O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Aktivity uskutočnené v ŠKD - šk. rok 2016/2017

Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolinami, kde sa piesok lial a voda sa sypala, kde bolo všetko jagavé a zázračné, bolo jedno kráľovstvo....
Takto sa obyčajne začína skoro každá rozprávka. Aj tie naše začali veríme zaujímavo. Rozprávkovú atmosféru klubákom navodili tieto krásne divadielka: Popoluška, Tri prasiatka, Mimi a Líza, Zlatovláska, Snehulienka a sedem trpaslíkov. Predviedli sme sa medzi oddeleniami v plnej paráda a spoločne prežili ozajstné rozprávkové popoludnia. Ďakujeme. Boli ste všetci superrrr!!!

 

V rámci projektu Evička nám ochorela nás v ŠKD navštevovali študentky SPSA v Žiari nad Hronom. Hravou formou upriamili pozornosť našich klubákov na vlastné zdravie, prvú pomoc a možnosti prevencie chorôb a zranení. Na záverečnom stretnutí v spolupráci s Červeným krížom sme si vyskúšali, čo sme sa naučili. Klubáci si prešli 4 stanovištia odpovedali ako postupovať pri krvácaní z nosa, uštipnutí hmyzom, drobných poraneniach, privolaní sanitky, poskytnutí prvej pomoci. Všetky deti získali veľa nových poznatkov a akcia sa niesla v duchu dobrej nálady.  Ďakujeme za veselé a náučné chvíle študentkám aj SČK!!!

 

Prváci sa boli pozrieť v ZOO :)

 

Deťom môže byť úplne jedno, či je Deň detí medzinárodnou akciou a ako dlho sa oslavuje. Pre nich je tento deň plný zábavy, zaujímavých akcií, darčekov, voľnejším dňom v škole, jednoducho - pohodový deň. Takýto deň mali aj naše deti v školskom klube detí posledný májový deň. Príjemná atmosféra, skvelá nálada a bohatý program plný hier, smiechu, zábavy - tak možno stručne charakterizovať športovo-zábavný ,,Deň všetkých detí" pre našich klubákov.  Deti sa nielen zabavili, ale  urobili aj niečo pre svoje zdravie. Za svoje skvelé výsledky boli odmenené sladkou odmenou.

 

 

Štvrtkové popoludnie /25.5.2017/ v ŠKD spestril a športového ducha navodil "Švihadlový maratón". Naši klubáci okrem tradičných preskokov cez švihadlo absolvovali aj netradičné švihadlové disciplíny: 

Švihadlové hodiny

Švihadlo,toč sa

Švihadlovú dráhu

Pohyblivé švihadlo

Pozitíva skákania cez švihadlo:

posilníš brušné svaly
vylepšíš si fyzickú kondíciu

posilníš kardiovaskulárny systém

zlepšíš koordináciu tela

za 10 minút skákania spáliš 110 - 130 kalórií

5 minút skákania je ako 20 minút behania

 

zemMájové popoludnie sme strávili trošku netradične, aktivitami ku Dňu Zeme. Za krásneho počasie sme si spoločne zasúťažili, niečo nové sa dozvedeli. Milí klubáci, nezabudnite a myslite aj na našu Zem, ona sa vám odvďačí ...

 

Hlavolamy hlavu lámu... Veselou formou sme si preverili naše vedomosti.

 

V marci druháci z ŠKD navštívili Mestskú knižnicu M. Chrásteka, kde nás privítala pani Kaššová. Dozvedeli sme sa, čo je potrebné na výrobu knihy. Zodpovedali  na otázky, ktoré sa týkali rozprávok a odchádzali s novými informáciami a zapožičanými knižkami v rukách. Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

 

Jedno krásne slnečné popoludnie sme sa stretli všetky oddelenia na školskom dvore, aby sme si užili spoločné chvíle v akcii. Náš deň v pohybe dopadol takto.

 

Piatkové popoludnie 24. marca 2017 si prváci ŠKD spestrili návštevou Mestskej knižnice, kde pre nich pani Kaššová pripravila zaujímavé podujatie pod názvom "Ako vzniká kniha?" Deti napodobňovali ako rastie strom od semienka a hravou formou sa oboznámili, čo všetko je potrebné na takú rozprávkovú knižku. Okrem množstva nových informácií si deti odniesli so sebou aj záložku, ktorá sa stala súčasťou ich prvej "ozajstnej" knižky - Šlabikára. Veľmi sa nám všetkým páčilo a ďakujeme pani knihovníčke za krásne prežitý deň v knižnici.

 

Naši klubáci si zasúťažili vo vyhľadávaní pexesových dvojíc o titul: "Kráľ a kráľovná pexesa". Deti si zmerali svoje schopnosti vo svojich oddeleniach zvlášť chlapci aj dievčatá. Usilovný tréning precvičil bystrosť našich klubákov, ich dobrú pamäť a výborný postreh. Najlepší zasadli na svoj kráľovský trón odniesli si pekné ceny a zožali potlesk od svojich kamarátov. Tu sú mená víťazov v našej PEXESOMÁNII: Sebastian Plencner, Sofia Čonková, Adrián Dekýš, Matúš Rajnoha, Peter Šoltés, Viktória Kalná, Fabrizio Čonka, Sofia Hanzelová, Peter Dvorský, Eliška Klučková, Jakub Tapfer, Viktória Šimková, Tadeáš Grus, Nina Glázerová.

 

Marcové dni v klube sme si spestrili návštevou výstavy v MsKC pod názvom "Alica v krajine zázrakov". Je skutočne pôsobivá, plná kreatívnych detských prác, jednoducho prenádherná... musíte ju vidieť!

 

Stravovanie je neodmysliteľnou a dôležitou súčasťou nášho života. Vďaka strave máme dostatok kalórií a živín potrebných na prežitie a tiež energiu na naše každodenné činnosti. A hoci na to často zabúdame, potrava má priamy vplyv na naše fyzické, duševné a citové zdravie. Ale čo sa stane, ak sa stravujeme nesprávne? Čo je zdravá strava? Aké potraviny máme konzumovať?

Aj na takéto otázky dostali odpovede naši klubáci, ktorí sa koncom februára zúčastnili besedy o zdravej výžive s pani  Malatincovou z RÚVZ v Žiari nad Hronom. Spolu sme si pripomenuli, že zdravie je najcennejší poklad človeka, ktorý si treba chrániť. Povedali sme si, ako vďaka vyváženej strave predchádzať chorobám a obezite. Dozvedeli sme sa tiež, aké účinky na nás majú rôzne potraviny. Dnes už vieme, že niektorým jedlám sa jednoducho oplatí vyhnúť …

Milí klubáci,tak dávajte pozor na to, čo zjete …Každoročne jeden z fašiangových dní patrí v našom ŠKD  karnevalovému šanteniu. Klubáci sa naň vždy tešia a úporne rozmýšľajú, akú masku si zvolia.

Tohtoročný karneval sa konal 22. februára 2017. Vyzdobená jedáleň, nápadité masky, zaujímavé ceny…a veseliace sa deti…
Naše klubáci si dali na výbere masiek naozaj záležať. Zavítali k nám rôzne rozprávkové bytosti: ježibaby, víly, princezné, ale aj kovboji, šašovia  a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Všetky masky sa veselo zabávali, šantili, súťažili a tancovali. 
Dobrá nálada nechýbala, tak sa chceme o našu radosť s vami podeliť. Preto neváhajte, pozrite sa aj vy…

Aj takto sa vedia prváčikovia v ŠKD zabaviť vo voľnej chvíli...

Februárové chvíle využili naši prváci skladaním puzzle, zlepšovaním manuálnych zručností pri skladaní snehuliakov. Išlo im to super...

Veľkú radosť zo snehu máme, anjelíkov si vytvárame...Takto sa naši druháci vyšantili na bohatej snehovej nádielke.

Zima k nám zavítala v celej svojej paráde a takto trávime naše chvíle na vytúženom snehu...

Posledný novembrový deň sa v našom klube uskutočnila akcia "Štafetové hry". Hry boli zamerané na rozvoj pohybu a rýchlosti. Víťazom bol každý, kto sa súťaží zúčastnil. To, že nálada bola super, si môžete pozrieť vo fotogalérii...

K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie šarkanov. Školský dvor sa zaplnil radostnými pobehujúcimi deťmi a pestrofarebnými šarkanmi. Klubáci so šarkanmi "lietali" a tešili sa, bolo nám farebne a veselo. Takéto bolo naše šantenie....

Ako každoročne, tak aj v týchto jesenných dňoch sa náš klub premenil v duchu "Strašidielkománie a tekvičkománie". Tekvičky, tekvičky a tekvičky tie vládli v našich oddeleniach. Pochválime sa Vám ako sa nám podarili pekne vyrezať. Deň pred jesennými prázdninami sme si naše chvíle v klube spestrili halloweenskou zábavou. Nechýbali strašidelné masky, hudba, tanec a super zábava. Takto sme sa veselili...

Začiatkom októbra naši klubáci súťažili s kolobežkami. Celoklubová akcia "Kolobežkománia" preverila našu zručnosť aj rýchlosť. Na počudovanie aj kolená ostali celé... Veď sme nejakí športovci a kolobežkovanie sme všetci zvládli na jednotku. 

Septembrové dni v klube sme si spestrili návštevou výstavy v MsKC pod názvom "Cez priepasť času".


Už sme opäť v škole a naše namaľované spomienky na prázdniny nám spestrili chodníky školy...

Vitajte klubáci, medzi nami,
športovanie nech Vás baví!
Nádherné jesenné počasie predurčilo úspech nášmu prvému celoklubovému športovaniu. Klubáci prejavili obrovské nasadenie a podieľali sa na skvelej športovej atmosfére. Cieľom našich športových podujatí bude predovšetkým zábava a potešenie z pohybu. Prvé podujatie "Veselo so športom" je za nami a už teraz sa tešíme na to najbližšie

Jesenné slniečko nás vylákalo na detské ihrisko Mravenisko. Bolo nám fajn...


 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2015/2016 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2014/2015
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2013/2014

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2012/2013

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2011/2012
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010

 
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14