CLIL - prírodoveda, prvouka, 1. stupeň

Téma: Vývojové štádia motýľa

Trieda: 4.B,C

Vyučujúci: M. Giláňová, J. Môciková

Kľúčové slová: The life cycle of butterfly, butterfly, egg, caterpillar, pupa, adult butterfly

PDA- 4.B- mamals
Štvrtáci nadobudnuté vedomosti vedia aplikovať nielen v materinskom jazyku, ale aj v angličtine. Učivo o cicavcoch ovládajú v slovenskom jazyku a svoje odborné vedomosti si doplnili aj metódou CLIL.  Znaky a opis cicavcov sa naučili dvojjazyčne.

Žiaci 2.B si na prvouke pri osvojovaní učiva vytvorili vlastný kalendár. Naučili sa ročné obdobia, mesiace, dni v týždni v slovenskom aj anglickom jazyku. Vedia už ako sa počas roka mení príroda. Prepojením s výtvarnou výchovou si sami namaľovali svoj vlastný obraz prírody meniaci sa v každom ročnom období. Do obrazu vpísali názvy jednotlivých období a mesiacov a dolepili ich anglické pomenovania.                        (Mgr. Mária Štangová)

Téma: Vývin človeka
Trieda: 4.C
Vyučujúci: Mgr. Giláňová