Výlet do Banskej Štiavnice

Jeden pekný aprílový deň si prváci a druháci z 1.B a 2.B spestrili výletom do malebného baníckeho mestečka – Banská Štiavnica.
Našim zámerom bolo zapojiť sa do akcie „Vlakom do múzeí a galérií 2014“. Navštívili sme Banské múzeum v Kammerhofe, kde nám pani sprievodkyňa porozprávala rozprávku O baníkovi Jožkovi. Deti si obliekli kostýmy, do rúk dostali zbierkové predmety, rekvizity a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o práci baníkov.
V tvorivej dielničke po úvodných slovách a dôležitých inštrukciách pani pekárky sa pustili do pečenia chleba.
Naspäť sme cestovali vlakom. Jazda Stiavnickou Aničkou bola pre mnohé deti prvá skúsenosť s vláčikom. A nie hocijaká. Previezli sme sa po „Trati Mládeže“ s 1,2 km dlhým tunelom.
Poriadne unavení, ale obohatení množstvom zážitkov, skúseností a nových informácií sme v popoludňajších hodinách dorazili naspäť do Žiaru.