O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Novinky

3.8.2021 Letná škola na Jednotke

Opakujeme si, bavíme sa, ....letná škola

Fotografie nájdete TU:

 

https://photos.app.goo.gl/EYszLTzKEzx5iA9B7

https://photos.app.goo.gl/U2s16iGWuAXEvDtH8

https://photos.app.goo.gl/m2qkBHLHcUgdJbkQA

 

30.6.2021 letoTeplo v klube, teplo na chodbách... Schladili sme sa vonku maľovaním vodou či kriedami, brúsením jazýčkov aj hádankami.
30.6.2021 vysvedceniaPosledné vysvedčenia rozdané .... 
30.6.2021 štvrtáciAj štvrtáci sa rozlúčili s pani učiteľkami na prvom stupni .... 
29.6.2021  deviataci"Keď končí sa spoločná cesta, smiech zanikol v tichu opustenej triedy,
zostali po Vás iba prázdne miesta, na zemi kúsok roztrúsenej kriedy.
V pamäti zbierate vzácne chvíle a v ušiach znie Vám ozvena krokov,
poslednou stránkou triednej knihy zatvárate krásnych deväť rokov."

Do videnia, deviataci ... 
 

ŽIAK NA JEDNOTKU ...

Oceňovanie našich najúspešnejších žiakov


ziak
Video nájdete TU ...

Fotografie s menami ocenených nájdete TU ...

29.6.2021  penaDnes sa na školskom dvore rozliehal detský smiech a radosť. Navštívili nás hasiči a pripravili nám penovú party. A veru, poriadne sme si to užili.
Mgr. Monika Giláňová
29.6.2021 altánokVeselé chvíle v našom záhradnom altánku. Štvrtáci si priniesli svojich miláčikov a predstavili ich svojim spolužiakom.
27.6.2021 3D tlačUž aj deti v 4.A vedia, ako sa rodí návrh na 3D tlač. Navrhli si vlastné prívesky na kľúče, pani učiteľka postupne vytlačila a deti dostali darček na prázdniny :).
27.6.2021 vodné hryNaplno si užívame spoločné chvíle v plnej paráde. Vodné hry sú super...
25.6.2021 opekačkaOpekačka ...
Nebudeme sa pripekať len my, ale zoberieme aj klobásky, slaninku, špekačky a chlebík :)
25.6.2021 žiak na 1Žiak na Jednotku - Oceňovanie našich najúspešnejších žiakov

Video nájdete TU...
Fotografie nájdete TU
21.6.2021 dopravné ihriskoPrváci z 1.B si na dopravnom ihrisku precvičili dodržiavanie dopravných pravidiel. Najprv ako chodci  potom na kolobežkách a bicykloch a nakoniec sa  autobusom doviezli až pred školu.
21.6.2021 ockoVeríme, že sme potešili ocka vlastnou rukou robeným pozdravom a veľkým objatím. Klubáci dali do toho lásku a kus svojho srdiečka.
18.6.2021 projektyŠiestaci niekoľko dní pracovali na vytváraní projektov. Žiaci 6.A triedy sa pozreli na "zúbok" histórii a vývinu slovenčiny a bájam starých Rimanov. Zo žiakov 6.B triedy sa stali fanúšikovia našich hokejistov a milovníci zvierat. Prezentácie projektov obsahovali aj aktivity na rozvoj čitateľskej gramotnosti, pohybu, vedomostí z daných oblastí a aktívneho počúvania, ktoré si žiaci sami vymysleli. Chcela by som ich touto cestou pochváliť za originalitu, tvorivosť, precíznosť, snahu a prezentáciu týchto krásnych projektov. Som na Vás veľmi pyšná. 
Mgr. Miroslava Görögová
18.6.2021 komiksyŽiaci 5.A triedy si na hodinách literatúry vytvárali svoje vlastné komiksy. Môže sa zdať, že vytváranie komiksov je jednoduché, ale spojenie literárneho a výtvarného umenia do jedného diela si vyžaduje šikovné rúčky a umeleckú dušu. Čo poviete, podarilo sa im to? 
18.6.2021
krahuleŽiaci z 1.B boli na výlete na Krahuliach. Po červenej turistickej značke prišli k rozhľadni na Krahulskom štíte. Výstup hore bol pre niektorých  skúškou odvahy. Uvideli Kremnicu, v diaľke i Žiar nad Hronom. Po ceste späť si overili vedomosti z prírodovedy - rozlišovali byliny, kry, stromy, poznávali lúčne kvety. Ako odmena za ich turistický výkon boli hry na preliezkach - veveričej dráhe a ešte spoločná fotografia zo Stredu Európy.
17.6.2021 spoločentstváAké spoločenstvo poznáte? Štvrtáci sa pustili do tvorenia prezentácií o vodnom, lúčnom, lesnom i poľnom spoločenstve. Dozvedeli sme sa niečo nové i veľa zaujímavých informácií. Prírodoveda nás baví.
17.6.2021 bylinkyDnes sme maľovali v našej bylinkovej záhradke. Štvrtáci nepotrebovali farbičky, využili prírodniny. Zisťovali, akú farbu zanechá tráva, kvet, list, jahoda, pôda i kôra stromu, ktorú našli na zemi. Dielka sa nám podarili.
17.6.2021

logoUž po deviatykrát sa uskutočnilo finálové celoslovenské kolo Logickej olympiády intelektovo nadaných žiakov na Slovensku. Zúčastnili sa ho aj najúspešnejší žiaci školského kola našej Jednotky. Dvaja víťazi za prvý stupeň a dvaja za druhý stupeň.

Vo finálovom kole bol najúspešnejším Kristián Lovčičan z 8.A triedy, ktorý sa umiestnil na druhom mieste.

Kiko, sme na Teba hrdí, GRATULUJEME!

 

15.6.2021 rastlinyDruháci sa oboznámili s témou Rastliny. Dozvedeli sa z akých častí sa skladá rastlina, čo potrebuje pre svoj rast, aký má význam pre človeka. Zisťovali podmienky klíčenia semien a podarilo sa im zo semena vypestovať rastliny. Vytvorili si aj vzorkovnicu semien a na internete hľadali zaujímavosti o rastlinách.
15.6.2021 ihriskoDruháci si boli potrénovať jazdu na kolobežkách a bicykloch na detskom dopravnom ihrisku. Pravá strana, ľavá strana, stopka a semafóry nám dali zabrať. Nakoniec skutočný policajt riadil križovatku! Určite zopakujeme na jeseň, aby aj kruhový objazd bol pre nás len taká pieseň.
13.6.2021 knižnicaNaši druháci navštívili mestskú knižnicu, kde ich privítala pani knihovníčka Kaššová, ktorá si pre nich pripravila zaujímavé aktivity. Po splnení všetkých úloh ich pani knihovníčka pasovala za čitateľov. Spoločným sľubom sľúbili, že budú čítať knižky a nenechajú ich na poličkách odpočívať. Ďakujeme.
4.6.2021
nech sa v celom svete svätí.
A nech je už krajší svet!
Nech je v ňom len radosť, šťastie,
nech to šťastie všade rastie
sťa voňavý živý kvet!
4.6.2021 Deň detí na Jednotke ... mdd
1.6.2021 hraMinulý týždeň si žiaci 5.A precvičovali slovnú zásobu, kladenie otázok a logické myslenie pomocou zábavnej spoločenskej hry Hedbanz. Ich úlohou bolo pomocou otázok zistiť, aký tajný obrázok sa nachádza na ich čelenke. Ukázali sme si, že anglický jazyk sa dá zdokonaliť aj zábavnou formou.
1.6.2021 slovenčinaDňa 26.5.2021 pripravila PK SJL motivačné aktivity pre štvrtákov. Starší spolužiaci zavítali medzi našich štvrtákov, aby im ukázali, ako to funguje na II. stupni. Nie je to len učenie, ale aj zábava. Exkurzie, výlety, lyžiarsky výcvik, návštevy divadelných predstavení. Cieľom tajto aktivity bolo spríjemniť žiakom prechod z I. na II. stupeň, spoznať vyučujúcich a ukázať im, čo všetko zaujímavé ich čaká. Veríme, že už teraz sa tešia na nový školsý rok, keď sa stanú piatakmi. Mgr. Andrea Némethyová 
31.5.2021 hokejAj u nás v ŠKD sa žije teraz hokejom :).
Fotografie nájdete TU
28.5. 2021 dielneV piatok 28.5.2021 pokračovalo rovesnícke učenie na našej škole. Žiaci 8.B sa venovali spolužiakom zo 4.A a učili sa spolu o kružnici a kruhu, spoločne preúskali dĺžku kružnicového oblúka a klobúčiky, ktoré si vyrobili, sedeli na hlavách štvrtákov akurát. Nechýbalo občerstvenie, kde sa hrali na barmanov a cukrárov.  Na to všetko dohliadali p. učiteľka Andoková a p. asistentka Hanzelová.
P.S. 8.B, som na Vás hrdá!, Andoková
28.5. 2021 kuželeÔsmaci štvrtákom ukázali, že matika na druhom stupni nemusí byť nuda a zabavili sa pri výrobe čarodejníckych klobúkov. Spolu počítali, rysovali, strihali, skladali, ... 
27.5.2021 športový deňDruháci a ich športový deň
27.5.2021

challenge dayJe čas opäť vrátiť do našich životov šport, preto sa  naša škola rozhodla zapojiť do výzvy CVČ v Žiari nad Hronom - Challenge day, ktorý má podporiť šport  v akejkoľvek podobe. Všetci boli dobre naladení a svojou účasťou pomohli k naplneniu cieľa - vykonať aspoň 15 minút ľahkej fyzickej aktivity alebo športu pre  svoje zdravie.

Ďakujeme p. učiteľkám  Fridrichovej a Matoušekovej a žiakom z 9.A, ktorí im pomáhali, za skvelú organizáciu, výbornú náladu a pripravené aktivity. 

Fotografie z celého dňa nájdete TU

20.5.2021 nákupyJabĺčková trieda sa vybrala na nákupy na hodine ANJ. Zisťovali koľko čo stojí, aký tovar môžu kúpiť, ako môžu platiť a nezabudli ani na pravidlo slušného správania.
20.5.2021 telocvičňaVonku prší, preto si žiaci 4.B v telocvični precvičovali na stanovištiach odhad vzdialenosti, svoju silu, obratnosť a rýchlosť.
20.5.2021 prváciPrváci sa učili na hodine angličtiny o svojej rodine. Pohybovou hrou si učivo dobre zopakovali. 
20.5.2021
druháciPozrite sa, to je krása,
pre svoje milované maminky
a celé rodinky.
20.5.2021 rebríkTakto nám bolo veselo pri novej pohybovej hre Rebrík. Detská radosť, smiech, spoločná zábava, bola súčasťou prežitých chvíľ v klube.
20.5.2021 svihadlaSkáčem, skáčeš, skáčeme - týmto heslom sa nieslo švihadlové popoludnie druhákov.
14.5.2021 meteoUž v 5. ročníku môžeš byť meteorológom. Neveríš? V 5.A triede sme robili obrázkovú predpoveď počasia na víkendovú sobotu. Pozrite, či sa nám splnila.
Táto hodina bola súčasťou vysokoefektívneho učenia a rozvoja životných zručností na našej škole.
14.5.2021 nadaníTento týždeň prebehlo školské kolo Logickej olympiády. Na celoslovenskom kole nás budú reprezentovať dvaja zástupcovia z prvého a dvaja z druhého stupňa. Celkovo úspešne vyriešilo úlohy školského kola 45 žiakov školy. Sme hrdí, že máme takýchto nadaných žiakov a víťazom držíme palce v konkurencii nadaných žiakov z celého Slovenska.
14.5.2021 kuželeDĺžka kružnicového oblúka
Ako si vyrobiť kužeľový klobúčik? Žiakom 8.B to dnes šlo vynikajúco. V pondelok pokračujeme. Je to súčasť vysokoefektívneho učenia na našej škole.
p. uč. Andoková
14.5.2021 návrháriV jedno upršané popoludnie sme sa v ŠKD zahrali na módnych návrhárov.  
14.5.2021 švihadloŠvihadlo môže slúžiť nielen na preskoky, ale aj na iné zaujímavé športové disciplíny.
14.5.2021 vychádzkaŽiaci 1.B triedy pri nadobúdaní vedomostí vymenili klasickú školskú triedu za Park Štefana Moysesa. V  sade spoznávali ovocné stromy, liečivé bylinky, kvety. Bádali,  porovnávali časti rastlín. V minizoo si utvrdili prebraté učivo o živočíchoch. Cesta späť bola náročnejšia, ale malí turisti to zvládli. 
14.5.2021 kaštieľŠtvrtáci navštívili kaštieľ v Žiari nad Hronom. Jeho tajomstvá im odhalil pán kastelán Peter Mosný. Ďakujeme 
13.5.2021 štvrtáciŠtvrtáci sa stretli s učiteľmi druhého stupňa v učebni biológie a fyziky. Vyrobili si plávajúce obrázky a pozorovali statickú elektrinu.
10.5.2021 deň zemeVšetci žijeme na jednej planéte. Dýchame rovnaký vzduch. Preto sa nás dotýka všetko, čo sa v prírode deje. Aj my s deťmi I.A a IV.A sme sa venovali tejto téme celý týždeň. Rozprávali sme sa o ochrane prírody, o správnom triedení odpadkov, súťažili, tvorili a na záver sme napísali priania našej planéte.
10.5.2021 pozdravyĎakujem Ti mamička,
za úsmev, ktorý mi denne dávaš.
Ďakujem Ti, že si vždy pri mne
a ľúbiť ma neprestávaš.
9.5.2021 deň matiekMilé naše mamičky,
dnes je Váš sviatok - Deň matiek. Žiaci z našej Jednotky si pre Vás pripravili zaujímavý program. Určite sa Vám bude páčiť.
Vystúpenia nájdete na youtube kanáli školy.
8.5.2021 Deň matiekMatematika tvorila darčeky

So žiakmi 5.A triedy sme sa učili telesá netradičným spôsobom - vyrábali sme ich Výsledkom boli ozdobné škatuľky v tvare srdca, ihlana, kocky, kvádra, valca, šesťbokého hranola... Do nich sme zabalili tiež vlastnoručné vyrobené darčeky pre naše mamky. Boli to mydielka, ktoré namiešali, zafarbili, navoňali žiaci.

Tak milé mamky z 5.A triedy, aj na matematike na Vás myslíme a máme Vás radi. Pekný Deň matiek.

p. uč. Andoková, p. uč. Pružinová M., p. as. Hanzelová, p. as. Pavolová
6.5.2021

my weekŽiaci 3.A ukončili lekciu My week vytvorením projektov, čo robia počas týždňa. Tvorili, pracovali a nakoniec svoje projekty prezentovali pred spolužiakmi. Takto sa im darilo a tu sú výsledky ich práce.

Z. Čičmancová

29.4.2021

hviezdoslavAj tento rok sa v našej škole uskutočnilo školské kolo literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, do ktorého postúpilo 10 detí, Nelly Tonhajzerová, Lili Kaščáková, Dávidko Macko Tamarka Šurková, Barborka Gumančíková, Ellinka B. Mikulová, Laurika Šurková, Natálka Balážová, Martinka Mlinkovičová a Ninka Šištíková.

V kategórií próza postupuje do okresného kola Nelly Tonhajzerová zo 4. B triedy.

V kategórií poézia postupuje Barborka Gumančíková zo 4. B triedy.

28.4.2021 Deň ZemeNáš Deň Zeme, sviatok modrej planéty, bol plný farieb. Zem je predsa farebná, hýri rôznymi farbami modrou, zelenou, žltou, hnedou, červenou... je jednoducho nádherne pestrofarebná. Premenili sme sa na farebné družstvá, ktoré oslávili náš farebný deň hrou, zábavou aj sadením kvetov. Počasie nám prialo, celé popoludnie sa na nás usmievalo slniečko, tak sme si tento farebný deň plný aktivít užili naozaj naplno.  
23.4.2021 deň zemeDeň Zeme na prvom stupni bol plný nápadov, aktivít a farieb nielen 20. apríla, ale po celý týždeň. Nazrite do nášho úsilia, ktoré nekončí.
23.4.2021
bolo nám pri skákaní parádne.
23.4.2021 chodnikPozrite si náš maľovaný chodník ku Dňu Zeme.
23.4.2021 pohodaKeď sa v klube ,,len tak" hráme a máme pohodu...
12.4.2021 microbitJednoduché animácie na micro:bitoch si skúšali dievčatá z 9.A. Dnes ho držali v ruke druhýkrát v živote a pracovali úplne samostatne, bez pomoci vyučujúcej. Skoro všetky majú micro:bit doma, tak si mohli vyskúšať nielen simulátor, ale aj preniesť animáciu do mikropočítača. Jedna žiačka k odoslanej úlohe pridala komentár: "V prílohe vám posielam 3 videá s animáciami. Sú až 3 lebo ma to začalo hrozne baviť, tak ak chcete pozrite si všetky." Snáď sa pri práci rovnako bavili ostatné :)
11.4.2021 pôodaČo je to pôda? Čo všetko sa v nej nachádza? Naši druháci už veru vedia odpovedať na tieto otázky. Prišli na to pozorovaním a pokusmi. Zistili, že v pôde sa okrem iného nachádza aj voda i vzduch, že nie každá pôda je rovnako úrodná a veľa ďalších informácií. M. Giláňová
11.4.2021 regiónNa hodine vlastivedy sa 4.B túlala s mapou v ruke po našom regióne. Spoločne vyhľadávali zaujímavosti o banských mestách - Kremnici a Banskej Štiavnici, prečítali si povesti o hradoch v okolí Zvolena a Žiaru a nakoniec si prezerali staré fotografie zo Svätého Kríža. Všetky úlohy boli výborne vypracované. 
9.4.2021 domcekPočas marca - mesiaca knihy - sa húseničky venovali čítaniu ľudových rozprávok rôznych národov. Zabehli sme do Česka, Ruska, Ukrajiny, Laponska a skončili sme u nás na Slovensku. Prepojili sme čítanie s tvorením na výtvarnej výchove a informatike. No a na záver sme navštívili školskú knižnicu. 
4.4.2021 cas na anjO koľkej hodine ráno vstávaš? Denný režim a určovanie času bola téma na hodine anglického jazyka u štvrtákov.
4.4.2021 vlastivedaV 4.B sme vlastivedu prepojili s telesnou výchovou. Rýchla chôdza k mape, rýchla orientácia na nej a vyhľadávanie miest na slepej mape sa deťom veľmi páčila.
4.4.2021 velka_nocVeľkonočné tvorenie v 4.B
1.4.2021 hladanieNa školskom dvore sa nám poskrývali veľkonočné vajíčka. Hurá deti, poďme sa zahrať na pátračov ...  Pri hľadaní veľkonočných vajíčok klubáci zažili veľa zábavy, smiechu a hlavne radosti z nájdených vajíčok.
1.4.2021 vajickaNaše tohtoročné veľkonočné vajíčka.
1.4.2021 velka nosPiatkové popoludnie v klube nám spríjemnilo slniečko, ktoré nás vylákalo von. Zobrali sme si kriedy, s ktorými sme vyčarovali rôzne veľkonočné maľby na našom školskom dvore.
28.3.2021 projektyToto už zvládnu druháci: rozhodnú sa pre danú tému, na základe kritérií si vedia zhotoviť projekt, nájdu a vyberú si žiadané informácie, zodpovedne pristupujú k práci, no a pri hodnotení sú spravodliví. Húseničkám sa podarili projekty o spoločenstvách!
28.3.2021 lyŽiaci v 2.B si na slovenskom jazyku upevňovali a utvrdzovali slová s ly zábavnou formou. M. Giláňová
28.3.2021 oda22.marca prišli druháci do školy oblečení v modrom. Symbolizovali kvapky vody. V tento deň si na celom svete pripomíname Svetový deň vody a my sme ho spoločne oslávili rôznymi aktivitami.
Tr. uč. Monika Giláňová-Štulajterová​
25.3.2021 marecKeď tvoria druháci :)
25.3.2021 učenieTakéto učenie nás baví!
25.3.2021 knihyMarec - mesiac kníh. Prezentovať najobľúbenejšiu knihy pred kamarátmi je naozaj ťažké. Ale my sme to zvládli na jednotku :)
24.3.2021 dopravaDopravné prostriedky a dôležité telefónne čísla bola téma spoločensko - vednej oblasti. Deti súťažili v skupinách a výhercovia boli odmenení sladkosťou.
23.3.2021 dvorA takto sa MY zabávame v našej školičke... pozri foto TU
16.3.2021 mesiac knihyKeď máte knihu v ruke, hoci neveľkú,
je to akoby ste stretli dobrú priateľku.
Keď večer začne sníček lietať po líci,
zaspávame v postieľke a knihy v knižnici.
 
Triedy 4.A a 4.B zažili netradičné online vyučovanie a spolu sa ocitli v online knižnici s pani knihovníčkou. Spolu privítali mesiac marec, ktorý sa nazýva aj Marec - Mesiac kníh. Niektorí žiaci zo 4.B prečítali
úryvky zo svojich obľúbených kníh žiakom zo 4.A. Deťom sa netradičná hodina veľmi páčila a už sa tešia, keď si vymenia úlohy. 
11.3.2021 oriešokNaši žiaci 2.-4. ročníka sa tento rok zapojili aj do súťaže Čitateľský oriešok.
Spolu so školskou špeciálnou pedagogičkou každá skupina žiakov z jednotlivých ročníkov lúskala dva veselé príbehy a riešila odpovede na jednoduché i zložité otázky. Potom sa zahrali na umelcov a vymýšľali postavičkám z oboch príbehov jedno spoločné dobrodružstvo, ktoré následne nakreslili na výkres. Túto súťaž, ktorá sa začala v decembri 2020, lúskali aj počas dištančného vzdelávania na Zoom stretnutiach. Podarilo sa im to, čo poviete?
Zuzana Čičmancová, školský špeciálny pedagóg
9.3.2021 včelaŽiaci v 2.B sa učili o včele medonosnej. Kto by im o včele vedel povedať viac ako skúsená včelárka. A preto žiakov navštívila p. včelárka Janka Lubušká. Pani včelárka postupne zasvätila žiakov do sveta včelieho spoločenstva, ich poslania v prírode či deľby práce medzi sebou. Svoje rozprávanie obohatila o také poznatky, ktoré nie sú ani v učebniciach. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie a dúfame, že sa uvidíme u pani Janky na jej včelej farme.  
9.3.2021 my petŽiaci 3.A ukončili 5. lekciu Cool English School projektami o Mojom zvieratku/My pet. Nielen o nich kreslili a písali, no zároveň si ich naspamäť predstavovali počas Zoomovej hodiny. Podarili sa im, čo poviete? (aj chybami sa školák učí, takže sa sem tam nejaká našla...). 
4.3.2021

mdžMilé dámy,
prajeme nám všetkým k sviatku MDŽ neutíchajúci úsmev na perách :)

28.2.2021 opekačkaV piatok sme v 2.A otvorili opekačkovú sezónu. Opekali sme na geometrii. Zistili sme, že najlepšie sa opeká na polpriamkach. Úsečka je nepraktická a priamka je diétna.
28.2.2021 asamblážViete čo je asambláž?
Ani my sme nevedeli, pokiaľ sme sa s ňou neoboznámili na výtvarnej výchove. Je to "trojrozmerná" koláž, ktorú začali používať dadaisti z predmetov dennej potreby. Aj my sme si mali nachystať "čo dom dá" - šošovicu, nemletý mak, staré gombičky, povraz, kusy látok, malé mušle, škrupiny, vatové tyčinky, farebnú vatu, kúsky vlny... lepidlo. Na výkres sme prilepili hlavu človeka, dokreslili sme postavu a dotvárali sme oblečenie. Fantázia pracovala naplno. Aj sme sa nasmiali, keď sa spolužiakovi rozsypala šošovica po zemi. Myslíme si, že na prvý pokus to dopadlo celkom fajn.
26.2.2021 výtvarná výchovaAni na výtvarnej výchove nezaháľame a kreslíme doma aj cez toto obdobie. Na hodine sme sa oboznámili s dielami niektorých predstaviteľov moderného umenia z 20. storočia. Potom sme pracovali na reprodukcii diela od Józsefa Csákyho - nazvané Konštruktivistická kompozícia. Pani učiteľka Fridrichová nám z našich prác urobila prezentáciu, aby sme videli výsledok aj ostatných našich spolužiakov. Ako sa nám to podarilo - môžete posúdiť aj vy.
25.2.2021 kŕmidláZáleží nám na prírode....
22.2.2021 knihaČo čítajú štvrtáci?
22.2.2021 štvrtáciŠtvrtáci predstavovali svoje záľuby, svojich verných kamarátov - domácich miláčikov. Dozvedeli sme sa veľa vtipných príhod, ktoré s nimi zažívajú.
18.2.2021 jarné prádzninyTvorivé jarné prázdniny  v ŠKD na Jednotke
18.2.2021 mravceŽiaci v 2.B sa oboznámili s témou Mravce. Pomocou prezentácií a náučných videí sa dozvedeli zaujímavé informácie o živote mravcov. Získané vedomosti využili pri tvorbe projektov. Pri aktivitách rozvíjali životné zručnosti – aktívne počúvanie, zodpovednosť, tvorivosť.
18.2.2021 druháciKtoré zviera sa lakuje?  U koho nájdete skutočnú hokejovú prilbu? Komu sa podarilo zachrániť týrané zvieratko? Kto učí mladšieho súrodenca?  Hľadáš dobré tipy na výlety? Vieš čo je Bubla? Pozor, v Lovči „TRHAČ“! Prekvapenie pred dverami......    
Odpovede na tieto otázky nájdete u húseničiek z 2.A, len pozorne sledujte.
14.2.2021 fašiangyFašiangovali sme...
14.2.2021 snehKonečne sme sa dočkali snehovej nádielky a takto sme sa z nej radovali ...
14.2.2021 v klubeUčenie nás v klube baví ... Mesiac v škole nám preletel ako voda, online výuka s pani učiteľkou bola príma, domáce úlohy sme stíhali aj chvíle na zábavu si našli.
14.2.2021 ľadVoda - ľad - mráz a naši snehuliaci ...
14.2.2021 Milí žiaci, 
potrebujete si niečo z  učiva precvičiť, zopakovať, trénovať inak?
Na tejto stránke nájdeš všetko možné... 
14.2.2021 fašiangFašiangy, Turíce, školička ide,
v maske každý na zoom rýchlo nech príde.
Pipi tam učila druhákov z áčky,
dvojhlásky, mäkčene a všetky háčky.
Kostričky, čertice, lienky a trúdik,
športovci, minecraftík, veselý hlúčik. 
13.2.2021
fašiangPripravili sme si veselé masky a naladili sme sa na fašiangovú nôtu. A učenie nám išlo od ruky.
9.2.2021 online hodinyPre žiakov prvého stupňa,  ktorých rodičia nemôžu zostať pracovať z domu, je otvorený ŠKD. Aby sa mohli učiť spoločne so  svojou p. učiteľkou a spolužiakmi, pripájajú na online-hodiny zo školy. Pomáhajú im pri tom p. asistentky a p. vychovávateľky.
9.2.2021 valentínValentín je lásky čas, poteší každého z nás ...
9.2.2021 šašoŠašo veľký, maličký, rád sa stavia na špičky. Veľké kroky dáva, nudu s nami zaháňa.
9.2.2021 snehuliaciMáme rúčky šikovné, klub si radi zútulníme.
9.2.2021

bezpečný internetV dňoch 08. až 12. februára 2021 Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom realizuje preventívne aktivity pri príležitosti „Dňa bezpečného internetu“. Keďže problematika je veľmi aktuálna, nakoľko internetový svet sa stal kľúčovým komunikačným kanálom, rozhodli sa pripraviť aj tento materiál:

- oslovujúci list s tipmi, ako pri surfovaní po internete na svojom smartfóne, tablete či počítači zostať v bezpečí

- viem, ako sa nezamotám do sociálnych sietí - otestuj sa

4.2.2021 hrnceHúseničky z 2.A majú každý piatok spestrený rôznymi hrami. Hľadali sme červené predmety v byte, nosili sme určené veci, zoraďovali sme ich podľa abecedy a naposledy sme ich ukladali podľa počtu samohlások. Každý týždeň sa tešíme na tvorivý piatok, v ktorom sa stretáva učivo jednotlivých predmetov s pohybom.
1.2.2021 výnimkyŽiaci 2.B a učili a utvrdzovali výnimky po tvrdých spoluhláskach. A veru, už nám nebudú robiť problém.
1.2.2021 Aj takto trávime voľný čas v klube
29.1.2021 Zimná výzva v 2.B
29.1.2021 prijimackyAktualizovali sme informácie o prijímacom konaní na stredné školy.
25.1.2021 Vyskúšaj si diktáty
https://www.ucimesananete.sk

školský špeciálny pedagóg
24.1.2021 dýchanieŠtvrtáci sa popasovali s prírodovedou. Pripravili si projekty o dýchaní. Svoje teoretické vedomosti premenili na výborné odpovede, ale aj praktické zručnosti.
24.1.2021 just danceKeď je vonku zima, pri just dance je nám prima.
24.1.2021 hryNetradičné hry v klube nám spríjemnili deň.
21.1.2021 hračka z papieraVyrobiť si hračku z papiera vôbec nie je ťažké. V klube zvládneme všetko.
21.1.2021 stopy v snehuAj také stopy v snehu môžu byť zaujímavou a zábavnou aktivitou v klube.
13.1.2021 hlaskyNa hodine slovenského jazyka sa žiaci 2.B učili zábavnou formou. Úlohou žiakov bolo vytvoriť projekty rozdelenia hlások, pričom si ani neuvedomovali, že si celé učivo hravo zopakovali a utvrdili.
 

MikulášMikuláš, Mikuláš, priateľ náš starý,

každý rok nosievaš do okien dary.

Mikuláš, Mikuláš, ty veľký svätý,

každý rok myslievaš na dobré deti.

 

Ani tento rok Mikuláš nezabudol na deti na Jednotke :)

 

Video nájdete TU

22.12.2020 Ježiško v 3.BDeti z 3.B privítali Ježiška o čosi skôr.Vymenili si darčeky, zaspievali koledy a porozprávali sa o zvyklostiach u nich doma v týchto sviatočných časoch. Bol to pekný deň.
21.12.2020 obalkaPrelistujte si posledné (Vianočné) číslo Fajnoviniek v tomto roku .... nájdete TU
20.12.2020 vselicoBlížia sa najkrajšie sviatky roka, všetci sa tešíme a hlavne tí najmenší. Potešte sa spolu s nami vianočnými chvíľami druhákov ...
20.12.2020 pohybV klube nikdy nie je také zlé počasie, aby sme sa nemohli hýbať a športovať. Pohyb nás baví ...
20.12.2020 videoAj Hruštičky v ŠKD želajú šťastné a veselé ... pozrite si video
20.12.2020

dielnickyPrváci Hruštičky pri vlastnoručne vyzdobenom stromčeku počúvali vianočné rozprávky, dozvedeli sa aj o štedrovečerných zvykoch. V prekrojených jabĺčkach hľadali hviezdičku,  vyskúšali si púšťanie orechových lodičiek. Piekli, vykrajovali, zdobili  medovníky, ochutnali zdravý vianočný punč, počúvali  koledy. Pri zdobení im pomohla aj pani učiteľka Marušková a pani asistentka Pružinová, ktorá pripravila špeciálnu polevu a  ukázala deťom, ako majú ozdobovať. Keď poleva na medovníčkoch dobre zaschla, zabalili ich do ozdobných vrecúšok a  obdarovali  svojich rodičov. Viac fotografií nájdete TU.

Šťastné a veselé Vianoce!

17.12.2020 dielnickyDruháci absolvovali Vianočnú dielničku v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom v Žiari nad Hronom.
Modelovali, tvorili a zabávali sa s hlinou. Originálnym darčekom potešia svojich blízkych. A takto sa nám darilo: fotoalbum nájdete TU
17.12.2020 kladkaSherlock má pre štvrtákov ďalšiu úlohu: "Ako dostaneš do výšky ťažšie predmety bez veľkej námahy?" Pozrite sa na pokusy s kladkou .... TU
14.12.2020 architektiTretiaci z 3.B. sa zahrali na architektov.Tvorili plány okolia svojej školy. Práce sa im vydarili k spokojnosti :).
8.12.2020 šitieAko sme sa učili šiť :)
8.12.2020 stromčekAj IV.A si vyzdobila stromček :)
7.12.2020 krabicaNiečo voňavé, niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo na čítanie a niečo na pamiatku... tak sme to dali dokopy. Dva týždne sme zbierali a nakoniec sa nám podarilo naplniť 7 krabíc pre dedkov a 10 krabíc pre babičky. Veríme, že toľko lásky, s akou sme zbierali, ukladali , balili bude pri otvorení našich krabíc pre seniorov. Húseničky už vedia, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. A vy? 
7.12.2020 certovinyČertoviny v klube sa niesli v znamení dobrej nálady, súťaží a hlavne ČERTOV...  
7.12.2020

Mikulášske vyučovanieSviatok sv. Mikuláša sme oslávili v 2.B mikulášskym vyučovaním. Do školských lavíc zasadli malí Mikulášikovia a mohli sme začať. Pripomenuli sme si historickú podstatu a význam  sv. Mikuláša, riešili zábavné mikulášske úlohy, spievali  piesne, tvorili a aj sme si zatancovali.

7.12.2020 jednoduché strojeNa prírodovede štvrtáci zisťovali ako môžu využiť jednoduché stroje. Sherlok im pripravil úlohy, ktoré žiaci plnili v skupinách. Svoje predpoklady si potvrdili pri jednotlivých pokusoch. Detektívne bádanie sa vydarilo. Tr.uč. Hradská 
7.12.2020 Vianočné ozdobyVianočné ozdoby už visia.
7.12.2020 Vianočené pohľadniceVianočné pohľadnice od prváčikov z klubu sú pripravené
2.12.2020 strihanieV ŠKD 1.A strihá, skladá, lepí ...
2.12.2020 zimaŠKD - 1.A, ide zima, ide mráz...
2.12.2020  1.A mikuláš1.A v ŠKD sa chystá na Mikuláša ....
1.12.2020
dáme sa s ňou hneď do boja. 
Ty si opora naša,
ktorá všetko znáša:
skoky, šmyky, zlomeniny
a tiež všetky bláznoviny. 
Šetriť si ťa budeme
pre náš pohyb nesmierne. 
30.11.2020

kostraŽiaci 2.B triedy sa na hodinách prvouky zamerali na kostru. Zistili sme, z čoho sa kostra skladá, na čo nám slúži, koľko kostí máme v tele a veľa zaujímavých informácií.  Nové informácie sme čerpali z internetu, z encyklopédií.... Získané vedomosti sme využili v skupinovej práci, kde sme pracovali s náučným textom. A na záver si každý žiak vytvoril vlastnú kostru. Žiaci rozvíjali životné zručnosti – aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť.

29.11.2020 Matematika v klubeMatematika v klube nás baví ...
29.11.2020 MikulášBlíži sa Mikuláš, tak sme v klube tvorili ...
29.11.2020 Vesmírne putovanieBádanie na hodinach prírodovedy so Sherlokom je zábava. Štvrtáci sa pustili do Vesmírneho putovania v Slnečnej sústave. Prezentácie boli veľmi zaujímavé, dozvedeli sme sa o planétach veľa nových informácií.
Tr. uč. Hradská
29.11.2020 kalendárHúseničky úspešne zvládli svoj prvý projekt. Témou bol kalendár a orientácia v ňom. Na základe kritérií tvorili a vyhodnocovali svoju prácu.
27.11.2020 Vianočné podzrvyUž sa zvianočnieva. Prváčikovia v klube nezabudli na Vianočné pozdravy.
27.11.2020 posol VianocPosol Vianoc u prvákov v klube 
27.11.2020 sovičkovanieAj takto sa v klube prváčikovia učia kresliť v rámci esteticko - výchovnej činnosti. 
26.11.2020 knižnicaAj druháci už vedia, že čítanie kníh má pre človeka veľký význam. A preto žiaci 2.B triedy navštívili školskú knižnicu. Najskôr si cez rozhovor a prezentáciu zopakovali, ako sa vyrába kniha, na čo nám slúži knižnica a ako sa v nej správame. A potom už riešili zaujímavé úlohy. Žiaci pracovali v skupinách a museli riešiť rôzne úlohy – priradiť správny názov rozprávky k úryvku, zoradiť názvy rozprávok podľa abecedy, zopakovali si literárne pojmy a veľa iných úloh. A na záver si požičali aj knižku.
19.11.2020 jesenNaša radosť s farebnou jeseňou ...
19.11.2020 je nám dobreV ŠKD je nám spolu dobre, je nám hej ...
18.11.2020 fajnovinkyJesenné číslo školského časopisu Fajnovinky nájdete TU
15.11.2020 gaštanyJedno upršané popoludnie žiaci 1.A v ŠKD tvorili rôzne postavičky a figúrky. Výroba týchto postavičiek deti  pobavila a zároveň poslúžila na rozvíjanie ich grafomotorických zručnosti.
6.11.2020 listové kráľovstvoListové kráľovstvo u prvákov
Prečo listnaté stromy na jeseň opadávajú, ako správne lisovať nie len  listy, bola téma v rámci prírodovedno - environmentálnej výchovy v klube u prvákov. Na záver príjemné tvorenie sovičiek.
Beáta Čamajová
1.11.2020 fialky pre starkýchStarkí naši milí! Tak ako sa staráte o nás, my sme sa starali o fialky - s láskou a  trpezlivosťou. Tešíme sa na spoločne strávený čas, Vaše húseničky.
31.10.2020 jablkoJablko je jedným z najzdravších druhov ovocia, a preto si právom zaslúži mať svoj deň. Aj my sme si 21. októbra pripomenuli Svetový deň jablka zaujímavými jabĺčkovými aktivitami.
31.10.2020 starkymOktóber je mesiac, ktorý patrí našim starým rodičom. Podávame dôkaz malý, ako sme s láskou niečo milé vytvorili...
21.10.2020 odkaz starkymMesiac október je vyhlásený za mesiac úcty k starším. Ani tento rok sme nezabudli na našich milých starých rodičov a ako prejav úcty a vďaky im posielame odkaz. Ľúbime Vás.
Tr. uč. Giláňová 
21.10.2020 tekviceTekvicové dekorácie u prvákov v klube. Vydržia až do Vianoc. Potrebujete len slovakryl, moosgummi, tavnú pištoľ a žinilkový drôt. Čamajová
21.10.2020 prípravaJednou zo základných činností v ŠKD je aj sebavzdelávacia činnosť, v ktorej sa deti učia základy techniky duševnej práce. K tejto činnosti patrí písomné vypracovanie domácich úloh, precvičovanie učiva formou didaktických hier a overovanie osvojených poznatkov v praxi. Takto to denne vyzerá u prvákov v klube.
Čamajová 
21.10.2020 strom životaStrom života je veľmi univerzálny symbol, ktorý predstavuje rôzne významy. Symbolizuje súdržnosť a slúži ako pripomienka toho, že nie ste nikdy sami. Jeho význam predstavuje, že ste spojení so svetom. Korene stromu siahajú do hĺbky a jeho vetvy siahajú až do neba, kde prijímajú energiu zo slnka a mesiaca. Prváci v klube si tento symbol tvorili z odpadového materiálu - pet vrchnákov. 
Čamajová
21.10.2020 pozdravStará mama, to je dáma, so všetkým si poradí. 
Vždy má pre mňa milé slovo, pekný úsmev na tvári.
Dedko, to je veľký kutil, stále niečo vymýšľa.
Veselo je s dedkom našim, vždy sa naňho veľmi teším.
Čamajová
20.10.2020 abecedaNa slovenskom jazyku sa druháci oboznámili so slovenskou abecedou a naučili sa ju naspamäť. A potom mohla začať zábava. Pracovali v skupinách, kde usporiadali písmená, slová, obrázky podľa abecedy a tak si upevňovali získané vedomosti.
Tr. uč. Giláňová 
20.10.2020 1.A onlineVeľká pochvala pre prváčikov z 1.A, ktorí sa počas povinnej karantény naučili napísať svoje prvé písmenko aj prvú slabiku, formou on-line vyučovania, pri ktorom sme si okrem učenia užili aj veľa zábavy. Prváčikovia, boli ste úžasní.
Veľké poďakovanie rodičom a starým rodičom, bez ktorých by sme ešte takéto vyučovanie nezvládli.                                   
p.uč. Harangozóová Lívia
16.10.2020 jesenné všeličoKrásny jesenný čas sme v ŠKD stihli využiť naplno ...
16.10.2020 gaštanyPadajú gaštany, radosť veliká,
v klube z nich urobím vrtuľník aj zvieratká.
15.10.2020 gravitáciaAko sa stať dobrým detektívom? Bádať, hľadať, vyskúšať... Newton by sa potešil, keby videl našich žiakov z jabĺčkovej triedy ako experimentujú s gravitáciou.

Mgr. Eva Hradská
15.10.2020
jeseňJeseň, pani bohatá, 
farbí stromy dozlata, 
premaľúva celý sad. 
Zleteli húseničky, šiki-miki, 
vytvorili dielok plný sad.
Mgr. Soňa Bistová
13.10.2020
11.10.2020 fyzikaŽiaci 4.B na hodinách PDA skúmali, objavovali a riešili záhady v učebni fyziky. Overovali si svoje vedomosti a zručnosti ako pôsobí magnet na rôzne predmety a zisťovali jeho magnetické pole. Na ďalšej hodine skúmali využitie kompasu. Koniec hodiny venovali svojim prezentáciám, v ktorých si skupiny porovnali svoje závery.
tr. uč. Hradská
8.10.2020

dopravaV 2.B na hodinách matematiky,  anglického jazyka a prvouky prebiehal výchovno-vzdelávací proces formou projektového vyučovania. Žiaci sa oboznámili s témou – Dopravné prostriedky.  Dozvedeli sa nové informácie, ktoré získali z rôznych zdrojov - prezentácie, videá, internet. Získané vedomosti využili v skupinovej práci, kde vytvorili projekty. Pri aktivitách žiaci rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť, tvorivosť.

30.9.2020

ŠvPOd 14.09 do 18. 09 sa deti z 3.A., 3.B. a 5.A zúčastnili školy v prírode  na Repišti.

Bolo slnečno a teplo. Deti si tento týždeň užili. Navštívili zámok Markus, v Repišti hľadali poklad, súťažili v marketoch, v športe, zažili nočné hry, v ktorých zložili skúšku odvahy. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí o včelách od miestnej včelárky. Preskúmali okolité lesy. Cestou domov vystúpili na hrad Revište. Na tieto zážitky nikdy nezabudnú.

27.9.2020 den jazykovV piatok 25.9.2020 sme si na hodinách angličtiny pripomenuli Európsky deň jazykov. V triedach V.B, VI.B, VIII.B a IX.B sme sa venovali zaujímavým aktivitám. Funny English idioms - žiaci priraďovali k anglickým ustáleným spojeniam ich význam a slovenský ekvivalent. Dozvedeli sa napríklad, že keď Angličan povie: It's raining cats and dogs, neznamená to, že z oblohy padajú mačky a psy, ale že leje ako z krhly. European languages quiz - žiaci podľa nahrávok hádali, o aký európsky jazyk ide. Mgr. Simona Michalčinová
25.9.2020 Sprvácilnečné septembrové popoludnie sme v našom klube využili na privítanie našich nových kamarátovKlubáci športovali jedna radosť a veríme, že sme sa športovo naladili a našli veľa nových super kamarátov. Milí prváci, tešíme sa, že ste medzi nami!!!
25.9.2020 prázdninyUžívame si krásne slnečné dni maľovaním zážitkov z prázdnin.
25.9.2020 prírodninyDruháci v ŠKD sa zahrali na malých zberačov. Úlohou detí bolo vyhľadať prírodniny, ktoré mali napísané na zozname. Cieľom hry bolo spoznať živé a neživé prírodniny, spolupracovať v skupine a orientovať sa v okolitom prostredí. Veľmi nás to bavilo.
2.9.2019

otvorenie školského roka Začali sme nový školský rok :) 

Fotografie z otvorenia nájdete TU

Pomôcky pre budúceho prváčika nájdete TU
ZARADENIE PRVÁKOV do tried v šk. roku 2020/2021 nájdete TU
Pokyny k otvoreniu šk. roka nájdete TU

 

 

- hív 2019 / 2020 -

- archív 2018 / 2019 -

- archív 2017 / 2018 -

- archív 2016 / 2017 -

- archív 2015 / 2016 -

- archív 2014 / 2015 -

- archív 2013 / 2014 -

- archív 2012 / 2013 -

- archív 2011 / 2012 -

- archív 2010 / 2011 -

- archív 2009 / 2010 -


 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14