So školským špeciálnym pedagógom na tému „Školská zrelosť“

Dňa 23.3.2017 sa na Žiarskej „Jednotke“ uskutočnil ďalší z rodičovských dní. Tentokrát na tému „Školská zrelosť“. Bol určený pre všetkých rodičov budúcich prváčikov.

Školský špeciálny pedagóg, ktorý stretnutie organizoval, si pre rodičov pripravil prednášku o tom, čo všetko potrebuje prváčik vedieť, čo má zvládnuť pri prechode z materskej do základnej školy. Rozprával o kritériách a znakoch školskej zrelosti. Rodičia sa dozvedeli o nutnosti správnej výslovnosti ich dieťaťa, o grafomotorike a motorike, o rozumovom poznávaní, vnímaní a pozornosti, pracovnej a sociálnej zrelosti. K jednotlivým bodom mal školský špeciálny pedagóg pripravené názorné ukážky a pracovné listy pre lepšie priblíženie. Rozprával aj o tom, kedy uvažovať o vyšetrení školskej pripravenosti, pretože nestačí, ak je dieťa na školu zrelé. Je potrebné, aby bolo na ňu aj pripravené.

Rodičia sa mohli opýtať čokoľvek o zaškolení ich dieťaťa. Niektorých zaujímalo ako s tým svojím pracovať. Iných ako pomôcť v prípade ťažkostí, ako ich odstraňovať, kde hľadať pomoc u odborníkov.

Veríme, že  aj tento deň so školským špeciálnym pedagógom splnil všetky očakávania rodičov budúcich prváčikov, ktorí sa nášho stretnutia zúčastnili.

Mgr. Zuzana Čičmancová, školský špeciálny pedagóg