O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Tvorivkovo a Šikovníčkovo 2015/2016

Slnečné letné dni v klube sme využili na skupinovú prácu a pohrali sme sa so zbytkami pestrofarebných látok. Vznikli nám takéto pekné kvetinové výtvarné práce...

Ten náš tato najlepší je,
môžu nám ho závidieť.
Život s ním zábavný je,
rozveseliť hneď nás vie.
Všetko najlepšie ku Dňu otcov Vám prajú všetci klubáci a venujú z lásky aj malé darčeky...

 

 

Naše voľné chvíle v klube sme si spestrili štipcovým tvorením. Stačili nám štipce a pri detskej šikovnosti aj tvorivosti sa zrodili takéto veselé štipcové zvieratká.

 

Mamka moja zlatá, mamka, mamička,
tebe patrí táto prekrásna kytička.
Nech ti povie každý lupienok aj kvet,
že si mamička, môj celučičký svet.

Všetko najlepšie, milé mamičky, Vám prajú všetci klubáci.. 

Z plastových vrchnáčikov sa dá vytvoriť naozaj všeličo. My sme si spoločne na školskom dvore vytvorili pestrofarebnú jarnú lúku plnú kvetov. Krása kvetov môže mať rôzne podoby...

 

Na konci marca prepuklo v klube veľkonočné majstrovanie. Klubáci tvorili veľkonočné pozdravy, maľovali veľkonočné ozdoby, sádrové vajíčka a iné pekné ozdôbky. Veď posúďte sami..

Jarné tvorenie prváčikov...

Veľkonočné majstrovanie prváčikov...

Veľkonočné majstrovanie štvrtákov...

 

Takto sme tvorili pre naše mamičky, starké z lásky ...! Prajeme krásny sviatok MDŽ!!!

 

Naši šikovní prváci vyrobili takéto pekné pletené srdiečka. Dúfame, že urobili radosť svojim adresátom...

 

Aj malým darčekom určite urobíme radosť rodičom, sestre alebo bratovi a možno najlepšiemu kamarátovi, pani učiteľke, pani vychovávateľke... Stačí zapojiť svoju predstavivosť a ,,srdiečkománia" je na svete. Najkrajší darček od klubákov je vyrobený rúčkami a s láskou darovaný.

 

Naši prváčikovia s radosťou maľovali na tému "Vesmír očami detí". Pozrite sa ako sa nám darilo...

 

Naši prváčikovia s radosťou maľovali na tému ,,Vesmír očami detí".

 

Pozrite si v našej fotogalérii pestrofarebné karnevalové tvorivkovo....

 

Sniežik sa nám chumelí, zima je zimička...... ale vonku snehu niet. Preto sme si v oddeleniach tvorili snehuliakov rôznymi technikami. Napríklad aj z odpadového materiálu, obľúbených pestrofarebných vrchnáčikov. Zaujímavé sú aj techniky s trhaným papierom, vymaľovaním do zasneženej krajinky... Dúfame, že sa naši snehuliačikovia budú Perinbabke páčiť a čoskoro nasneží.

 

Vianoce už pomaly klopú na dvere... Aj my sme naladení na vianočnú nôtu. Oddelenia si skrášľujeme vianočnými prácami, písali sme list Ježiškovi a vyrobili sme si aj adventný kalendár. Milí klubáci, odpočítavanie dní do Vianoc sa môže začať.

 

Už sa všetci tešíme na zdobenie vianočného stromčeka. Rozhodli sme sa pre medovníčkové ozdoby aj netradičný venček. Takto pracujeme a tvoríme...

 

Aj my klubáci radi súťažíme, tak sme sa zapojili do súťaže CVČ - Najkreatívnejšia vianočná guľa. Lepili sme, strihali, plietli a hlavne tvorili. Tu sú naše vianočné gule. Veľká pochvala patrí pre všetkých tvorivých klubákov "STE NAŠI ŠIKOVNÍCI !!!"

 

Jeseň je vždy ako stvorená na púšťanie šarkanov. Naši klubáci v oddeleniach tvorili s veľkou radosťou pestrofarebné šarkany, maxi listového šarkana. Výsledok dopadol takto ... Nezabudli sme si s nimi zašantiť aj na našom školskom dvore.

 

Nech sa páči, inšpirujte sa aj Vy jesenným všeličom ...

 

Halloweensku atmosféru sme si začali vytvárať aj my. Deti túto tému majú veľmi radi, strašidlá a strašidielka, ježibaby, duchov vyrábali s veľkým nadšením. Nezabudli sme ani na obľúbené vyrezávanie svetlonosov.

 

Naši štvrtáci si vyskúšali vytvoriť obľúbených Mimoňov z obalov od Kinder vajíčok aj jednoduchú papierovú záložku. Ktorý Mimoň je podľa teba ten naj? Skús si vytvoriť aj ty toho svojho...

 

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb a dozrievajúcich plodov. Aj my sa inšpirujeme a "hráme" v klube na jesennú nôtu...

 

Mesiac október sa nesie v duchu úcty k starším. Preto sme si aj my v klube pripomenuli našich starých rodičov a pri tejto príležitosti sme pre nich pripravili pekné pozdravy.

Starkí naši najmilší

Pretože Vás radi máme,

darček Vám z lásky dáme.

K tomu ešte božtek na líčka,

ĽÚBIME VÁS deduško i babička.

                     Vaši klubáciSpoločná práca deťom prináša veľa zábavy a potešenia. Deti s radosťou tvoria z rôznych stavebníc a pokúšajú sa o rôzne stavby. Trpezlivá práca a naše čarovanie so stavebnicami vytvorili tieto super detské dielka. Deti opäť predviedli aké sú šikovné a hlavne akú majú úžasnú fantáziu.

 

VÝROBKY 2015/2016

VÝROBKY 2014/2015

VÝROBKY 2013/2014

VÝROBKY 2012/2013

VÝROBKY 2011/2012
VÝROBKY 2010/2011
VÝROBKY 2009/2010

 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14