Návšteva domova sociálnych služieb

Piaty ročník (5.A,5.C a5.D) zorganizoval na škole zbierku puzzlí. Naposledy (asi pred 3 týždňami) sme navštívili Doménu s darčekmi, ktoré sme pre klientov pripravili sami.  Po rozhovore s p. vychovávateľkou sme sa rozhodli zorganizovať zbierku puzzlí pre klientov Domény.

Naše deti poupratovali svoje izby, oslovili najbližšiu rodinu a susedov, aby našli nejaké puzzle.

Je 24. jún, 12 hodín a vyrážame na našu druhú návštevu. Máme viac ako 10 krabíc puzzlí, oblečené tričká s logom dobrovoľníctva, ktoré sme dostali od Iventy. Urobili sme fotku pred domovom a zazvonili. V tom čase tam bolo viac klientov ako naposledy. Už nás čakali v ich obývačke, boli sme skutočnými hosťami. Na stenách sme mohli vidieť poskladané puzzle. To znamená, že aj títo klienti domova Domény dokážu vytvoriť pekné obrázky, ktoré môžu ozdobovať aj naše izby.