Fair Trade na Vianočnej burze

Na obaloch potravín nájdeme rôzne informácie - zloženie, množstvo tuku, meno výrobcu, krajinu pôvodu a iné. Väčšinou sa na obaloch nepíše, či tí, ktorí potravinu vyrobili, dostali spravodlivú mzdu ani či pracovali v dôstojných a bezpečných podmienkach.
Líder írskej skupiny U2 Boono Vox povedal: "Medzinárodný obchod musí dať šancu každému, nielen národom, ktoré stanovujú pravidlá. Najchudobnejšie krajiny nechcú donekonečna čakať na omrvinky našej pomoci. Chcú sa z chudoby dostať aj vlastným pričinením. A na to potrebujú spravodlivé hracie pole."
Fair Trade poskytuje výrobcom v rozvojových krajinách prístup na svetové trhy a dôstojné podmienky. Produkt spravodlivého obchodu spoznáme podľa loga    .
Naša škola nakúpila výrobky s logom Fair Trade, ktoré žiačky zo 7.A predávali na Vianočnej burze. Riadili sme sa africkým príslovím, ktoré hovorí: "Keď pavúky spoja siete, môžu zviazať leva."

(viac fotografií tu)

Fair Trade na Vianočnej burze from ZŠ ZH on Vimeo.