O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Aktivity uskutočnené v ŠKD - šk. rok 2017/2018

Mať sviatok je príjemné a aj náš spoločný MDD bol plný rôznych zábavných a športových aktivít. Naši klubáci si mohli vyskúšať svoju obratnosť, rýchlosť a zmysel pre zábavu. Kedže víťazmi boli všetky deti, okrem pekných zážitkov získali aj malú odmenu.

Na pozvanie Pohronského osvetového strediska sa naši klubáci dňa 12.6. 2018 zúčastnili predstavenia tanečníkov z Divadla Štúdia tanca z Banskej Bystrice pod názvom "Nekončiaci tanec".
Zaujímavé a nevšedné predstavenie, po skončení ktorého si naše deti zatancovali v "Malej školičke tanca" nás očarilo a zanechalo v nás tú správnu umeleckú atmosféru.


V pondelok 14.5.2018 privítali žiaci II.A na "Besiedke ku dňu matiek" svoje mamičky, staré mamy, tety...​​
Svoje veľké ĎAKUJEM za ich úprimnú, každodennú lásku, starostlivosť, pohladenia, objatia a podporu im deti vyjadrili pesničkami, básničkami, tancami a tiež vlastnoručne vyrobeným darčekom.
Spoločne strávené chvíle boli srdečným a príjemným zážitkom pre všetkých.


Dňa 27.4. sme sa na pozvanie CVČ zúčastnili motivačného čítania s Mgr. art. Michaelou Čillíkovou. Knižka niesla názov "Pupo a Fazuľka".
Pupo a Fazuľka sú úplne obyčajní škôlkari. Pupo nosí okuliare, má guľaté bruško a často sa bojí. Fazuľka je zase malá, hanblivá a rada trucuje. A predsa sú obaja skvelé deti! Ich príbehy ukážu, ako sa popasovať s každodennými problémami, ako získať zdravé sebavedomie a ako sa tešiť z toho, že sme rôzni – veď práve vďaka tomu je každý z nás skvelý a jedinečný.


Dňa 4.5.2018 sa deti II.B zúčastnili exkurzie v obchodnom dome Tesco s cieľom prehĺbenia poznatkov z finančnej gramotnosti. Navštívili skladové priestory, vyskúšali si blokovanie tovaru a hlásenie v informačnom centre. Dojmy z exkurzie stvárnili vo výtvarných prácach, ktoré zdobia priestory Tesca.

10. máj - Svetový deň pohybu
Tešili sme sa na krásne slnečné popoludnie, aby sme si tento deň pripomenuli pohybom. Chlapci obľúbeným futbalom, dievčatá krúžením s obručami. Zmerali sme si sily a šikovnosť skákaním vo vreci. V klube sa snažíme viesť deti k pohybu a keď nám to počasie dovolí, trávime denne ,čo najviac času na čerstvom vzduchu pri pohybových hrách a šantení na obľúbených preliezkach.

Enviro aktivity druhákov...FOTO TU

Na pozvanie MsKC sme sa 20.apríla zúčastnili Dňa otvorených dverí MsKC. Celým zákulisím MsKC nás sprevádzal Robo Mikla. Trpezlivo a pútavo nás oboznámil s históriou MsKC, s premietaním filmov, s prácou s mikrofónom, zaviedol nás do VIP šatne umelcov, aj do protipožiarneho krytu. S riaditeľkou MsKC sa klubáci zahrali na organizátorov žiarskeho Dňa detí a nezabudnuteľným zážitkom bol svadobný obrad, na ktorom sa zosobášili dvaja naši prváčikovia. Ďakujeme

Deň Zeme sa v našom klube niesol v znamení aktivít na ochranu našej krásnej planéty. Premenili sme sa na farebné družstvá, ktoré nám viedli naši šikovní kapitáni a oslávili náš farebný deň súťažením na školskom dvore. Klubáci na stanovištiach súťažili s prírodninami, Pet vrchnákmi, premenili sa na zvieratká, kreslili obľúbené zvieratko, tvorili enviro obrázky. Za správne prevedené úlohy zbierali kľúče k farebnému pokladu Zeme. Hrou sa všetkým podarilo získať farebné kľúče a otvoriť svoj farebný poklad Zeme. Počasie nám prialo, celé popoludnie sa na nás usmievalo slniečko, tak sme si tento farebný deň plný aktivít užili naozaj naplno. (foto1, foto2, video)

Slnečné jarné dni sme privítali obľúbeným florbalom. Klubáci sa na turnaj veľmi tešili, vydali zo seba maximum a ukázali svoje zručnosti s hokejkou a loptičkou.
Tešíme sa opäť na super florbalový deň, plný zápasov a športového ducha.

Pozrite si v našej  fotogalérii jarné sadenie kvietkov...

Dňa 27. marca radosť z pohybu a športového súťaženia prejavili deti zo všetkých oddelení ŠKD v športových disciplínach, ktoré nám vyčaroval Arabelin prsteň. Tešíme sa na ďalšie športové stretnutie...

V marci naši klubáci navštívili  výstavy Krajinkovo a Vo vlne je pravda
v MsKC.

Dňa 16. marca sa štvrtáci v priestoroch CVČ stali malými vedcami. Zúčastnili sa zábavného experimentovania, ktoré organizoval mestský školský parlament pod názvom Hókusy - pokusy. Deti zábavnou a pútavou formou odhalili tajomstvá chémie či fyziky - hustota vody, statická elektrina, farebný tanier s lentilkami, ako funguje domáca lávová lampa alebo nafúknuť gumenú rukavicu použitím sódy a octu. Zábavné experimentovanie s parlamenťákmi sa nám veľmi páčilo, boli sme nadšení... Ďakujeme.

Kde sa voda sypala a piesok sa lial, konal sa rozprávkový karneval. Všetci klubáci  zažili čarovné februárové popoludnie plné zábavy, tanca, súťaží. Bolo nám veru veselo, veď sme tu mali princezné, víly, rytierov  a kovbojov, tiež zvieratká rôzneho druhu.Spoločné popoludnie nám bolo krátke, lebo jašenia nikdy nie je dosť a z rozprávky odísť sa nám tiež nechcelo... (krátke video :) )

 

V januári medzi nás zavítali pracovníčky z RÚVZ v Žiari nad Hronom, ktoré si pre nás pripravili zaujímavú besedu o prvej pomoci pod názvom - Au, bolí, pomóóc. Vysvetlili sme si ošetrenia drobných poranení, zopakovali dôležité telefónne čísla. Zdôraznili sme si dôležitosť prevencie a bezpečnosti správania sa v zimnom období. Ďakujeme za zaujímavú a poučnú prednášku pre našich klubákov.

 

Príroda sa nám zahalila do krásnych, bielych šiat a konečne sme sa dočkali snehovej nádielky. Naše popoludnia sme si vychutnali naplno. Naháňali sa, guľovali, tvorili maxi veže, súťažili v stavaní gúľ, tvorili snežné stavby, snehuliakov, maxi snehové stavby... Perinbaba potešila všetky deti, aj my sme sa vyšantili dosýta a užili si dlho očakávaného sniežiku.

 

Stavanie snehuliakov patrí odjakživa k veselým zábavkám. Aj my v klube sme podľahli lákaniu prvého snehu a postavili hneď niekoľko snehuliakov. Mali sme z toho veľkú radosť a už sa tešíme na novú snehovú nádielku.

Svoju šikovnosť, rýchlosť, obratnosť mohli naši klubáci preukázať v utorok 28. novembra v telocvični. Naša celoklubová akcia s názvom "Bavíme sa športom" bola plná pohybových aktivít. Deti rýchlo pochopili, ze šport nie je len drina a odriekanie, ale i zábava a smiech. Veríme, že zábavné pohybové aktivity splnili svoj účel a spoločne sme sa bavili športom a pohybom...

 

Jeseň...farebné listy, babie leto, vietor...vietor, ten sme veru potrebovali pri púšťaní šarkanov. Na konci novembra sme využili veterné počasie na šantenie so šarkanmi. Napriek chladnému počasiu bolo o zábavu postarané. Okrem pekne lietajúcich šarkanov sa nám stali aj prípady zamotaných šarkanov.

 

Posledné krásne jesenné chvíle sme v klube využili netradične "Jazdou zručnosti na kolobežkách". Všetci sme sa výborne zabavili a s nadšením prešli prekážkové slalomové dráhy. Dôležité bolo, že sme sa výborne zabavili a radovali zo spoločného pobytu vonku. Veľká pochvala patrí klubákom, ktorí si doniesli aj vlastné kolobežky a s radosťou ich požičali kamarátom. Všetci sa tešíme na ďalšie spoločné športové podujatie...

 

Hallowenske čáry máry boli v našich oddeleniach naozaj strašidelné. Búú, Búú. Bojíte sa? Naše strašidlá sa vôbec nebáli, aj keď sa zabávali na halloweenskej zábave. V našich oddeleniach horeli tekvicové strašidlá a na klubákov čakali čáry-máry, zábavné súťažné disciplíny. Bolo nám super...

 

V školskom klube sme sa všetci snažili celý týždeň „žiť zdravo“. Celotýždenná aktivita bola zameraná na správnu výživu a vitamíny, ktoré sú  pre deti, ale aj dospelých, dôležité. Každý deň sme si pripravovali stôl plný dobrôt, na ktorom nechýbalo čerstvé ovocie, zelenina, chutné šalátiky. Cieľom bolo pútavým spôsobom priblížiť deťom dôležitosť konzumácie vitamínov. Celý týždeň bol zaujímavý, nevšedný a hlavne plný vitamínov a pohody. To, čo deti jedia, bezprostredne ovplyvňuje ich zdravie a preto je dôležité, aby naše deti žili zdravo.

 

Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté  schovávajú v skriniach,

ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.
                               E. Rotterdamský

 

Milí klubáci viete, že kniha je sprievodcom nášho života, prináša nám radosť, poučenie. Tak milé deti, s radosťou do čítania. Aj naši kamaráti zo 7. oddelenia to vedia a s radosťou navštívili mestskú knižnicu. S úsmevom na tvári nás privítala pani knihovníčka a ochotne nám pomohla pri výbere knižiek. Čas nám plynul veľmi rýchlo. Nechcelo sa nám z knižnice odísť späť do školy a preto sa o mesiac vrátime... 

 

 

Klubáci zo 6. oddelenia sa zúčastnili akcie Októberfest, ktorú pripravila Súkromná stredná odborná škola pedagogická v Žiari nad Hronom.  Pre deti boli pripravené rôzne hudobné, pohybové a tvorivé aktivity, ktoré si užili. To nebolo ešte všetko, pozreli sme si dramatizáciu rozprávky ,,O veľkej repe" a na svoje si prišli aj naše jazýčky. Ochutnali sme tekvicové polievky, koláče s jabĺčkami, sušené jabĺčka. Veľmi pekne ďakujeme za pozvanie a krásne prežité poobedie.

 

Milí klubáci, poznáte kľúče k našim srdciam? Každého poteší, keď povieš čarovné slovíčko, pozdravíš, prejavíš vďaku alebo sa ospravedlníš. Druháci si vyskúšali použitie čarovných slovíčok v rôznych situáciách, tak veríme, že na ne nezabudnú v škole, klube aj doma.

 

Druháci navštívili Atlantis v Leviciach a cestou sa zastavili na Ranči u Bobiho. Bolo nám super...

 

Slnečné jesenné popoludnie sme využili na športové aktivity pod názvom „Pripraviť sa, pozor, štart!“ Privítali sme medzi nami našich nových kamarátov, prváčikov. Klubáci si zmerali sily v prenášaní lopty, skákaní s loptou, kolobežkách, prekážkovej dráhe, hode gaštanmi, podávaní lopty padákom... Najväčší úspech malo podávanie lopty mini padákom, pri ktorom si deti vyskúšali vzájomnú spoluprácu.
Veríme, že sme sa športovo naladili, aktívne prežili slnečný deň a čoskoro sa stretneme zas... 

 

Počas septembra klubáci kreslili svoje zážitky z prázdnin, ako ich prežili, čo sa im páčilo, kde boli a čo zažili...

Školský dvor na našej škole neostal prázdny ani cez prázdniny. Naše prázdninové dni v klube boli popretkávané zaujímavými aktivitami, ako sú súťaživé hry, návštevy detských ihrísk, kreslením na asfalt, tvorením ... Bolo nám fajn. Veď posúďte!


 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2016/2017 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2015/2016 
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2014/2015
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2013/2014

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2012/2013

AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2011/2012
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2010/2011
AKCIE V ŠKOLSKOM ROKU 2009/2010

 
 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14