O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Aktivity uskutočnené v ŠKD - šk. rok 2013/2014

Posledné dni pred očakávanými prázdninami sme si zasúťažili a preverili svoju obratnosť, šikovnosť detí ,,HRAMI BEZ HRANÍC". Veríme, že sa všetkým páčilo. Milí klubáci, želáme Vám krásne prázdninové dni, veľa zábavy a zaujímavých zážitkov. Stretneme sa opäť v septembri... Hurá na prázdniny!!!

 

Hurá, do prírody, povedali si všetci klubáci nášho ŠKD. Strávili sme spoločne príjemné popoludnie plné slnka, smiechu a nových zážitkov...

 

Jarmok dobrej zábavy v našom klube bol plný pútavých športových disciplín, ktoré absolvovali deti úspešne. Veď odvaha a šikovnosť im skutočne nechýbala. Hravo a s úsmevom zvládli každú disciplínu a možno aj prekážku. Deti si vyskúšali skoky vo vreci, hľadanie zatúlaných písmeniek, prenášanie Pet vrchnáčikov, skákanie s loptou, zbieranie klobúčikov. Želáme si, aby úsmev žiaril každým dňom na detskej tvári tak, ako v tento deň.

 

Obľúbené tanečné popoludnie má u detí už tradične veľký úspech, preto sme sa rozhodli zopakovať si ho aj tento rok. Spolu sme si všetci zatancovali a deti si užili pekné, veselé popoludnie plné tanca. Svedčili o tom aj ich usmiate tváre a chuť tancovať. Ďakujeme našej šikovnej pani učiteľke Lucke, bolo supeeeeeeeer!

 

V máji druháčikovia z ŠKD navštívili Mestskú knižnicu M. Chrásteka, kde nás privítala pani Kaššová. Pripravila si pre nás zaujímavý program, hravou formou sme sa porozprávali o ilustráciách v knižkách. Každé z detí sa na chvíľu premenilo na malého ilustrátora zaujímavej rozprávky ,,O nevďačnej mačke". Na záver sme si s radosťou požičali nové knižky. Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

 

Deti štvrtých ročníkov s pani vychovávateľkou navštívili Mestskú knižnicu M. Chrásteka. Návšteva knižnice sa stala pre nich samozrejmou a obľúbenou činnosťou. Dobrých kníh nie je nikdy dosť, milí štvrtáci čítajte aj naďalej. 

 

 

V máji naši klubáci navštívili  výstavu ,,Čaro slovenského ornamentu" v MsKC.

 

Zem to je planéta prezázračná.
Zelené lesy a modré mračná.
Ona nás na sebe rada nosí,
Chráňme ju, urobme pre ňu čosi!“

Stalo sa už tradíciou, že deti nášho ŠKD oslavujú Deň Zeme tvorivými aktivitami. Pýtate sa akými? Súťažné popoludnie bolo venované zvieratkám, na ktoré sme sa všetci premenili. Vyskúšali sme si ako skáče zajko, vykračuje bocian, triafa dikobraz, poletuje motýľ, skáče klokan, behajú iné zvieratká. Kriedy a šikovné rúčky vytvorili pred budovou školy kresby s krásnou tematikou Safari. Deti sa dobre zabavili a na záver aj priučili, ako môžeme chrániť našu Zem aj zvieratká v nej. Počasie nás nesklamalo, a tak sa i okoloidúci mohli presvedčiť o tom, že naše deti sú šikovné a veľmi tvorivé.

 

 

Slnečné piatkové popoludnie sme sa rozhodli stráviť na detskom ihrisku – Mravenisko, kde na deti čakali rôzne preliezky, kĺzačky a hojdačky. Páčilo sa nám a čoskoro si to zopakujeme...

 

V marci sme sa s deťmi z ŠKD boli pozrieť na výstave ,,Motýlia krása" v MsKC.

 

V klube sme si voľné chvíle spestrili kvízom pod názvom ,,Kto vie odpovie". Na nevšedné otázky odpovedali deti v oddeleniach a zábavnou formou si overili svoje vedomosti. Kvíz bol zameraný na prírodu, dopravné značky ale aj orientáciu v encyklopédiách. Všetci sme sa zabavili a dozvedeli veľa zaujímavého.

 

Jarné slniečko nás vylákalo na školský dvor.....

 

V pondelok, 10.marca, sa naši prváci po prvýkrát ocitli v mestskej knižnici. Pri príležitosti marca,mesiaca kníh, im pani knihovníčka vysvetlila ako vzniká kniha, čo všetko sa s knihou deje, až kým sa dostane do rúk deťom. Okrem množstva nových informácií si deti odniesli so sebou aj záložku, ktorá sa stala súčasťou ich prvej "ozajstnej" knižky - Šlabikára.

 

Fašiangy sú súčasťou slovenskej tradície. Fašiangové obdobie sa začína od Troch kráľov a trvá až do Popolcovej stredy. Je to čas, keď sa všetci zabávajú, veselia a hodujú. Po ňom nasleduje 40-dňový pôst, ktorý trvá až do Veľkej noci.

Preto karneval nechýbal ani v našom ŠKD. Do školského klubu detí zavítali rôzne rozprávkové bytosti: ježibaby, víly, princezné ale aj piráti, morské víly a tanečnice  a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Fašiangové popoludnie nám spestrili veselé hry, súťaže a tanečné kolá, masky tancovali nový zábavný tanec ,,Labadam” a bavili sa vo „vláčiku“.  Odmenou pre deti boli dobroty, ktoré si vysúťažili v hrách a odmenou pre nás bol ich úsmev na tvári. Všetci sa príjemne zabavili a karneval bol opäť vítaným spestrením školského roka.

 

 

Vo februári 2014 sme sa s deťmi ŠKD boli pozrieť na výstave ,,Jarný salón" v MsKC.

 

Posledný deň  v roku 2013 sme v ŠKD strávili vianočné popoludnie plné tanca a zábavy.

 

Začiatkom decembra sme navštívili mestskú knižnicu. Deti sa od pani Kaššovej dozvedeli, aké druhy kníh poznáme, podľa čoho ich rozdeľujeme. Naučili sme sa orientovať a vyhľadávať informácie v encyklopédiách. Ďakujeme za príjemne strávené popoludnie.

 

Na konci novembra sme pozvali na besedu do nášho ŠKD pani Malatincovú. Čakalo nás zaujímavé popoludnie o I. pomoci pod názvom ,,Au, bolí-pomóóc... " Pútavým spôsobom deťom porozprávala o predchádzaní úrazov, vybavení lekárničky a poskytnutí prvej pomoci pri drobných poraneniach. Deti veľmi živo reagovali na danú tému otázkami aj odpoveďami. Najviac ich však oslovila praktická časť, kde nám pani Malatincová ukázala znehybnenie ruky, zastavenie krvácania z nosa, ošetrenie drobných poranení. Ďakujeme za krásne a poučné popoludnie. Čakáme Vás s nadšením aj nabudúce. 

 

V mesiaci november 2013 sme sa s deťmi ŠKD boli pozrieť na výstave ,,Farby jesene" v MsKC.

 

Program jesenných dní spestrili deťom mnohé zaujímavé aktivity ako napr....

Tekvičkovo – deti vyrezávali tekvice, tvorili podľa svojej fantázie svetlonosov, maľovali tekvičky. Výsledkom bol krásne vyzdobený chodník pred budovou ŠKD.

 

Tanečné popoludnie – v rytme zumby sme si zatancovali s pani Kucejovou. Zasúťažili sme si s tekvičkami aj jesennými listami. Tanec vyplnil čas čakania na stmievanie pred lampiónovým sprievodom. Pozrite sa ako sme sa zabávali....

 

Lampiónový sprievod – v podvečerných hodinách sa deti spolu s rodičmi zišli pred budovou školy na našom prvom lampiónovom sprievode mestom. Deti mali lampióny rôznych tvarov, veľkostí a dokonca aj vlastné lampióniky. Sprievod smeroval na námestie nášho mesta. V závere sprievodu čakalo na deti prekvapenie. Pán riaditeľ s pani zástupkyňami vypustili lampióny šťastia za nás všetkých. V očiach detí bolo vidno radosť z neopakovateľných zážitkov. Ďakujeme milé deti, rodičia, starí rodičia za vytvorenie príjemnej atmosféry tohto jesenného podvečera.

 

 

Posledný deň pred prázdninami na naše deti čakala ,,Halloween párty". Deti si pripravili strašidelné kostými, masky, pomaľovali tváričky a mohlo sa súťažiť. Zahrali sme sa na múmie, hádzali tekvičkou, vyskúšali svoju rýchlosť a šikovnosť. Veríme, že deti prežili príjemné chvíle plné radosti, tanca a dobrej nálady.

 

24.október 2013 - Medzinárodný deň školských knižníc sa v našom klube niesol v duchu rozprávok. Celý týždeň nás čakali zaujímavé aktivity:

 

Hádaj, kto som? /prezentácia, v ktorej deti hádali názvy rozprávok/

Najlepší spisovateľ /deti v skupinkách tvorili básničky a rozprávkové príbehy/

Najlepší ilustrátor /k vlastnej tvorbe sme kreslili ilustrácie/

Najlepší detektív /pátrali sme po názvoch rozprávok/

 

Týmito zaujímavými aktivitami sme sa snažili podporiť vzťah detí ku knihám, čítaniu a poznávaniu. Je medzi nami veľa šikovných spisovateľov aj výtvarníkov, ktorí sa mohli s radosťou realizovať v tejto oblasti. Veríme, že tento týždeň bol pre mnohých prínosom a splnil si svoje poslanie.  

 

Október je mesiac vskutku bohatý. Bohatý na prírodné krásy, na plody ovocných a zeleninových záhrad.

Aj v našom klube boli uplynulé dni pestré, bohaté, voňavé a najmä zdravé. 16. október – Svetový deň zdravej výživy sme si pripomenuli celý týždeň. Pondelok bol venovaný štafetovému popoludniu, lebo je zdravé sa hýbať a tešiť z pohybu každý deň. Ostatné dni sme tvorili plagáty, hádali hádanky s vôňou ovocia a zeleninky, robili chutné šalátiky a zamaškrtili na zdravých dobrotách. Milé deti, naše ovocníčkovo a zeleninkovo tu bude o rok zas, ale na zdravú maškrtu nesmiete zabúdať každý deň!Dňa 14. októbra sa v našom klube za prekrásneho jesenného počasia uskutočnilo "Štafetové popoludnie". Deti súťažili s obrovským nadšením a veľkou radosťou.
"Športu 3x nazdar!" niekedy nabudúce...

Tri čarovné slovká vieme,
pri sebe ich nosíme.
Keď nechtiac čosi vyvedieme,
povieme prepáč...
A keď niečo chceme,
tak pekne povieme prosím.
Keď o hračku svoju kamarát
podelí sa s nami rád,
vtedy mu povieme ďakujem.
Slušnosť nemá nikdy voľno my to všetci vieme  a čarovné slovíčka používame.


Naši štvrtáci navštívili mestskú knižnicu. Požičali si nové knižky a už sa tešia na najbližšiu návštevu.

Naše jesenné šantenie v parku...


Na konci septembra nás ako každý rok v ŠKD navštívila kpt. Mgr. Jana Šmondrková z PZ Žiar nad Hronom. Deti horeli nedočkavosťou a tešili sa na príchod policajtky. Beseda "Bezpečne do školy" bola zameraná na bezpečnosť a správanie detí počas cestnej premávky. Deti si hravou formou zopakovali dopravné značky, pravidlá cestnej premávky, bezpečné správanie na ceste aj dôležité telefónne čísla v prípade núdze. Pripomenuli sme si dôležitosť dodržiavania pravidiel na cestách aj v našej škole. Však pravidlá nás sprevádzajú celý život a je nevyhnutné ich dodržiavať. K tomu je potrebné viesť deti neustále. Ďakujeme pani policajtke a lúčime sa otázkou: "Kedy opäť prídete?"

Školský klub detí sa zúčastnil výstavy v MsKC v Žiari nad Hronom pod názvom -  Život hraboša severského. Naozaj úžasná a poučná výstava, veľmi sa nám páčilo.


 AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2014/2015
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2013/2014

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2012/2013

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2011/2012
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010


 
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14