Projekt Fair Trade z prvej ruky na našej škole

Žiaci 7.A triedy sa zapojili tohto roku do projektu Fair Trade z prvej ruky. Naučili sa, že ide o spravodlivý obchod a že pomáha ľuďom z krajín tretieho sveta.

Prvýkrát o ňom počuli na interaktívnej výstave „Klíma nás spája“ ,kde videli aj zopár Fair Trade výrobkov .Chytilo ich to a začali sa oň zaujímať viac ... zisťovali si, či sa aj u nás dajú kúpiť  Fair Trade výrobky, dokonca aj zorganizovali predaj takýchto sladkostí na vianočnej burze. Ostatných žiakov školy oboznamovali s touto ideou pomocou násteniek, ktoré vyvesili na stenách chodieb školy. Na Deň bez chudoby predávali vlastnoručne urobené biele náramky, ktoré potom predávali rodičom na RZ za symbolické ceny a  utŕžené peniažky použili na adopciu na diaľku etiópskeho dievčatka Birtukan Lemma Kassa . P.uč.Rozenbergová im pomohla nadviazať  elektronický kontakt s farmou v Kérale v Indii, ktorej pomáha organizácia Fair Trade. Zistili si potrebné informácie o ich osude a ako im Fair trade pomohlo.

Všetko spracovali do projektu ,ktorý si môžete pozrieť na webovej stránke: