Reprezentačný tréner Juraj Benčík na JEDNOTKE

Začiatkom mája našu školu navštívil dlhoročný reprezentačný tréner chodcov Juraj Benčík. Tréner, ktorý viedol aj Jozefa Pribilinca, olympijského víťaza v Soule 1988, i majstra Európy v chôdzi na 20 km Pavla Blažeka v Splite 1990.

Ako tréner viedol aj zlatého medailistu v chôdzi Mateja Tótha. Pán tréner žiakom našej školy vysvetlil základné pravidlá, ktoré sú v tomto športe vyžadované a predviedol aj základné „kroky“. Na záver si samotní žiaci pred zrakom pána trénera mohli odskúšať pár cvičných koliečok a na vlastnej koži skúsiť chôdzu ako športovú disciplínu. Pomáhali im v tom aj žiačky našej školy, ktoré sa tomuto športu aktívne venujú.

Juraj Benčík zavítal k nám na školu pri príležitosti propagácie tohto športu a celkovo motivácie športovania mladých ľudí.

Sme radi, že sme mohli privítať túto vzácnu návštevu.