O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Telesná a športová výchova

Nulťáci a prváci spolu na TEVPrváci na TEV cvičili a posilňovali spoločne s nulťákmi.  

 

 

 

 

minibasketshowDňa 3.12.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili v ZUS Aréne Minibasketshow.  Súťažili sme v prihrávkach, driblingovej štafete, streľbe a v agilite.  Medzi jednotlivými súťažiami bola zaradená hra 3x3. V skupine sme dostali veľmi zdatných súperov – aj celkového víťaza z Banskej Bystrice. Skončili sme na poslednom mieste, aj keď sme niektoré disciplíny vyhrali, ale v konečnom  spočítaní bodov nám to veľmi nepomohlo. Na margo toho treba povedať, že sme mali v družstve zo 14 pretekárov len štyroch basketbalistov, ktorí hrávajú súťaže. Ostatní žiaci len začínajú s basketbalom.

Školu reprezentovali: Hlaváč Dávid, Michal Kukučka, Matej Páleník, Timotej Michalov, Mesik Michal, Boris Kicko, Šimon Puliš, Henrich Galko, Matúš Baláž, Kristián Krátky, Jakub Košta , Emma Uhrinová, Natália Michalová, Tomáš Chrobák

V.Fridrichová

 

 

stenaV rámci hodín telesnej výchovy si žiaci 2.A a 2.B vyskúšali lezenie po horolezeckej stene. Niektorí sa dokázali vyšplhať dosť vysoko. Ich svaly dostali poriadne zabrať. Zistili, že to nie je až také jednoduché. Aj napriek tomu sa tešia na ďalší tréning.

Mgr. M. Urblíková, PaedDr. S. Neštinová


Nemak liga, 22.5. - opäť sme skončili prví :). Chlapci a dievčatá, ďakujeme :)

Už piaty rok sa koná Basketbalová mikroliga Nemak. Aj tento rok reprezentovali našu školu žiaci prvého stupňa.
Prvé kolo sa konalo na našej škole 25.4.2019. Dali sme možnosť zahrať si začínajúcim športovým nádejam. Svojou hrou sme nestačili na našich súperov z ostatných žiarskych škôl. Prehrali sme všetky zápasy a skončili sme na poslednom štvrtom mieste.
Druhé kolo sa konalo 3.5. 2019 na Cirkevnej škole. Našu zostavu doplnili chlapci zo IV.B triedy, ktorí aktívne hrajú basketbal a ukázalo sa to aj na výsledku. Všetky zápasy sme s prehľadom vyhrali a skončili sme na prvom mieste. Zahrali si všetci. Za všetkých spomeniem prváčika Borisa Kicku, ktorý sa každým zápasom pomaly, ale isto zlepšuje. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu školy.
Našu školu reprezentovali: Alex Huraj, Max Huraj, Marek Golebiowski, Jašková Tamara, Uhrovičová Zuzana, Michal Kukučka, Frič Daniel, David Hlaváč, Páleník Matej, Dvoreský Matej, Neuschlová Aneta, Šimko Jakub, Bugárová Hana, Mesík Michal, Baláž Matúš, Boris Kicko.
V.Fridrichová

7.12.2018  -  ZUS aréna - MINIBASKETSHOW  
Po roku sa  v našom meste stretlo 9 základných škôl: 1 z Levíc, 1 z Prievidze, 2 z Banskej Bystrice, 1 z Handlovej a 4 naše žiarske základné školy. Súťaž  sa skladala z viacerých súťaží, išlo o  štafety s driblingom, štafety s prihrávkami, štafety so streľbou a poslednou štafetou bola práca nôh-agilita. Medzi tým sa hrali zápasy  3:3, kde sa postupne vystriedalo všetkých 15 detí v tíme. Keďže nás bolo veľa,okolo 90 detí,  boli sme rozdelení do troch skupín. My sme mali v skupine Handlovú, ktorú sme porazili. Banská Bystrica bola nad naše sily.  Rozhodujúci zápas sme hrali so ZŠ Jilemnického ZH, ktorý sme vyhrali. Obsadili sme 5. miesto. Chceme poďakovať všetkým našim žiakom za reprezentáciu školy.


Utorok, 4. decembra obsadili našu telocvičňu stolnotenisti. Konala sa propagačná akcia Slovenského stolnotenisového zväzu za účelom zatraktívnenie stolného tenisu a pritiahnutia k tomuto športu tých najmenších.
SSTZ vybral 15 slovenských základných škôl, kde sa tento projekt zrealizuje. Jedna z vybratých škôl je aj naša ZŠ Dr. Janského. Akcie sa zúčastnilo cca 80 detí z 1. a 2. ročníkov z 1. ZŠ a 20 zo 4. ZŠ.
Usporiadatelia zabezpečili propagačnú exhibíciu ambasádora projektu s talentovanými deťmi (Hrabaj, Hrabajová a Majerčíková ) a zahral si aj náš p. riaditeľ. Na 5 stanovištiach sa deti striedali v športových aktivitách - rebrík, kužele, nosenie loptičky na rakete, triafanie loptičky do cieľa, ukážka hry s robotom....
Zároveň SSTZ škole daroval ďalší stolnotenisový stôl, loptičky,  rakety, metodickú príručku pre krúžok.
Za spoluprácu ďakujeme regionálnemu koordinátorovi p. Kovácsovi a miestnemu koordinátorovi p. Barniakovi.

 

 

SME VÍŤAZI !!!

Dňa 14.6.2018 sa na Cirkevnej základnej škole odohralo finálové kolo IV. ročníka NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy. Nastúpili sme v plnej zostave. Chlapci aj dievčatá sa na tento deň neskutočne tešili. Nielen na zápasy - niektorí aj na bagety :)

Najťažší zápas nás čakal s Cirkevnou školou, pretože sme hrali na ich domácej pôde a prišli ich vo veľkom počte povzbudiť spolužiaci. Zápas sme zvládli s trochou šťastia - ale aj taktiky, pretože Gubka výborne ubránil ich najvyššieho hráča Martina Barniaka. K jednobodovej výhre nám pomohli aj trestné hody. Sklamanie "cirkevnej" bolo veľké, o to väčšia bola naša radosť zo zdolania tohto ťažkého súpera. Aj v tomto kole sme skončili na prvom mieste.

Výsledky zápasov:

Dvojka – Cirkevná 10:44 (0:30)

Jednotka – Štvorka 28:15 (8:5)

Dvojka – Štvorka 15:20 (4:11)

Jednotka – Cirkevná 22:21 (7:9)

Cirkevná – Štvorka 19:18 (11:6)

Dvojka – Jednotka 27:37 (7:26)

Celkové poradie:

1. Jednotka - 23b

2. Cirkevná 20b

3. Štvorka 15b

4. Dvojka 14 b

Chcem poďakovať všetkým reprezentantom našej školy za výbornú hru a bojovnosť. Za školu nastúpili: M.Huraj, A.Huraj, M.Golebiowski, J.Tapfer, N.Žiaková, T.Michalov, M.Kukučka, T.Jašková , D.Hlaváč, N. Kúštiková T. Gubka, J. Holic, T. Ondruš, B.Mališ, D. Frič.

P.S. ako naschvál som zabudla mobil doma - takže foto si môžete pozrieť na stránke www.basketziar.sk

V.Fridrichová 

 

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom a mesto Žiar nad Hronom organizovalo dňa 07.06.2018 pre deti základných škôl 3. a 4. ročníkov Olympijský festival pre deti a mládež v kategórii Olympiáda nádejí.

     Podujatie sa uskutočnilo na Námestí Matice slovenskej v Žiari nad Hronom. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 56 žiakov zo štyroch základných škôl v meste Žiar nad Hronom:

ZŠ, Ul. M. R. Štefánika 17, ZŠ, Ul. Jilemnického 2, ZŠ Ul. Dr. Janského 2 a ŠZŠ Hutníkov 302.

Šprint na 50 m

1. miesto – Tomáš Gubka

2. miesto – Adam Hudec

3. miesto – Natália Žiaková

Beh na 400 m

2. miesto – Jakub Ondruš

3. miesto – Radka Mlynárčiková

Preskakovanie olympijských kruhov

3. miesto – Max Huraj

Skok do diaľky z miesta

1. miesto –  Nela Kúštiková

3. miesto –  Michaela Bajnoková


O prvé miesto sa bojovalo do poslednej minúty

Dňa 30.5.2018 sa v našej telocvični konalo už tretie kolo  basketbalovej mikroligy. Keďže sme svojich súperov poznali mali sme trochu obavy ako dopadneme, lebo šiesti  naši  basketbalisti nehrali.  Pripravovali sa  na majstrovstvá Slovenska mladších mini.
Prvý zápas sme hrali so IV. ZŠ - prehrali sme - nič nám nevychádzalo, nevedeli sme dať kôš a nepadli nám ani trestné hody - dali sme ich len 6. Nálada v tíme bola na bode mrazu - ale plný odhodlania sme išli do zápasu s Cirkevnou školou. Chlapci boli vyšší od nás, ale prekvapili sme ich. Podaril sa nám husársky kúsok. V priebehu pár minút Tomáš Gubka zvrtol zápas v náš prospech - temer z polovice ihriska dal tri koše za sebou a už sme viedli 6:0. Zápas sme už nepustili z rúk a výborne sme hádzali aj trestné hody. Dvojku sme  porazili aj s prispením silného povzbudzovania spolužiakov. A keďže Cirkevná porazila IV. ZŠ a my sme porazili Dvojku, skončili sme nakoniec prví.
Všetkým hráčom patrí pochvala za bojovnosť.
Našu školu reprezentovali: N.Žiaková, N.Kúštiková, A.Hudec, T.Michalov, M.Kukučka, D.Hlaváč, A.Baláž, T.Gubka, S. Machovičová, J.Holic, T. Beňo, Z. Uhrovičová, T. Jašková, J. Ondruš, A.Paštrnáková, H. Galko


3.C sa v apríli zúčastnila plaveckého výcviku. Pod odborným vedením našich telocvikárov sa aj C- čkari naučili základy plávania. Všetkým deťom sa plavecký výcvik veľmi páčil.

Dňa 14.3.2018 reprezentovali žiaci prvého stupňa našu školu v Minibasket show.
Aj napriek tomu, že dievčatá netrénujú basketbal, podali veľmi dobré výsledky. Súťažili sme v hre 3x3 a v rôznych súťažiach, ktoré preverili naše basketbalové zručnosti, a aj kondičku.
Hry 3x3x striedali súťaže v driblingu, v prihrávkach, v streľbe na kôš a aglilitu. Bolo to veľmi náročné aj na pozornosť.
Touto cestou chceme poďakovať za vzornú reprezentáciu školy a povedať veľké ďakujem za 2.miesto.
Smolu mal Adam Hudec, ktorý sa zranil a prajeme mu skoré vyzdravenie.
Školu repezentovali: Adam Hudec, Zuzana Uhrovičová, Tamara Jašková, Natália Žiaková, Saskia-Laura Machovičová, Slávka Babincová, Alex Huraj, Max Huraj, Marek Golebiowski, Jakub Tapfer, Branislav Mališ, Adrián Dekýš, Daniel Frič, Dávid Hlaváč, Michal Kukučka

Sneh sa postaral o to, aby telesná výchova žiakov 3.B bola zábavnejšia. Radosť všetkých detí ako uvidia prvé snehové vločky sa nedá prehliadnuť a keď sa k tomu pridá dobrý kolektív a zábava, nemôže to skončiť inak ako stavaním snehuliakov a guľovačkou.

Žiaci 3.A sa zúčastnili v dňoch 21.- 24.11. plaveckého výcviku. Po úvodnom spriatelení sa s bazénom sme zvládli splývanie a plavecké štýly prsia a kraul. Najodvážnejší si zaskákali zo štartovacích blokov. Priateľská atmosféra s podtónom súťaživého ducha nás všetkých posunula dopredu. Už sa tešíme, ako to ukážeme svojim najbližším. (video, foto)
                                                                                                         Bistová Soňa
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14