O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Aktivity uskutočnené v ŠKD - šk. rok 2014/2015

Naše MDD bolo trošku neskôr, počkali sme na klubákov, ktorí boli na Repišti /ŠvP/.
Deti súťažili v rôznych disciplínach, za ktoré boli odmenené sladkou aj veselou odmenou. Smajlíky potešili všetkých.... Šťastné, usmiate, veselé deti športom svoj sviatok MDD v klube oslávili.

Voľné slnečné chvíle v klube sme využili vychádzkami na detské ihriská Vetrík a Terezku. Bolo nám super...

Ďakujeme všetkým klubákom, rodičom a priateľom klubu, ktorí sa zapojili do nášho zberu papiera.

Deň ako každý iný a predsa výnimočný. Deti z našej školy poctili 21.mája svojou 
návštevou deti z družobnej školy z Bratislavy. Tie navštívili naše planetárium, zatiaľ čo do našej knižnice zavítala pani spisovateľka Mária Vrkoslavová. Pani autorka deťom pútavo porozprávala o svojej svojej ceste k písaniu príbehov o najvernejšom priateľovi človeka - psíkovi. Predstavila deťom svoje dve knižky: Život na štyroch labkách a Veľké dobrodružstvá malého havkáča.

 

 

Naša škola mala vo štvrtok 21.mája nevšedného hosťa. Na besiedku k žiakom prvého stupňa okrem pani spisovateľky Márii Vrkoslavovej a jej manžela, prišiel ich verný spoločník psík Gordon, ktorý je zároveň jednou z hlavných postáv knihy Veľké dobrodružstvá malého havkáča. Pani spisovateľka porozprávala deťom o svojich knižkách a Gordonovom živote, potom zodpovedala na otázky, ktoré si pre ňu deti pripravili. Ďakujeme za krásne stretnutie a veľmi sa tešíme na ďalšiu knižku určenú milovníkom zvierat, ktorú má už pani spisovateľka rozpísanú 

 

Aj takto sa vedia naši klubáci zabaviť vo voľnej chvíli....

 

Mesiac apríl sme mali v klube ekologicky motivovaný. Klubáci tvorili eko plagáty, maľovali na chodník, organizovali zber papiera. Deti náš odkaz znie: ,,Každý deň sa starajme o Zem ako najlepšie vieme!"

 

Deň Zeme sme si v klube pripomenuli vychádzkou na obľúbenú lúku, kde je ticho, pokoj a pekný výhľad na naše mesto. Počasie nám vyšlo a na deti čakali súťaže, tvorenie z prírodnín, kde fantázia pracovala naplno. Deti v skupinkách tvorili všeličo možné, čo ich napadlo. Spoločne sme si z oblečenia spravili zemeguľu a tak si pripomenuli sviatok, aký má naša guľatá Zem. Na záver sme hľadali poklad a veru sme ho aj našli. Nezabudli sme si pripomenúť ako každý jeden môže šetriť vodu, energiou, chodiť viac pešo, triediť odpad. Niektorí to žiaľ neplnia hlavne zabudnú po sebe v prírode odpadky a tie sme cestou aj vyzbierali. Aby naše obľúbené miesto bolo čisté, keď sa tam ešte vrátime. Milí klubáci, vaše spokojné tváričky aj ohlasy, že nám bolo fajn nás tešia a určite si ešte spravíme takéto príjemne popoludnie plné zážitkov, smiechu a zábavy.

 

Skáčeme, skáčeme a skáčeme... Na nových trampolínach je príma zábava pre ,,pojašených klubákov". Deti si vybijú energiu a je to supeeeeeeeeer.

 

Máš priateľa, ktorý trpezlivo znáša všetky tvoje rozmary a čaká na chvíľu, kedy si na neho spomenieš? Určite máš! Siahni na policu a tam ho nájdeš. Poradí, pomôže zabudnúť na okolitý svet a prenesie Ťa tam, kam si len zažiadaš. My sme našich kamarátov priniesli do školy a prezentovali svoju obľúbenú knižku.

"Rekordmánia obľúbených knižiek" bola úspešná a naplnila nás radosťou, že aj počas vlády internetu kniha nestratila svoje čaro a má svojich verných priaznivcov. Milé deti,veľká pochvala pre všetkých, ktorí nezabudli ...

1.miesto oddelenie p. vych. Katialovej - 73 kníh /prevládali rozprávkové knihy, s básničkami, o zvieratkách aj prírode/

2.miesto oddelenie p. vych. Žbirkovej - 70 kníh /obľúbené sú encyklopédie, knižky o vílach, zvieratkách, knihy hádaniek a hlavolamov/

3.miesto oddelenie p. vych. Kosťovej - 20 kníh /naj sú rozprávkové knižky/

4.miesto oddelenie p. vych. Čamajovej - 18 kníh /prevládali rozprávkové knižky slovenských autorov, encyklopédie/

5.miesto oddelenie p. vych Mazan - 16 kníh /naj u prváčikov sú rozprávkové knižky/

6.miesto oddelenie p. vych. Medveckej - 11 kníh /prváčikovia majú obľúbené rozprávkové knižky/

7.miesto oddelenie p. vych. Bartkovej - 7 kníh /štvrtákov zaujímajú encyklopédie aj tie rozprávkové knižky/ 

 

V marci naši klubáci navštívili autorskú výstavu výtvarných diel pod názvom "Jarný salón".

 

Pozrite si v našej fotogalérii jarné sadenie kvietkov...

 

"Kto sa hrá, sa nenudí" sme si povedali v jedno slnečné marcové popoludnie a využili na športové súťaže. Deti sa snažili dobehnúť, doskákať, splniť všetky úlohy čo najrýchlejšie. Predviedli svoju rýchlosť, ohybnosť, súťaživosť a jednoducho bolo nám fajn.

 

Jarné slniečko nás vylákalo na vychádzku...

 

Karnevalová zábava a tanec v oddelení druhákov.

 

Naši klubáci prváci trávili čas v detskom kútiku, kde sa vyhrali do sýtosti. Cestou do klubu ešte navštívili peknú výstavu obrazov. Veľmi sa nám páčilo...

Februárové popoludnie trávime aj na školskom dvore. Perinbaba nám nadelila vytúžený sniežik hurááá...

V januári naši klubáci navštívili autorskú výstavu výtvarných diel JOLANA PALAJOVÁ

Naše šantenie a radosť zo snehu na školskom dvore...

Vianoce sa nezadržateľne blížia a my ich určite ani zadržiavať nechceme. Deti by ich najradšej pritiahli čo najrýchlejšie. Postavili sme si vianočný stromček a už počítame dni od 1 do 24....!!!!
Všetkým Vám prajeme pokojný a láskyplný ADVENT.


V klube nám je veselo a aj naše Mikulášske popoludnie bolo plné zábavy. Nezabudli sme si už tradične vyzdobiť náš stromček. A Vianoce už môžu prísť!

Halloween zábava u našich druhákov v klube bola plná tanca, súťaží a sladkých dobrôt. Deti sa zabavili a vyšantení odchádzali na jesenné prázdniny. Bolo nám fajn...

V novembri naši klubáci navštívili  výstavu ,,Čipôčková krása" v MsKC.

Posledný deň pred jesennými prázdninami sme sa v ŠKD zabavili so strašidlami na našej "Tekvicovej zábave". Deti s radosťou hádali strašidelné hádanky, súťažili s čarodejnicami, ježibabami či netopiermi. Nechýbala ani tanečná zábava, pohybové opakovacie hry a sladké odmeny. Deti prežili príjemné chvíle a verím, že sa všetci tešíme na ďalšiu podobnú akciu. Dostrašenia nabudúce milé deti!


Svetový deň zdravej výživy sme si pripomenuli aj my v našich oddeleniach. Pochutnali sme si na šťavnatom ovocí, ktoré bolo naaranžované v tvare veselých tváričiek. Mňam, mňam...

Jesenné slniečko nás vylákalo na detské ihrisko Mravenisko.

V októbri naši klubáci navštívili  výstavu ,,Ochutnávka šťastia" v MsKC.

Naše jesenné šantenie na detskom ihrisku Terezka..

Milí klubáci, poznáte kľúče k našim srdciam? Každého poteší, keď povieš čarovné slovíčko, pozdravíš, prejavíš vďaku alebo sa ospravedlníš. ,,Slušnosť nemá nikdy voľno", preto na ňu nezabúdajme každučký deň v klube, v škole aj doma.

Na konci septembra naši klubáci súťažili s kolobežkami. Akcia "Veselé kolobežky" preverila našu zručnosť aj rýchlosť. Na počudovanie aj kolená ostali celé... Veď sme nejakí športovci! Bolo super...

V septembri naši klubáci navštívili výstavu ,,Slovenské Národné Povstanie" v MsKC.

Milou tradíciou v našej škole sa stalo, že na prváčikov v prvý školský deň čaká slávnostná imatrikulácia. Aj tento rok čakali na prváčikov za splnenie úloh milé darčeky od pani vychovávateliek. Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole aj v našom klube, milí prváci!
 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2013/2014

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2012/2013

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2011/2012
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010

 
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14