 na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom 22.ročník súťaže Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom.

Súťaže sa zúčastnilo 216 pretekárov, z 10 škôl a 1 atletického klubu, a to:

ZŠ, Ul. Dr. Janského 2, Žiar nad Hronom; ZŠ, Ul. M.R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom; ZŠ, Ul. Jilemnického 2, Žiar nad Hronom; ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 1, Žiar nad Hronom; ZŠ, Ul. Angyalova 401/26, Kremnica, ZŠ, Trnavá Hora 233; ZŠ, Vyhne 55; ZŠ L. Novomeského, Rúbanisko II 3079, Lučenec; AK, Žiar nad Hronom; SOŠ OaS, Jilemnického 1282, Žiar nad Hronom; Gymnázium, Ul. P. Križku 390/4, Kremnica.

 

Výsledky našich žiakov:

Beh 400 metrov, chlapci (2003 – 2004)

1. Kret Juraj -  01:24

2. Rajčan Samuel - 01:26

3. Tatár Viktor - 01:29

 

Beh 400 metrov, dievčatá (2003 – 2004)

3. Šemetková Bianka - 01:41

 

Beh 800 metrov, chlapci (2001 – 2002)

3. Kukučka Marek - 03:11

 

Beh 800 metrov, dievčatá (2001 – 2002)

3. Rišňovská Michaela - 03:57

 

Beh 1900 metrov, chlapci (1999 – 2000)

1. Koňarik Nikolas - 07:17

3. Bodor Andrej - 07:27

 

Beh 1500 metrov, dievčatá (1999 – 2000)

1. Krajčíková Zuzana - 05:55

 

Beh 1900 metrov, dievčatá (1997 – 1998)

2. Janšíková Barbora - 08:27

 

Beh 1900 metrov, dievčatá (1995 – 1996)

2. Neuschlová Eva - 09:10  

 

15. marca 2011 v utorok sa konal Aerobik maratón žiakov a žiačok základných a stredných škôl školského roka 2010/2011 v športovej hale pri futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom. Ako po minulé roky, tak aj tento sme sa zúčastnili v hojnom počte. Súťaž pozostávala z troch kôl po 40 min., medzi ktorými bola 10. minútová prestávka.

1. kolo - aerobik, rytmický (tanečný)

2. kolo - tae-bo

3. kolo - zumba

Na naše veľké potešenie sa umiestnila Kollárová Alžbeta z IX.A na peknom 5. mieste z celkového počtu 50 dievčat.

Zúčastnené žiačky: Víglaská Barbora IX.A, Kollárová Alžbeta IX.A, Zvarová Kajetána IX.A, Šmondrková Romana IX.A, Benková Dominika IX.C, Beňová Viktória VI.A, Repiská Simona VI.A

 

V dňoch 28.2.2011 až 3.3.2011 (pondelok až štvrtok) sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku Počasie nám prialo po celý týždeň a my sme sa mohli venovať iba lyžovaniu. 

 

MsÚ – odbor školstva a športu a Centrum voľného času v Žiari nad Hronom organizovalo dňa 25.02.2011 v Športovej hale, park Š. Moysesa v Žiari nad Hronom mestskú súťaž – zimný viacboj všestrannosti žiakov a žiačok základných škôl. Do súťaže sa prihlásili 4 školy z nášho mesta, a to: ZŠ, Ul. Dr. Janského 2, Žiar nad Hronom; ZŠ, Ul. M.R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom; ZŠ, Ul. Jilemnického 2, Žiar nad Hronom; ZŠ s MŠ Š. Moysesa, Ul. A. Kmeťa 2, Žiar nad Hronom.

 

Výsledky, kategória 8. - 9. ročník

Poradie

Meno

Body

Spolu

Škola

1

Silná Karin

74

277,5

ZŠ, M.R. Štefánika 17, ZH

Gajdošová Timea

60,5

Oslanec Marek

65,5

Kružic Karol

77,5

2

Balážová Lucia

55

243

ZŠ, Ul. Jilemnického 2, ZH

Tužinská Paula

23

Nárožný Andrej

75,5

Urgela Jakub

89,5

3

Neuschlová Eva

50

218,5

ZŠ, Dr. Janského 2, ZH

Rudinská Darina

36,5

Knoška Šimon

65

Ceplák Denis

67

4

Roobová Katarína

70,5

216,5

ZŠ s MŠ, Š. Moysesa, ZH

Matejčíková Veronika

47

Dolnický Martin

48,5

Môc Matúš

50,5

5

Kršiaková Daniela

49

182

ZŠ, Dr. Janského 2, ZH

Slašťanová Veronika

49,5

Dérer Marek

34

Mokroš Alex

49,5

 

Kategória 6. - 7. ročník

Poradie

Meno

Body

Spolu

Škola

1

Kukučková Dominika

71

237,5

ZŠ, Ul. Jilemnického 2, ZH

Šályová Daniela

59

Supuka Jaroslav

44,5

Obert Branislav

63

2

Zošiaková Ivana

53

173

ZŠ, Ul. Jilemnického 2, ZH

Chmelová Michaela

34,5

Kádaši Jakub

38,5

Baran Samuel

47

3

Rusnáková Natália

38

167,5

ZŠ, M.R. Štefánika 17, ZH

Lietavová Monika

42,5

Čaba Samuel

45

Beňo Oliver

42

4

Mališová Katarína

37

118,5

ZŠ s MŠ, Š. Moysesa, ZH

Haringová Viktória

25

Matejíček Peter

33

Kočiš Lukáš

33,5

5

Bangová Lucia

19,5

115,5

ZŠ, M.R. Štefánika 17, ZH

Bartoňová Kristína

40,5

Fedor Gábor

29

Bulko Daniel

26,5

6

Beňová Viktória

19,5

106,5

ZŠ, Dr. Janského 2, ZH

Repiská Simona

24

Kapusta Gregor

29,5

Hajdúch Adam

33,5

7

Macháková Daniela

7

57

ZŠ, Dr. Janského 2, ZH

Ihringová Michaela

12

Neuschl Lukáš

22

Gajdoš Vladimír

16

 

Rozhodcami na jednotlivých stanovištiach boli: Mgr. Ján Beňo (člnkový beh), Mgr. Jana Mičincová (výdrž v zhybe na hrazde), Mgr. Vanková Stanislava (hod plnou loptou), Mgr. Rastislav Štanga (skok z miesta), Mgr. Ján Kubina (šplh na tyči), Radovan Černák (sed – ľah).

V priebehu súťaže nedošlo k zraneniam a nebol podaný žiadny protest.

 

 

30. apríla 2010 sa uskutočnil „Beh oslobodenia mesta Žiar nad Hronom  na futbalovom štadióne. Naša škola sa ho zúčastnila so 48 žiakmi a získala celkovo 12 medailí.

·         kategória 2003- 2002, chlapci: 2. miesto Samuel Rajčan, 3. miesto Juraj Kret

·         kategória 2003- 2002, dievčatá: 3. miesto Veronika Lacová

·         kategória 2001- 2000, chlapci: 3. miesto Peter Bahna

·         kategória 2001- 2000, dievčatá: 1. miesto Zuzana Krajčíková , 2. miesto Izabela Kúšová, 3. miesto Jarmila Bahnová

·         kategória 1999- 1998, chlapci: 2. miesto Henrich Hash

·         kategória 1997- 1995, chlapci: 1. miesto Denis Ceplák, 2. miesto Patrik    Horváth

·         kategória 1997- 1995, dievčatá: 1. miesto Silvia Jánošková

(viac fotografií tu)

24.3.2010 v stredu sa uskutočnil Aerobik v športovej hale v Žiari nad Hronom o 9.00 hod.. Zúčastnili sa ho žiačky II. stupňa ZŠ v Žiari nad Hronom. Cvičil sa aerobik, tae-bo a pilates.

Našu školu reprezentovali: Gajová Michaela, Mlynkovičová Martina, Zvarová Kajetána, Šmondrková Romana, Víglaská Barbora, Kollárová Alžbeta, Neuschlová Eva, Benková Dominika, Neuschlová Kristína, Neuschlová Lenka, Sedliaková Viktória, Lukáčová Timea, Kršiaková Daniela, Ballová Martina 

 

(viac fotografií tu

 

Dňa 17.3.2010 v stredu o 8.00 v športovej hale v Žiari nad Hronom sa uskutočnil „Zimný halový viacboj všestrannosti", ktorý usporiadal MsÚ – odbor školstva a športu Žiar nad Hronom a Centrum voľného času Žiar nad Hronom.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách 6. a 7. ročník ZŠ a 8. a 9. ročník ZŠ. Družstvá tvorili dvaja chlapci a dve dievčatá. Všetci členovia družstva museli absolvovať člnkový beh, šplh na tyči, skok do diaľky z miesta, hod plnou loptou, sed-ľah (brušáky) a kľuky.

Na konci sa všetky výsledky spočítali a podľa spoločných dosiahnutých výsledkov sa urobilo celkové poradie.

V konkurencii všetkých základných škôl nášho mesta sme sa v obidvoch kategóriách umiestnili na I. mieste.

Kategória 6. a 7. ročníka

1. Lea Krajčiová

2. Veronika Slašťanová

3. Milan Tužinský

4. Daniel Dalibor Orságh

Kategória 8. a 9. ročníka

1. Eva Neuschlová

2. Silvia Janošková

3. Rudolf Hudec

4. Dárius Doletina  

 

 

Triedy pre žiakov so športovým nadaním:

 

Týždeň zdravia - Aktivity v rámci tohto týždňa boli zamerané na realizáciu projektu Prevencia je kľúčom k zdraviu a Týždňa KALOKAGATIE v rámci projektu Otvorená škola - šport. Žiaci našej školy mali možnosť zapojiť sa podľa záujmu do ľubovoľnej športovej činnosti, ktorú zorganizovali učitelia telesnej výchovy, vyučujúce I. stupňa a pani vychovávateľky ŠKD. Okrem športových aktivít sme pre žiakov zorganizovali aj besedy s odborníkmi na témy ochrany zdravia. Súčasťou bolo i overovanie praktických zručností pri poskytovaní prvej pomoci. Atmosférou vytvorenou počas Týždňa zdravia sme sa priblížili k trvalejšiemu emocionálnemu zážitku smerujúcemu k uvedomeniu si hodnoty zdravia.
"Zdravie má a musí byť korunou nášho úspechu, lebo zdravý človek dosiahne nielen úspech, ale predovšetkým sa bude môcť z úspechu tešiť. Zdravie je najväčšie bohatstvo v živote človeka."

   
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14