O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Tvorivkovo a Šikovníčkovo 2014/2015

Leto to má k nám už len na skok a s ním prichádzajú aj vytúžené prázdniny. V oddeleniach sme privítali nástup leta rozkvitnutou lúkou plnou kvietkov a motýľov. Leto to má k nám už len na skok a s ním prichádzajú aj vytúžené prázdniny. V oddeleniach sme privítali nástup leta rozkvitnutou lúkou plnou kvietkov a motýľov.

         Máme radi ocka
   Deň otcov je aj pre Teba,
   otecko náš zlatý.
   Básničkou ti prezradíme,
   že Ťa máme radi.

Do nášho tvorivkova v klube sme prispeli novým tvorením z voňavých korenín. Oddelenia zdobia zaujímavé voňavé obrázky, kuk na naše dielka.
 
                              Mamičke
            Pre moju maminku posielam kvetinku,
           a ešte k tomu na tvár sladučkú pusinku.
Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.


V rámci enviroaktivít sa počas voľného času v klube deti pokúšali zhotoviť výrobky z odpadového materiálu. Takto dokázali, že odpad sa dá využiť aj kreatívne a stojí za povšimnutie. Fantázii a tvorivosti sa medze nekládli, takže všetky deti pracovali s chuťou, čoho dôkazom sú ich krásne výtvory.

S veľkou chuťou sme sa pustili do veľkonočných dekorácií a očakávali blížiace sa veľkonočné sviatky. Veselé zajačikové origami, pestré mramorované vajíčka v košíčkoch sme vytvorili pre potešenie najbližších.
Šibi, ryby, už sa tešia veľkí, malí na veselú Veľkú noc.

Každý správny čitateľ potrebuje záložku do svojej knižky. Ani my sme na to nezabudli a vytvorili tieto naše...

Prebúdzanie jarnej prírody sme si spríjemnili mozaikou „Jarných kvetov“, ktoré sme vytvorili v našich oddeleniach. A vznikla z toho taká krása.

Keďže už toho zimného počasia máme všetci dosť, tvoríme jarné kytičky a chceme privolať JAR...

V klube sme si vyrobili tieto krásne VALENTÍNKY. Veríme, že urobia radosť svojim adresátom. Páčia sa aj Vám?

Tieto milé darčeky potešili našich budúcich prváčikov v deň zápisu...

Keďže sa nám začala plesová sezóna a k nej patria aj maškarné plesy a karnevaly, tak aj naši klubáci sa na jeden karneval chystajú. Fantázia pracovala naplno a deti sa doslova farebne vyšantili, pozrite si naše karnevalové tvorenie...

Naše tretiačky vedia vo voľnom čase v klube namaľovať krásne obrázky do výtvarných súťaží ...

Svoju šikovnosť si druháci precvičovali pri tvorení týchto veselých snehuliakov. Snehuliačikovia sa im naozaj podarili.

Ryba je jedným zo symbolov Vianoc. Tak sme si vyrobili maxi kapríkov. Deti sa s chuťou pustili do tvorenia a tu sú naše dielka... Milý Ježiško nezabudni na našich šikovných klubákov, ktorí majú svoje priania a zaslúžia si ich splnenie.

Vianočné darčeky pre tých najbližších zo srdca...

Sneh sa tohto roku voľakde pozabudol, aj Martin sklamal, tak sme si ho vyrábali. Vločky nám už aspoň trošku pripomínajú zimu. Zima, zima, zimička veríme, že nám už čoskoro nasnežíš.

Už sa všetci tešíme na čas Vianoc. Tu sú naše vianočné variácie, ktoré nám idú pekne od ruky...

Jesenné tvorenie sme si v našom klube spestrili aj aranžovaním JESENNÝCH VENČEKOV. Využili sme rôzne prírodniny, ktoré nám ponúka "pani Jeseň". Spojením fantázie a tvorivosti, nápadov a námetov detí, vznikli krásne diela. Môžete sa presvedčiť aj sami, ak nakuknete do našej školskej jedálne.

Opäť je tu jeseň, vetrík pofukuje a slniečko sa na nás smeje. V klube sme si vyrábali šarkaníky, ktoré prisadli na stenách nášho oddelenia. Pozerajú sa na nás, ako tvoríme a pracujeme. Taký jeden naozajstný lietajúci sme si púšťali na školskom dvore. Ak nám bude priať vetrík, tak sa určite ešte vyšantíme na našom dvore ....

Deti s radosťou používajú na tvorenie prírodný materiál. Jeseň je farebná, veselá a plnááá listov. Tie sme využili a premenili ich na milé zvieratká.

Počas vzdelávacej činnosti v školskom klube sa venujeme aj práci s novými pracovnými zošitmi - Veselo je v školskom klube 3. Naši tretiaci sa tešia na tvorivú prácu s obľúbeným kamarátom a určite sa naučia veľa zaujímavého. Odmenu za snaživú prácu dostanú aj do slovníčkov formou pochvaly.

Neobyčajne rušno bolo u nás v klube po tieto jesenné dni. Veď na tekvicové tradície sa tešia všetky deti. Malí aj väčší výtvarníci premenili tekvice do rôznych podôb a tu  sú naše svetlonosy, tekvice, tekvičky...


Jeseň za oknami inšpirovala k tvorivosti naše deti v oddeleniach, ktoré vyrábali z lásky pozdravy pre starých rodičov. Aj takto sa dá spríjemniť "jeseň ich života" :-)
Milý deduško i babička,
ste kus nášho srdiečka.
Ľúbime Vás, Vaši klubáci!

Aby deti vedeli rozoznávať zdravé potraviny od tých menej zdravých, tak sme si spoločne vyrobili "zdravý vláčik", kde do farebných vagónikov sme povystrihovali z letákov rôzne zdravé potraviny a do posledného čierneho vagóna sme nalepili nezdravé potraviny. Zdravý vláčik nám zdobí našu jedáleň, aby sme nezabudli, čo je zdravé aj nezdravé.

Jeseň je obdobím, kedy v školskom klube môžeme tvoriť azda viac ako inokedy. Pestrofarebná príroda ponúka širokú paletu zrelých plodov, ktoré sú vďačným materiálom pre šikovné tvorivé ruky. Aj naši klubáci zbierali gaštany, tvorili z nich pavúčikov, spojením gaštankov vytvorili netradičný jesenný strom.

Tak, ako sa príroda zaodela do pestrých farieb jesene, tak aj naše oddelenia sú pestré a plné jesennej fantázie.

Už druhý rok sa venujeme počas vzdelávacej činnosti v klube aj práci s novými pracovnými zošitmi - Veselo je v školskom klube 1,2. Deti si môžu navzájom pomôcť a poradiť, porovnať si svoje vedomosti, kontrolovať si správnosť riešení. Úlohy v týchto PZ sú zábavné, tvorivé, podnecujú fantáziu, precvičujú pamäť a upevňujú vedomosti získané na vyučovaní. Deťom sa práca s nimi páči a už sa veľmi tešíme na tvorivú prácu aj v treťom ročníku.

 

VÝROBKY 2013/2014

VÝROBKY 2012/2013

VÝROBKY 2011/2012
VÝROBKY 2010/2011
VÝROBKY 2009/2010

 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14