Educate Slovakia na JEDNOTKU na JEDNOTKE

Používanie anglického jazyka je v  súčasnosti už samozrejmosťou. Nakoľko sme si toho vedomí aj na Jednotke, snažíme sa našich žiakov cieľavedome podporovať v komunikácii v anglickom jazyku. Nielenže majú viac vyučovacích hodín tohto jazyka, ako nám určuje štátna dotácia, ale už niekoľko rokov organizujeme workshopy s „native speakers“, teda rodenými Angličanmi. Komunikačné  zručnosti žiakov sa potom prejavia nielen umiestňovaním na popredných miestach v jazykových olympiádach, ale aj priamo v praxi.

Tento rok nás navštívila koordinátorka organizácie AIESEC a predstavila projekt Educate Slovakia. Je to  projekt  medzinárodnej spolupráce, v rámci ktorého je na Slovensku 150 študentov takmer z celého sveta a prezentujú tradície svojej krajiny žiakom našich základných škôl.

Projekt Educate Slovakia je jednoduchý, rýchly a intenzívny,  pozostáva z týždňového učebného plánu, v ktorom  študenti – lektori  vedú prednášky a interaktívne workshopy s uplatnením aktívneho používania anglického jazyka. Tento  moderný a neformálny program vedie dvojica študentov. V našom prípade to bola jedna dvojica z Austrálie a Indonézie, druhá dvojica z Turecka a Indonézie. Žiaci boli nadšení touto formou učenia anglického jazyka, veku primeranými aktivitami, počas ktorých získali nové informácie o iných krajinách. Tolerancia, spoznanie rôznych kultúr a aktivita mladých ľudí sú tromi hlavnými piliermi učebných osnov Educate Slovakia. Počas tohto výnimočného a prínosného týždňa sme sa snažili venovať stážistom pôsobiacim nielen v našej škole, ale aj ostatným, ktorí prišli do nášho mesta. Strávili sme s nimi príjemný večer pri neformálnych rozhovoroch a už teraz sa všetci tešíme na ďalších študentov, ktorých očakávame budúci mesiac – vo februári.

FOTOGRAFIE