CLIL - prírodoveda, prvouka, 1. stupeň - 17/18

Prvouka - 1.B: živá a neživá príroda
CLIL: living things and non-living things
slovná zásoba : flower, boy, worm, dog, tree, buterfly, flag, ball, clock, kite, cupcake, cloud
Frázy: Living things need air, water, food, sun. Living things are flower, boy, worm, dog, tree, buterfly.
Faktom, že sme obklopení živou a neživou prírodou, sa presvedčili aj prváci, ktorí na základe svojich vlastných skúseností triedili obrázky a spoločne podľa vlastného uváženia a zistenia, mali vysvetliť svoje rozhodnutie. Spoločným rozumom sa dopracovali k výsledku a zisteniu, čo vlastne živá a neživá príroda je, čo potrebuje a čo do nej patrí. Výsledkom je projekt, ktorý si každý prváčik odprezentoval sám. Nadobudnuté vedomosti si deti zopakovali aj v angličtine metódou CLIL.

Prvouka - 1.A
Kľúčové slová - water cycle, clouds, water, sun, lake

Anglický jazyk 1.A
Téma: Family
Kľúčové slová - father, mother, grandfather, grandmother, brother, sister, fráza- This is my father....

Téma: Vesmír- space

Ročník: štvrtý

Trieda: 4.B

Kľúčové slová: star, planet, Milky Way, the earth, the sun, space

Na hodine prírodovedy  si žiaci tretieho ročníka vytvorili projekt, ktorý zobrazoval  kolobeh vody v prírode. Ich úlohou bolo  výtvarne spracovať danú tému, doplniť hlavné deje, ktoré si osvojili na hodine prírodovedy a doplniť svoj projekt o pomenovanie a popis v anglickom jazyku- metóda clil je súčasťou hodín prírodovedy. Osvojili si kľúčové slová v cudzom jazyku, objasnili si učivo z prírodovedy a odprezentovali si svoju prácu pred spolužiakmi.

- 2016 / 2017 -
- 2015 / 2016 -