Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Jednotka žila VALENTÍNSKYM TURNAJOM.

Žiacky parlament sa rozhodol podporiť kamarátske vzťahy a zorganizoval pre žiakov turnaj  vo vzdušnom hokeji. Hracie stoly umiestnené na chodbách školy si už v priebehu školského roka získali svojich priaznivcov.

Záujem o turnaj bol veľmi veľký. Zapojilo sa 18 žiakov druhého stupňa a 54 žiakov prvého stupňa. Jednotlivé zápasy začali symbolicky na sviatok sv. Valentína, o čom boli všetci zainteresovaní oboznámení prostredníctvom školského rozhlasu a žiaci I. stupňa dostali rozpis zápasov aj do tried. Súťažilo sa počas vyučovacích prestávok a celý turnaj pre veľký počet súťažiacich trval tri týždne. Bolo to veľmi napínavé, niektorí žiaci dostali druhú šancu vrátiť sa do hry vďaka „voľnej karte“ a všetci so záujmom sledovali, ako to celé dopadne. Turnaj vyvrcholil 10. marca 2017, kedy bolo vyhodnotenie a ocenenie víťazov. P. riaditeľ odovzdal najlepším hráčom diplomy a vecné ceny. V kategórii starších žiakov to boli: Radka Vitteková za 1. miesto, Timotej Ziman za 2. miesto a Samuel Lambert za 3. miesto. V kategórii mladších žiakov sa najlepšie umiestnili: Fábio Čonka 1. miesto, Matej Ivan 2. miesto a Kristián Lovčičan 3. miesto.

Všetkým víťazom blahoželáme a prajeme veľa úspechov aj v ďalších súťažiach. Poďakovanie patrí aj pedagógom, ktorí na úkor svojich prestávok vykonávali dozor – rozhodcov a p. učiteľkám nižších ročníkov, ktoré zas dohliadali, aby ich žiaci nezmeškali svoj zápas.

Cena PRIATEĽSTVA

Súbežne s turnajom vo vzdušnom hokeji prebiehala na JEDNOTKE aj súťaž o „Cenu priateľstva“. Žiaci mohli napísať o svojich kamarátoch a ich skutkoch, ktorými sa zachovali ako skutoční kamaráti. Cenu si odniesli kamarátky Hanka Neshodová, ktorá napísala veľmi pekný list o svojej kamarátke Romanke Zaťkovej. Z jej listu vyberáme: „Romanka ma vždy rozosmeje, keď som smutná či plačem. Preto chcem, aby vyhrala. Romanka je stále dobre naladená, a keď sa ja hnevám, tak ma nakazí dobrou náladou.“

Dievčatám prajeme, aby im vzájomné kamarátstvo vždy pomáhalo prekonávať ťažké chvíle v živote.