Zážitkové vyučovanie na Jednotke aj so starými rodičmi

Samozrejmosťou  našej práce je aj veľmi dobrá spolupráca s rodičmi a starými rodičmi našich žiakov. Veľakrát ich nemusíme ani osloviť a svojou ochotou a sledovaním nášho vzdelávacieho programu sami pokrývajú naše potreby a ponúkajú pomocnú ruku podieľať sa na vzdelávaní našich detí.

Pre deti je určite príjemným zážitkom, keď počas dňa majú pri sebe niekoho blízkeho. 27.3. nám spestril vyučovanie starý otec Samka Kováča, žiaka 2.B triedy, pán Peter Beňo, ktorý vniesol do vyučovania nielen lásku k zaujímavému koníčku - včelárstvu, ale aj množstvo zaujímavých informácií a konkrétnych ukážok pri práci s včelstvom. Toto učivo prvouky je  pre deti prvým zoznámením sa so živočíchmi, ktoré žijú v spoločenstve. Praktické ukážky tak výrazne podporujú pochopenie učiva a zážitkové vyučovanie je samozrejmosťou najmä na prírodovedných predmetoch na Jednotke. Z množstva aktivít realizovaných na našej škole  vyberáme aktuálne učivo druhého ročníka. Ďakujeme p. Beňovi za venovanie osobného času aj ostatným deťom, ktoré by k takýmto ukážkam mali  ťažší prístup.