Deň dobrovoľníctva

Jednou z aktivít, ktorá sa koná na Slovensku v rámci Európskeho roku dobrovoľníctva, sú Dni dobrovoľníctva 23. a 24. septembra 2011.
Naša škola sa zapojí do týchto dní 23. septembra a pomôže tak nezištne iným ľuďom, prírode a organizáciám.
V tento deň nebude vyučovanie prebiehať bežným spôsobom, nakoľko sa žiaci a zamestnanci školy zúčastnia dobrovoľníckych aktivít. Dobrovoľnícke aktivity budú v tento deň prebiehať od 7:45 do 12:20. Naším cieľom je, aby čo najviac žiakov zažilo povzbášajúci pocit z nezištnej pomoci druhým.

Prváci budú sadiť rastliny v areáli školy, zapoja sa do dobrovoľníckej akcie TANABATA
Druháci navštívia útulok pre psov v Žiari nad Hronom.
Tretiaci a štvrtáci zhotovia maňušky a pripravia program pre obyvateľov Domova dôchodcov a návštevníkov materského centra.
Piataci vyčistia detské ihriská a navštívia škôlky s pripraveným programom a súťažami pre deti.
Šiestaci budú čistiť detské ihriská, venovať sa deťom, pomáhať ľuďom na ulici, navštívia Doménu.
Siedmaci vyčistia park v starom Žiari.
ôsmaci pomôžu pri úprave areálu domova dôchodcov a pripravia jesennú výzdobu.
Deviataci budú pomáhať v nemocnici pri úprave areálu, príprave obväzového materiálu, skartovaní materiálov a pod.

Žiaci budú odovzdávať propagačné materiály (jednoduché peračníky, lietajúce taniere,nákupné taška a publikácie o chudobe a dobrovoľníctve) , ktoré sme získali od EU –ECHO.

Sprievodné akcie

Fotografie z uskutočnených aktivít