Aktivity k Európskemu dňu jazykov

Európsky deň jazykov sa každoročne oslavuje 26. septembra. Na našej škole prebiehali jednotlivé aktivity v priebehu dvoch týždňov.

28. septembra sa uskutočnila pre žiakov 6. A triedy zážitková hodina s pani Mgr. Martinou Palkovičovou. Deti mali tak možnosť viac sa dozvedieť o práci prekladateľky a zoznámiť sa bližšie s konkrétnymi knižkami.

V 9.A,C tvorili plagát na nové logo k Európskemu dňu jazykov.

V 5.A tvorba plagát o krajine  - some facts about the country, the capital city, kingdom/republic, currency, traditional food, other interesting facts.

Na nemčine v 7.A,B si s žiaci sami vytvorili pexeso na zopakovanie slovnej zásoby z minulého šk. roku.

V ôsmom ročníku sa p. učiteľky nemčiny a ruštiny dohodli a žiaci pracovali na spoločných nemecko-ruských obrázkových slovníkoch v podobe nástenných plagátov.