CLIL - informatika

Informatika, siedmy ročník, trieda 7. A, pani učiteľka L. Tršová Husárová

Téma: Hardware

Kľúčové slová: webcam, printer, laptop, hard drive, screen, monitor, disk, mouse, mouse mat, keyboard, speaker, hard copy/printout, memory stick.

Informatika, ôsmy ročník, trieda 8. A, pani učiteľka L. Tršová Husárová

Témy:

Kľúčové slová:

Informatika- prezentácie / medzipredmetové vzťahy-prírodoveda/,3. ročník, trieda 3.B,pani učiteľka Soňa Neštinová

Téma: Plazy

Kľúčové slová:

plazy- reptiles ,zmija- viper, užovka- grass snake, korytnačka- turtle, slepúch- blind worm, krokodíl- crocodile, chameleón- chameleon, jašterica- lizard, varan- giant lizard, leguán- iguana, koža- skin, jed- poison, zuby- teeth, vajce- egg

Informatika   - v rámci tvorby projektov Etwinning, 7. ročník, trieda 7. A,  pani učiteľka Lenka Tršová Husárová

Téma: Naše mesto Žiar nad Hronom

Medzipredmetové vzťahy – anglický jazyk, dejepis, geografia, environmentálna výchova.

Kľúčové slová: historické a geografické podmienky, pamätihodnosti mesta, kultúrne podujatia v našom meste,  významné osobnosti.

Informatika- v rámci tvorby projektov Etwinning, 8. ročník, trieda 8. A,  pani učiteľka Lenka Tršová Husárová

Téma: Naša trieda . Naše mesto . Naša krajina. Tradičné jedlá na Slovensku. Môj najobľúbenejší recept.

Kľúčové slová: Naša trieda – spolužiaci, školské predmety, naša škola, Naše mesto - historické a geografické podmienky, pamätihodnosti mesta, kultúrne podujatia v našom meste,  významné osobnosti. Naša krajina – základné informácie o Slovensku, Tradičné jedlá na Slovensku, jedlá a nápoje, Môj najobľúbenejší recept, raňajky obed, večera, zdravá životospráva.

Informatika- prezentácie / medzipredmetové vzťahy-prírodoveda/,3.ročník, trieda 3.B,pani učiteľka Soňa Neštinová

Téma: stavovce , bezstavovce, cicavce/mammals, vertebrates, invertebrates/

Kľúčové slová: vertebrates, dog, giraffe, zebra, tiger, lion, cat, rabbit, elephant, snake, horse, monkey, parrot, invertebrates: ladybird, butterfly, caterpillar.

Informatika, 7. a 8. ročník, triedy 7.A, 8.A, pani učiteľka L. Tršová Husárová

Téma: Základná terminológia pri práci s PC

Počet hodín: 4

Kľúčové slová: laptop, printer, dot, at, slash, attachment, space bar, power button, memory stick, switch on, switch off, cybercafé, website, file, browse, insert, forward, homepage, charger,......