Moderné vzdelávanie

Učitelia našej školy o význame a potrebe celoživotného vzdelávania svojim žiakom nielen rozprávajú, ale idú im aj osobným príkladom. Uvedomujú si, že moderná spoločnosť si vyžaduje človeka rozhľadeného, flexibilného a schopného neustále si rozširovať obzor svojich vedomostí. Preto, keď po skončení vyučovania žiaci opustia školské lavice, zasadnú do nich učitelia, aby si zvyšovali svoju odbornosť. Vďaka Národnému projektu Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov učitelia v období od 29. júna do 28. októbra 2015 absolvovali vzdelávanie s názvom "Prehlbovanie kompetencií učiteľov riadiť činnosti v triede a viesť žiakov v procesoch učenia sa." Zdokonalili si tak svoje odborné kompetencie s cieľom skvalitniť vyučovanie. Vzdelávanie sa realizovalo na našej škole pod vedením garanta, pána Ing. Mariána Valenta, PhD. – učiteľa pre kontinuálne vzdelávanie, RP MPC Banská Bystrica.

Vzdelávanie bolo podnetné a len potvrdilo, že celoživotné vzdelávanie má význam pre každého...