O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Tvorivkovo a Šikovníčkovo 2017/2018

Letné všeličo druhákov...

 

Maľovať kamienky je zábava. V našej bylinkovej záhradke sa rozliezli takéto symboly šťastia.

 

SUPER TATO

Ten náš tato najlepší je, môžu nám ho závidieť.

Život vždy s ním zábavný je, rozveseliť hneď nás vie.

Dnes mu chceme za to veľkú vďaku vyjadriť.

Že je taký super tato, netromfne ho veru nik!

 

Mamička je naše slniečko, ktoré nás každé ráno s úsmevom zobúdza. Je vždy tam, kde ju naviac potrebujeme, pofúka naše boľačky, teší sa z našich úspechov. Vždy je v našich srdiečkach, máme ju radi každý deň v roku a túto májovú nedeľu ju chceme s láskou vystískať a potešiť darčekmi, ktoré sme pre ňu vyrobili.

 

Pozrite si májové čarovanie z odpadu, ktorým sme vyčarovali nádherné kvety.

 

Jar je v plnom prúde, všetko naokolo sa začína zelenať a sú tu aj sviatky jari. Aj naši klubáci nezaháľali a príchod jari a ich sviatkov preniesli do svojich výtvorov.  

 

Lego je najobľúbenejšou stavebnicou detí. V našich oddeleniach vládne Legománia, skladáme, tvoríme, čarujeme každučký deň...

 

Sviatok sv. Valentína sa dá osláviť rôzne. V ŠKD už tradične zhotovujeme darčeky pre rodičov a kamarátov. Klubáci usilovne pracovali, veď každý chcel spraviť ten najkrajší darček a potešiť rodičov. Verím, že sa nám to spoločnými silami podarilo.

 

Oddelenie druhákov sa zapojilo do projektu eTwinning - Let's Celebrate Birthday! Spoločne sme si vytvorili narodeninový kalendár.

 

Vianoce sú už za dverami a určite aj vo vašich domácnostiach sú prípravy v plnom prúde. Rovnako je tomu aj v našom školskom klube detí. Naši druháci zhotovovali svoje vianočné svietniky z prírodnín v rámci ETWINNING projektu. Vyrábali však aj rôzne pohľadnice s vianočným motívom, maľovali čertíkov uhlíkom. To bola veru zábava, vyskúšajte! Takže u nás v klube už môžu Vianoce prísť :-)

 

Tvorivý advent prváčikov....Naše popoludnia sa niesli v tvorivej vianočnej atmosfére. Tvorili sme pekné mikulášske čižmičky, vianočné stromčeky, sobíkov, čítali nám naše piatačky...bolo nám jednoducho super.

 

Hurá, prichádzajú Vianoce! Pozrite si vianočné všeličo našich tretiakov...

 

Vianoce bez medovníkov si ani nevieme predstaviť. Naši druháci využili ponuku MsKC a napiekli, vyzdobili voňavé medovníčky. Čakanie na Vianoce si v klube spestrili tvorením ponožkových snehuliakov, ktorí mali veľký úspech. Ak chcete, inšpirujte sa našim tvorivým snehuliakovom a medovníčkovom druhákov...

 

Tvorenie z prírodnín má neskutočné možnosti, ktoré si v rámci projektu eTwinning medzi školami vymieňame a tým obohacujeme prácu v detskom kolektíve. Čarom prírodného materiálu rozvíjame kreativitu, fantáziu a spoluprácu u detí. Takéto zaujímavé chvíle sme zažili s prírodným materiálom... 

 

Starkí moji najmilší,
Vám z detského srdiečka vľúdny pozdrav s prianím letí,
veľa zdravia, šťastia - to Vám prajú všetky naše deti.
Nech Vám úsmev zdobí tvár a srdiečko hreje
naša úcta a láska k Vám.

 

VÝROBKY 2016/2017

VÝROBKY 2015/2016

VÝROBKY 2014/2015

VÝROBKY 2013/2014

VÝROBKY 2012/2013

VÝROBKY 2011/2012
VÝROBKY 2010/2011
VÝROBKY 2009/2010

 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14