Oceňovanie žiakov Nadáciou ZSNP a Slovalco
Slávnostné vyhodnotenie
Žiarskeho talentu roka
Žiaci ocenení
Nadáciou ZSNP a SLOVALCO
08.02.2016
Základná škola, Ul. Dr.
Janského č. 2, 965 01 Žiar nad Hronom
(fotografie z oceňovania)
Technická oblasť
1. Igor Najšel
- najlepšia práca v súťaži Mladý technik v kategórii vedecká úloha (vodné čerpadlo)
- cena INOVAL SAV za inovatívne riešenie v technickej tvorivosti
2. Matúš Hudec
- najlepšia práca v súťaži Mladý technik v kategórii vedecká úloha (vychádzková oporná palica s pomocným osvetlením)
3. Ema Barančoková, Barbora Danková
- 2. miesto v celoslovenskom kole súťaže Základoškolská odborná činnosť (v kategórii strojárstvo, hutníctvo, doprava)
Humanitná oblasť
1. Radoslava Môcová
- 1. miesto v regionálnom kole speváckej súťaže Červené jabĺčko
- 1. miesto v okresnom kole súťaže Spievam, spievaš
2. Viktória Pulišová
- 1. miesto v regionálnom kole súťaže Červené jabĺčko
- 1. miesto v okresnom kole súťaže Spievam, spievaš
3. Nina Krajčíková
- 1. miesto v okresnom kole súťaže Spievam, spievaš
- 2. miesto v regionálnom kole súťaže Červené jabĺčko
4. Kucbelová Karin
- 1. miesto v okresnom kole súťaže Spievam, spievaš (moderná pieseň)
- 2. miesto v
regionálnom kole súťaže Červené jabĺčko
5. Soňa Herková
- 1. miesto v okresnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko
- 1. miesto v krajskom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko
- 4. miesto v celonárodnom kole súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko
6. Karolína Lovčičanová
- 3. miesto v okresnom kole súťaže v prednese rozprávky Rozprávkové vretienko
7. Terézia Hromádková
- 3. miesto v okresnom kole Dejepisnej olympiády
- p. uč. Valéria Fridrichová
8. Tereza Veselá
- diplom so zlatou medailou v Medzinárodnej súťaž English Star
9. Patrik Tršo
- 2. miesto v Medzinárodnej súťaž English Star
10. Soňa Herková
- 1. miesto v regionálnom kole Recitácie v anglickom jazyku
11. Terézia Hromádková
- 3. miesto v regionálnom kole Recitácie v anglickom jazyku
Prírodovedná oblasť
1. Dávid Truben
– 1. miesto v okresnom kole Pytagoriády
2. Terézia Hromádková
- 1. miesto v okresnom kole Geografickej olympiády
3. Ľubomír Karul
- 1. miesto v okresnom kole Geografickej olympiády
4. Karolína Lovčičanová
- 4. miesto v okresnom kole Matematickej olympiády
- 1. miesto v okresnom kole súťaže Hádankár
- 1. miesto v okresnom kole Sudoku
5. Daniel Beňo
- 4. miesto v celoslovenskom kole súťaže Základoškolská odborná činnosť (v kategórii biológia)