Doterajšie úspechy žiakov v predmetových súťažiach

úspechS novembrom v našej škole prišiel aj čas predmetových olympiád.

Začali sme Technickou olympiádou. Zo školského kola nám do okresného kola postúpili deviataci Jakub Chrobák s Kristiánom Lovčičanom. Úspešne zdolali aj súperov z okresu a postúpili na krajského kolo. Gratulujeme a držíme palce!

Skoro v rovnakom čase sa na treťom mieste v okresnom kole Olympiády zo slovenského jazyka umiestnila Margaréta Mikulová. Gratulujeme!

Olympiádou s najväčšou účasťou žiakov v školskom kole bola rozhodne Geografická olympiáda. Celkovo sa zapojilo 27 žiakov, z ktorých sa úspešným riešiteľom online školského kola stalo až 22. Do okresného kola postupujú prví traja úspešní riešitelia v každej kategórii (piataci - Pavel Štefanovič, Juraj Marko, Klára Jankovová, šiestaci - David Hlaváč, Gregor Klacek, Tadeáš Grus a deviataci - Kristián Lovčičan, Karolína Tapferová a Matúš Rajnoha).

Aj učiteľky anglického jazyka pripravili pre našich žiakov školské kolo Olympiády v anglickom jazyku 2021. Táto postupová súťaž je určená pre tých žiakov, ktorí angličtinu neberú len ako povinný predmet v škole, ale majú k nej bližší vzťah a radi si preveria svoje vedomosti súťaživou formou. Jej cieľom je objaviť tých najtalentovanejších z najtalentovanejších. A v tomto školskom roku toto pole jednoznačne ovládli dievčatá – Hanka Neshodová zo 7.B v kategórii 1A a Radka Mlynárčiková z 8.A v kategórii 1B. Dievčatá postupujú do okresného kola a my im, samozrejme, držíme palce!

Naši žiaci sa úspešne zapojili aj do medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Až 16 žiakov získalo diplom úspešného riešiteľa. Kristián Lovčičan sa umiestnil v prvej dvestovke medzi takmer 17 000 súťažiacimi v jeho kategórii, klobúk dole!

Poslednou súťažou v tomto kalendárnom roku bola Pytagoriáda, v ktorej sa našlo až 48 úspešných riešiteľov, talentov na matematiku. V kategórii tretiakov získali najväčší počet bodov Matej Ďuriš a Michaela Gocníková, u štvrtákov bol najúspešnejší Michal Bista, v piatom ročníku vynikal David Macko, spolužiakov v 6.A a 6.B porazil Filip Kútik, v siedmom ročníku dominovala Alica Gocníková. Gratulujeme!

Všetkým súťažiacim ešte raz ďakujeme za účasť a dúfame, že sa i naďalej budú venovať štúdiu toho, čo ich najviac baví!