O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Novinky

 

ljsUkončili sme letnú školu, hurá na prázdniny :)

 

Fotografie z prvých dvoch dní TU

Fotografie z druhých dvoch dni TU

28.6.2019 Rozlúčili sme sa so školským rokom aj deviatakmi ....(aj deviataci s nami :) )
  Predposledný júnový týždeň trávili naši piataci v Tralalande :)
 

splavTakto sme sa mali na splave Hrona tento rok ...

fotografie TU  a TU

28.6.2019 27.6., deň pred vysvedčením, sa druháci vybrali do Vydrovskej doliny neďaleko Čierneho Balogu po stopách lesníctva. Čiernohronskou lesnou železnicou sme sa priviezli priamo do Lesníckeho skanzena, ktorý je tvorený 4 km dlhým náučným chodníkom "lesného času". Nachádzali sme zaujímavé stanovištia s tematikou histórie, súčasnosti, ale aj budúcnosti lesníctva. Prostredníctvom zábavných hier zameraných na viaczmyslové vnímanie a poznávanie prírody, si naši druháci budovali vzťah k prírode. 
28.6.2019

„Šťastný je ten, kto našiel šťastie v rodine." Lev Nikolajevič Tolstoj

Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Ani druháci nezabudli na svoju rodinu. Spoločne si pripravili pre svojich rodičov "mini koncert", ktorým otvorili športovo zábavné popoludnie.V tento deň sa liezlo po horolezeckej stene, strieľalo sa zo vzduchovky, opekalo sa, ale čo je najdôležitejšie, deti strávili krásne popoludnie s tými, ktorých najviac ľúbia. So svojimi rodičmi. Bolo nám super.....

 

žiak na 1Ocenili sme našich najúspešnejších :) ...

 

Fotografie TU a na FCB stránke mestského fotografa

25.6.2019

Netradičné hodiny literatúry v 9. A

       V triede 9. A bola celých päť rokov výborná pracovná atmosféra. Žiaci boli ochotní pripravovať pre mladších spolužiakov divadelné predstavenia alebo podujatia zamerané na čitateľskú gramotnosť. V tomto školskom roku sme sa tiež rozhodli spestriť si vyučovanie. Ako? Jednoducho sme si na niekoľko vyučovacích hodín vymenili úlohy!

viac TU

25.6.2016 Slnečné popoludnie v ŠKD spestril a športového ducha navodil "Švihadlový maratón". Bolo nám super...
25.6.2019 Siedmaci si overili svoje vedomosti o faktoroch, ktoré vplývajú na rýchlosť chemických reakcií  formou bádania IT akadémie. Na reakcii octu so sódou si overili až tri faktory. Páčilo sa im, ako rýchlo vedeli nafúknuť balóniky:) Tiež ich zaujal cukor so škoricou a jeho horenie.
Žiaci ôsmeho ročníka sa zaoberali soľami a ich využitím v horúcich vreckách. Pomocou počítačom podporovaného experimentovania zisťovali optimálne množstvo chloridu vápenatého na zohriatie 100 ml vody na 50°C.
25.6.2019 Výsledky žiakov v medzinárodnej súťaži v anglickom jazyku English Star:
english starenglisstarenglish star
GRATULUJEME
18.6.2019 Deti zo školského klubu detí si užili skvelý detský deň plný súťaží. Pestrý program bol zostavený z rôznych súťaží a keďže deti sa rady zapájajú do takýchto aktivít, boli nadšené a rozžiarili sa očká každého účastníka tejto vydarenej akcie. Vybrať si mohli spomedzi 5 disciplín: beh dvojíc s loptou, kotúľali kruhy cez prekážky, skákali cez kruhy, triafali z praku a vyskúšali si aj prenášanie loptičiek do vedra. Deti boli odmenené sladkosťami a dobrou náladou, prežili pekný deň a my im prajeme, aby takýchto chvíľ mali čo najviac.
 

Aj na našej škole sa hľadali hokejové talenty ... fotografie TU

18.6.2019 V piatok, 14. júna, si žiaci 6.A a 7.A urobili výlet. Navštívili Carnuntum, Rímske mestečko na území dnešného Rakúska. Od sprievodcov, archeológov,  sa dozvedeli veľa o Rímskom živote: ako sa Rimania obliekali, stravovali, relaxovali a aký bol ich všedný deň. Nazreli  do Rímskych budov - do domu obchodníka s olivovým olejom, Rímskych kúpeľov, aj do veľkej jedálne s krásnymi nástennými maľbami. Dokonca si vyskúšali, ako sa sedelo na Rímskych záchodoch :). Milí sprievodcovia im porozprávali o Rímskych zvykoch, ktoré sa v tej dobre brali ako samozrejmosť. Aj napriek veľkej horúčave sa výlet všetkým páčil.
11.6.2019 Takto bolo niektorým našim deťom na Ranči u Bobiho na MDD :) ... Fotografie TU
3.6.2019  Mladý chemik sa stretol posledný krát v tomto školskom roku. Zahrali sme sa s farebnými sladkými roztokmi - vytvorili rôznofarebné viacvrstvové. Pobavili sme sa s peroxidom vodíka a burelom, dokázali  kyslík - efektná reakcia, ktorá sa páčila. Zaujala nás tiež slonia pasta a konečne sme sa dočkali aj sľúbenej sopky v digestore :)
3.6.2019 9.A sa na chémii zaoberala degradáciou baliacich výplní, odbúravaním plastového odpadu v prírode, rozpustnosťou plastov vo vode a acetóne. Žiaci pracovali s rôznymi druhmi baliacich výplní, aj ekoplastmi - polymérmi zo škrobu, ktoré sú rozpustné aj vo vode. Zamýšľali sa nad využitím daných ekoplastov.
2.6.2019 Nadviazali sme na predchádzajúcu tému a druháci ďalej pokračovali v trojhodinovom bloku, kde za pomoci tabletov vyhľadávali informácie o Slovensku. Zahrali sa na sprievodcov a vo dvojiciach sa zamysleli, kam by zobrali alebo čo by ukázali zahraničným turistom. Na tabletoch vyhľadávali a spoznávali jaskyne, hrady a mestá, ktoré potom zakreslili aj na mape Slovenska, ktorú si sami zhotovili
1.6.2019 Žiaci 2.A si na prvouke vytvorili vlastný kalendár. Naučili sa ročné obdobia, mesiace, dni v týždni v slovenskom a aj v anglickom jazyku. Cez rôzne hry, piesne a aktivity si upevňovali a utvrdzovali slovnú zásobu - spring, summer, autumn, winter, January, February, March, April, May, June, July, August, September, October, November, December, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday. Frázy - Today is Wednesday. Yesterday was Tuesday. Tomorrow will be Thursday.
 

Pedagógovia SZUŠ Hliník nad Hronom boli našim žiakom predstaviť umelecké odbory na ich škole :)

Fotografie TU

30.5.2019 Aj tento rok sa konala na našej škole školská súťaž Mladý prekladateľ. Úlohou žiakov je v stanovenom limite preložiť anglický text do slovenčiny. Sme radi, že každým rokom sa záujem našich žiakov zvyšuje a tento rok sa súťaže zúčastnilo viac ako 50 žiakov druhého stupňa. Víťazom samozrejme gratulujeme. :)
29.5.2019 Nemak liga, 22.5. - opäť sme skončili prví :). Chlapci a dievčatá, ďakujeme :)
26.5.2019 Znovu sme raz strávili športové popoludnie v parku a do sýtosti sa vyšantili či už v rozprávkovom domčeku alebo na fitness strojoch. Unavení, ale šťastní zo zmysluplne stráveného popoludnia, sme sa vrátili do školy.
26.5.2019 Mama je slovo, ktoré vyslovujeme s láskou a úctou. Svojim mamám vďačíme za lásku, starostlivosť, za úsmev ktorým nás každé ráno vítajú. S radosťou sa o nás starajú. Preto Vám, drahé mamičky, z celého srdca ďakujeme!
26.5.2019

V piatok 17.5. 2019 sa druháci opäť učili formou vysoko efektívneho učenia - spoznávali Slovensko

 

Čo potrebuje prvák do školy .... TU

21.5.2019 V  rámci overovania IT akadémie sme overovali ďalšie metodiky  na vyučovanie chémie. Boli to témy: Skleníkový efekt, Fúkanie do vody, Biokatalyzátor ... podrobnejšie TU
21.5.2019 Abeceda
trieda: 2.B
predmet: slovenský jazyk
Na slovenskom jazyku sa druháci oboznámili so slovenskou abecedou. Vo dvojiciach si vyrobili "abecedný domček" a zároveň sa naučili abecedu naspamäť. Podľa abecedy usporiadali písmená, slová, obrázky a tak si abecedu utvrdzovali a pritom sa zabávali :).
21.5.2019 Tohtoročný 15. ročník zbierky Modrý gombík, ktorý organizuje UNICEF Slovensko v máji na pomoc deťom z rôznych krajín sveta, je aj tento rok určený pre Ukrajinu. Členovia žiackeho parlamentu pomáhali pri realizácii zbierky. Najskôr oslovili všetkých prostredníctvom školského rozhlasu a podieľali sa aj na samotnej zbierke na škole. Každý darca bol odmenený symbolom tejto zbierky pripínacím modrým gombíkom. Všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek sumou ešte raz ďakujeme v mene všetkých detí, ktorým táto zbierka pomôže zlepšiť život.
12.5.2019 Žiaci v druhom ročníku nadväzujú na učivo z prvého ročníka a rozširujú si svoju slovnú zásobu o ďalšie slovíčka a gramatické javy v každej téme. My sme sa celý mesiac venovali téme "MY CLOTHES", kde sa žiaci učili novú slovnú zásobu rôznymi aktivitami. Vytvorili si svoj vlastný šatník a zároveň si precvičovali "reading and writening". Na základe otázok vedia opísať nielen svoje, ale aj kamarátove oblečenie. Dokážu veku primeraným spôsobom opísať svoje oblečenie, ktoré majú oblečené.
10.5.2019 V IV.C si pripomenuli Deň Zeme ....
10.5.2019 Žiaci 2.A sa na hodine prvouky najskôr naučili  informácie o rozpustných a nerozpustných látkach. Prakticky si vyskúšali, ktoré látky sa vo vode rozpúšťajú a ktoré nie a vyskúšali si pokus aj s odparovaním a filtráciou.
10.5.2019 Už piaty rok sa koná Basketbalová mikroliga Nemak. Aj tento rok reprezentovali našu školu žiaci prvého stupňa.
Prvé kolo sa konalo na našej škole 25.4.2019. Dali sme možnosť zahrať si začínajúcim športovým nádejam. Svojou hrou sme nestačili na našich súperov z ostatných žiarskych škôl. Prehrali sme všetky zápasy a skončili sme na poslednom štvrtom mieste.
Druhé kolo sa konalo 3.5. 2019 na Cirkevnej škole. Našu zostavu doplnili chlapci zo IV.B triedy, ktorí aktívne hrajú basketbal a ukázalo sa to aj na výsledku. Všetky zápasy sme s prehľadom vyhrali a skončili sme na prvom mieste. Zahrali si všetci. Za všetkých spomeniem prváčika Borisa Kicku, ktorý sa každým zápasom pomaly, ale isto zlepšuje. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu školy.
Našu školu reprezentovali: Alex Huraj, Max Huraj, Marek Golebiowski, Jašková Tamara, Uhrovičová Zuzana, Michal Kukučka, Frič Daniel, David Hlaváč, Páleník Matej, Dvoreský Matej, Neuschlová Aneta, Šimko Jakub, Bugárová Hana, Mesík Michal, Baláž Matúš, Boris Kicko.
V.Fridrichová
10.5.2019 Prijali sme pozvanie CVČ a prežili popoludnie plné zábavného experimentovania, odhaľovania tajomstiev chémie a fyziky.
10.5.2019 Hlávka z trávy vykúka, spod brezy i spod buka.
Tenká stonka, žltý kvet, rozveselí letný svet.
Čo je to?
10.5.2019 Detské ihrisko, kde čas strávime hrami, športom, relaxom. Vyšantíme sa, vybeháme, kopec srandy zažijeme. Tu čas uteká veľmi rýchlo, radi to tu všetci máme.
10.5.2019 Máj, máj, máj zelený, pod oblôčkom sadený.
A veru, už aj my máme máj "posadený". V školskom klube chlapci neváhali a postavili pre naše dievčatá máj na školskom dvore. Spoločne sme sa zabavili pri ľudových pesničkách, zatancovali a zaspievali. Sme radi, že si stále pripomíname tento pekný zvyk zo slovenských ľudových tradícií.
10.5.2019
V piatok 26. 4. sme využili krásne slnečné popoludnie a spoločne oslávili Deň Zeme súťažením na školskom dvore. Na stanovištiach klubáci plnili tímové úlohy, ako napríklad tvorili mravenisko, hrali sa na zvieratká, hľadali prírodniny, maľovali na chodník, pátrali po dinosauroch, písali odkaz našej planéte Zem... Hrou sa im podarilo splniť všetky úlohy a za odmenu dostali sladký cukrík. Milí klubáci nezabúdajte na tento odkaz:
"Naša zem je zemeguľa, vesmírom sa rada gúľa,
aby voňal celý svet, opatruj Zem ako kvet."
24.4.2019 Jarné upratovanie. Apríl je mesiac, kedy si pripomíname Deň zeme, je to mesiac, kedy sa prebúdza príroda a naše záhradky ožívajú pracovným ruchom, a tento rok na apríl pripadla aj Veľká noc. Niektorí členovia Žiackeho parlamentu sa tiež zapojili do jarného upratovania a pomohli vyčistiť okolie školy od odpadkov, ktoré naše životné prostredie nekrášlia. Sami sa presvedčili, čo všetko sa ukrývalo v kríkoch, pri chodníkoch, pred školou aj v záhrade, ktorú využívame na učenie aj na oddych.
24.4.2019 Tak sme si vyskúšali, ako je to robiť s nožíkom. Máme vyrezávané palice a teraz už len pobehať všetky blízke turistické cestičky a overiť si, či naše turistické paličky zvládnu miestne chodníčky. Len pre zaujímavosť: mali sme štyri rezné rany, no my štvrtáci sme to zvládli s hlavou hore..... Soňa Bistová
24.4.2019 Na prvom stupni nám ide o to, aby sa žiaci nielen učili anglický jazyk, ale aby sa ho naučili mať radi. Snažíme sa o to, aby učenie bolo zábavným  a tvorivým procesom. Naši žiaci v 2.A  nám ukázali, čo sa naučili ... video tu
20.4.2019 Gúľa sa k Vám tichúčko
veľkonočné vajíčko.
Prichádza len na čas krátky
zaželať Vám krásne sviatky.
20.4.2019 Veľká noc klope na dvere a tak sme sa išli inšpirovať na Veľkonočnú oblievačku organizovanú MsKC na Svätokrížskom námestí. Vyrobili sme si veľkonočné ozdoby ako vajíčka z gorálok, medovníkové vajíčka, vyskúšali sme prácu s hlinou, pletenie korbáčov. Nasali sme tú správnu veľkonočnú atmosféru...Veľká noc môže začať.
20.4.2019

Deň pred Veľkou nocou sa druháci rozlúčili tradičnou slovenskou "šibačkou". Chlapci vyšibali a jemne pooblievali dievčatá, aby boli zdravé a krásne. Dievčatá ich zato obdarovali čokoládovými vajíčkami a uviazali im na korbáče farebné mašličky. A bola to veľká zábava........ 

 

Štvrtáci hľadali vajíčka na školskom dvore, predtým si ich ale  maľovali :)

14.4.2019 Na výtvarnej výchove sa štvrtáci preniesli do tvorby filmových príšer. Skupiny rôznorodého zloženia vytvorili množstvo príšer a teraz už len aby nás objavil nejaký šikovný režisér, ktorý použije naše nápady.   Soňa Bistová
14.4.2019 Druháci na prvouke spoznávali pôdu. Najprv si jednotlivo vytvorili projekt, na ktorom si vysvetlili z koľkých vrstiev sa pôda skladá a čo pôda a jej jednotlivé zložky obsahujú. Neskôr v skupinkách skúmali pôdu, aby sa naozaj presvedčili čo všetko v pôde môžu nájsť ......a veru našli aj malé drobné živočíchy :-). A na koniec si navrstvili svoju vlastnú "sladkú pôdu", ktorá im veľmi chutila.
 

Zápis

Ďalší dôležitý krok v živote, zápis do prvého ročníka, majú za sebou naši budúci prváci. 


Všetkým rodičom ďakujeme za prejavenú dôveru,

veríme, že ju nesklameme. 


Na ďalšie stretnutie sa tešíme v septembri 

 

Fotografie zo zápisu nájdete TU.

Portétové fotografie nájdete TU

 

pozvánka na DOD V prvý jarný deň sme si spolu s predškolákmi urobili pekné a veselé predpoludnie. Ďakujeme za návštevu :) ... fotografie TU

 

Po tretí krát sme sa hrali na školu :) ... fotografie TU 

11.4.2019 Už tradične sa mesiac marec spája s mesiacom knihy. Ako sme si mesiac knihy pripomenuli v našej škole? Deti najskôr cez rozhovor, prezentáciou zistili, ako sa vyrába kniha a potom riešili zaujímavé úlohy. Veríme, že  tieto aktivity pomohli deťom ku kladnému vzťahu ku knihám a k čítaniu.
10.4.2019 9.4. sa druháci vybrali na “Hotelovku” pomôcť kuchárovi Samkovi, ktorý sa v Taliansku naučil pripravovať pravé talianske cestoviny, nájsť stratený recept. Druháci mu pomáhali triediť cestoviny, ovocie a zeleninu, rozpoznávať bylinky, zdolávať prekážky a iné zaujímavé úlohy, ktoré si pre nás pripravili maturanti “Hotelovky”..... odmena za nájdený recept bola sladká a všetci sme si na nej pochutili.
10.4.2019 Zábavná matematika v II.A ... TU
Žiaci v 2.A si na slovenskom jazyku opakovali a utvrdzovali výnimky.
8.4.2019 Druháci skúmali obsah pôdy a zopakovali si z akých častí sa skladá pôda ...
8.4.2019 Novinky v ŠKD:

Jarná výzdoba
nám pomaly skrášľuje naše oddelenia ...

Naše vytúžené slnečné chvíle sú plné šantenia ...

V marci vypukla v našich oddeleniach Pexesománia a obľúbená hra Človeče, nehnevaj sa. Klubáci hrali, hrali, hrali ... kartičky s len tak otáčali, figúrky len tak skákali.

24.3.2019

Ako urobiť z troch trojuholníkov štyri? Čo preložiť, aby som zmenil obdĺžniky na štvorce a opačne? Nemôžem nič zlomiť, nič položiť na seba ba ani schovať. Takéto úlohy riešili štvrtáci na geometrii a poriadne sa zapotili, ale aj zasmiali.                          

Soňa Bistová

23.3.2019 Žiaci druhého ročníka  tému Človek v prvouke zakončili besedou s rehabilitačnou sestrou p. Sedlákovou. Najprv si zopakovali, čo všetko sa o človeku naučili a naozaj dokázali, že sa tejto téme dôkladne venovali. Potom si spoločne zacvičili. Ďakujeme. (fotografie TU, video TU)
23.3.2019

Mesiac marec tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj s pojmom marec - mesiac knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si Mesiac knihy pripomíname práve v marci? Z historického hľadiska sa tento mesiac viaže na Mateja Hrebendu, ktorý šíril osvetu a vzdelanosť, pretože miloval knihy. A k tomu vedieme aj našich žiakov.

V utorok sme navštívili školskú knižnicu, kde sa deti oboznámili a porozprávali si ako vzniká kniha. Čím všetkým prejde, až kým sa hotová kniha dostane k čitateľovi - deťom. Zahrali sa na spisovateľov a ilustrátorov a vyrobili si svoju vlastnú knihu.

23.3.2019 Štvrtok 14.3. 2019 sa na našej škole konalo školské kolo literárnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Odznelo osem ukážok a žiaci sa zodpovedne pripravili. Objavujú sa nám malé a nové talenty, z čoho máme veľkú radosť. Všetci naši recitátori boli odmenení diplomom a na rok recitujeme radi a znovu.
Poézia:
1. miesto Hana Neshodová 4.B
2. miesto Nelly Tonhajzerová 2.B
3. miesto Adam Hanuška 2. B, Sofia Leginusová 2.A
Próza:
1. miesto Sofia Laura Machovičová 4.B
2. miesto Emmi Busnyáková 2.B
3. miesto Lili Kaščáková 2.B, Viktória Šimková 4.B
21.3.2019

Dňa 14.3.2019 k nám zavítalo Divadlo Etudy z Prešova. Herci si pre žiakov prvého stupňa pripravili hranú rozprávku Polepetko. Divadelné predstavenie rozosmialo školákov a aj pani učiteľky. Nechýbali vtipné dialógy, rýmovačky, krásne pesničky. Dúfame, že sme sa nevideli poslednýkrát a čoskoro sa k nám Divadlo Etudy vráti s ďalšou vtipnou rozprávkou.           Mgr. M. Giláňová

12.3.2019 Téma o človeku je vo štvrtok ročníku vždy obľúbená časť v predmete prírodoveda. Prepojili sme ju s integrovaným vyučovaním CLIL v témach dýchacie ústroje a vývin človeka. Správny nádych a výdych sa dá trénovať aj v cudzom jazyku. Tiež cesta vzduchu telom človeka. Vývin človeka je priamo prepojený so životom a preto sme si dovolili osloviť aj pani Malatincovú z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorá osobitne s dievčatami prebrala aj tému dospievanie. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie bádania.                                                                            Soňa Bistová
11.3.2019 Žiaci 4.C zisťovali pomocou úloh zo SJL, MAT, PDA a VLA riešenie dnešnej úlohy: Kto je silnejší? Deti pracovali v skupinách, navzájom si pomáhali a na záver zhodnotili, že najsilnejší sa cítia, keď spolupracujú.
11.3.2019 Návštevu reštaurácie a objednávanie jedla po anglicky si precvičili aj vo IV.C ... video tu
11.3.2019 V IV.C si určovanie gram. kategórií podstatných mien zopakovali za pomoci didaktických hier.
11.3.2019

IV.C - Vlastiveda  v pohybe. Orientácia na mape Od Tatier k Dunaju.

11.3.2019 Tvorba projektu Moja farma v IV.C - na angličtine
9.3.2019 Deviataci si precvičili názvoslovie uhľovodíkov formou DOMINA, najšikovnejším skupinkám sa podarilo vytvoriť uzavretý útvar, čím splnili podmienku na ohodnotenie ich snahy :). Žiakov takéto spestrenie baví, doučili aj slabších spolužiakov, keďže vyhrať chceli všetci.
9.3.2019 Aj učivo o kyslíku sme si spestrili bádaním....zisťovali sme v 8.ročníku, akými reakciami sa dá kyslík pripraviť, tiež ako ho vieme dokázať, keďže je to bezfarebný plyn. Overili sme si aj jeho ďalšie vlastnosti. Žiakov reakcia prípravy kyslíka a hlavne dokazovanie veľmi bavilo:)
5.3.2019 Jedným z výstupov projektu ITakadémia pre základné školy je zbierka inovatívnych bádateľských metodík na vyučovanie prírodovedných predmetov.  Vyučujúci na našej škole overujú metodiky na všetkých dostupných predmetoch. Zatiaľ sa nám podarilo zaradiť na vyučovacie hodiny témy, ktoré nájdete na tomto odkaze (fotografie si môžete prezrieť po kliknutí na názov predmetu).
4.3.2019 Po roku prišiel opäť čas karnevalu. Klubáci sa nevedeli dočkať. V stredu 27. februára nás čakalo vytúžené karnevalové šantenie. Aj tento rok sa vo víre tanca a zábavy pohybovali nápadité masky. Karnevalové šantenie bolo plné vynikajúcej zábavy, tanca, súťaží a smiechu, čoho dôkazom sú aj pripojené fotky.
4.3.2019 Hlavolamy, vraj polámu naše hlavy. Klubáci štvrtých ročníkov sa však nedali lámali hlavolam za hlavolamom. Najväčší záujem mali motorické a zápalkové hlavolamy. Najúspešnejší bol Miško Német, ktorý zdolával hlavolam za hlavolamom. Stal sa "majstrom" v skladaní Rubikovej kocky 1 minúta 8 sekúnd. Veľmi sa nám páčilo, rozmýšľanie bola super zábava a ďakujeme CVČ za pozvanie.
26.2.2019 Projekty majú žiakov motivovať do ďalšej práce. Motivácia bola silná a tentokrát sa druháci pustili do projektu o ľudskej kostre. Prvýkrát sa učili hľadať základné a nové informácie pomocou encyklopédie. Pracovali v skupinách, pričom sa učili komunikovať v rámci skupiny, pomocou encyklopédie sa učili vyhľadávať informácie a správne používať pojmy súvisiace s témou. Výhodou tvorby projektov je, že žiaci sa naučia sa učiť, na základe vlastných poznatkov a pri prezentácii si rozvíjali slovnú zásobu a schopnosť počúvať  postrehy iných. Vyskladali si svoju vlastnú kostru a nechýbal ani tanec kostlivcov :). (Krátke video z prezentácií je TU)
24.2.2019

Rysujeme ako vieme

Druháci sa prvýkrát oboznámili s pravidlami rysovania. Aby sme mohli rysovať presne a efektívne, potrebovali sme správny výber pomôcok na rysovanie. Predovšetkým starostlivo zastrúhané ceruzky, dlhé pravítka a chuť do práce, ktorú druháci mali. Najprv sa oboznámili s pojmami  ako bod, úsečka, priamka a polpriamka a potom sa samotné pojmy učili rysovať. O tom, že rysovanie je zábava sa môžete presvedčiť samy......

19.2.2019 Žiaci našej školy 4.B triedy prijali pozvanie do knižnice. Pani Kašová si pre žiakov pripravila zaujímavé aktivity na tému bájky. Žiaci si zopakovali, čo o bájkach vedia, skúsili si aj rolu hercov, či spisovateľov. Návšteva mestskej knižnice patrí medzi pravidelné aktivity našich žiakov. Rôznymi spôsobmi sa snažíme vytvárať pozitívny vzťah našich žiakov k čítaniu. Z knižnice sa okrem nových vedomosti a zručnosti vrátili s požičanými knihami, ktoré budú zmysluplne vypĺňať ich voľný čas.
Mária Štangová, triedna učiteľka.
Tu nájdete aj krátke video
Tu nájdete fotografie
18.2.2019 V 2.A na hodinách slovenského jazyka, prvouky a výtvarnej výchovy prebiehal výchovno-vzdelávací proces formou projektového vyučovania. Žiaci sa oboznámili s témou - Kostra človeka. Dozvedeli sa nové informácie - aké sú základné kosti ľudskej kostry, čím sú kosti pospájané a veľa ďalších zaujímavostí, ktoré získali z rôznych zdrojov - prezentácie, videá, internet. Získané vedomosti využili v skupinovej práci, kde vytvorili projekty o ľudskej kostre, ktoré následne odprezentovali. Na záver všetky nadobudnuté vedomosti využili v zábavnom kvíze. Pri aktivitách žiaci rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť, tvorivosť.
18.2.2019 Učiť sa dá aj hravou formou. Prváci skladali vety v skupinách, aj jednotlivo. Vety nalepili, prepísali písaným písmom a ilustrovali obrázkom. Zo svojich výkresov mali veľkú radosť.
18.2.2019 Prváci sa veľmi tešili na snehovú nádielku. Snehuliaka sa im postaviť nepodarilo kvôli sypkému snehu. Vôbec však nesmútili, pustili sa do guľovačky a šantenia na snehu.
18.2.2019 Prváci už všeličo dokážu. Na hodine matematiky sa zahrali na nakupovanie v hračkárni. Vyskúšali si znalosti z finančnej gramotnosti. Pracovali s fiktívnymi peniazmi.
16.2.2019 V rámci overovania metodík v projekte ITakadémia bolo už odučených niekoľko zaujímavých hodín. Pozrite si príklady tém z geografie ...
16.2.2019 Novinky v ŠKD:
   Užívali sme si štedrú snehovú nádielku ...
   Vtáčiky v zime ..."Kto sa v zime nezľutuje, ten ma na jar nepočuje."
  
Vyrábali sme valentínky pre tých, ktorých máme radi.
16.2.2019 V mesiaci január sme so žiakmi 5. A a 5. B triedy v rámci hodín literárnej výchovy navštívili Mestskú knižnicu M. Chrásteka. Pani Kaššová žiakom pútavou formou predstavila významného rozprávkara H. CH. Andersena. Od žiakov sa očakávala aktivita, neboli len pasívnymi prijímateľmi informácií. Hrali sa na módnu prehliadku pri čítaní úryvkov z rozprávky Cisárove nové šaty,  využívali kreativitu nielen pri hľadaní odpovedí na otázky, ale aj pri stvárnení cisára a krajčírov, či rozlišovali typy rozprávok podľa obsahu.
15.2.2019 Vyučovanie anglického jazyka v štvrtom ročníku je založené na prepojení získaných vedomostí  so životnými situáciami.  Zážitkovou formou si štvrtáci precvičia komunikačné jazykové činnosti a stratégie v konkrétnej situácii. Stanú sa nie len pasívnymi konzumentmi ale aktívnymi aktérmi. Po prebratí učiva o jedle, sme si v triede vytvorili reštaurácie. Každá mala svojich čašníkov a hosťov. Precvičili sme privítanie, usadenie objednávanie jedla a nápojov. Činnostný charakter tejto aktivity žiakov zaujal a už teraz sa tešia na ďalšie “coolové“ vyučovanie.                                             Soňa Bistová 
8.2.2019 Doplnili sme ďalšie úspechy našich žiakov

Vo štvrtok, 7.2.2019, sme sa zas hrali s predškolákmi na školu :)

Pozrite si fotografie alebo reportáž v ATV

Žiaci 7.A triedy zvládli výzvu TUBAPACKU a mesta Žiar nad Hronom excelentne ... viac sa dočítate tu 

Pozrite si reportáž v ATV

3.2.2019

prvouka: Mravčia rodina

trieda: 2.B

Druháci raz opäť ukázali, že práca na projektoch a praktických pracovných úlohách im nie je cudzia. Projektové vyučovanie si zopakovali na prvouke, kde usilovne pracovali ako mravčeky, o ktorých bol projekt ... viac TU

fotografie

27.1.2019 "V zdravom tele zdravý duch", "Kto zdravo žije, ľahšie sa mu žije" ... a takto podobne by sme mohli nazvať našu januárovú besedu týkajúcu sa zdravého životného štýlu. Tak ako po iné roky, aj tento rok nám o všetkom zdravom ochotne porozprávala pani Malatincová z RÚVZ spolu s kolegyňou. S deťmi sa pútavo a  inšpiratívne porozprávali o tom, že je zdravé a dôležité pre náš organizmus denne konzumovať ovocie a zeleninu, vyvarovať sa škodlivých návykových látok a samozrejme, že nemáme zabúdať na každodenný pohyb.
23.1.2019 Nové číslo časopisu Fajnovinky :)
23.1.2019 Obdobie pred polročným vysvedčením je pre každého žiaka náročné. My sa snažíme dbať aj na psychohygienu našich žiakov a po príprave na písomné práce sme si zvolili relax športovými aktivitami. Deti 1.A, 4.B a 4.C si prvý sneh užili lopárovaním a pobyt vonku okrem relaxu utužil vzťahy medzi spolužiakmi a prispel aj vďaka  pohybu  k oddychu v tomto náročnejšom období.
Mária Štangová
23.1.2019 Aktivity MVR v decembri:
Beseda pre žiakov 4. ročníka

Témy: O hygiene. Kúpanie bábätka.

Cieľom besied bolo osvojenie si základných hygienických návykov, vzbudenie záujmu o starostlivosť a opateru mladších súrodencov.  

Beseda pre žiakov 8. ročníka s npor. Karolom Puškárom z Oddelenia služobnej kynológie Žiar nad Hronom

Téma besied: Drogy a iné návykové látky, práca policajného kynológa, policajný výcvik služobného psa.  

13.1.2019 V ŠKD si užívame sneh plnými dúškami ...

Jedna guľa, druhá guľa, tretiu na vrch dám a už stojí snehuliak :)
11.1.2019 Na hodinách chémie si tiež dopĺňame slovnú zásobu z angličtiny metódou CLIL aj pomocou takýchto hier a interaktívnych aktivít v angličtine. Takto si siedmaci zopakovali kolobeh vody v prírode:)
V 7.A triede sa žiaci učili Zmesi v dvoch blokoch Vysokoefektívneho učenia (VEU) spoluprácou p.učiteliek V. Hrončekovej a L. Tršovej Husárovej. Učivo o zmesiach a osobitne aj roztokoch preberali modernými metódami BÁDANIA a CLIL. Zabavili sa pri vlastných pokusoch - projektoch, chemickej rozprávke, či rôznych energizéroch - cielenom pohybe. Naučili sa aj ďalšie odborné pojmy v anglickom jazyku, tiež si precvičili bežnú komunikáciu.  Žiaci túto formu výučby obľubujú, čo dali jasne najavo:)  
(prezentácia v tohto bloku, *.pdf)
7.1.2019 Mladí chemici sa v predvianočnom čase bavili tvorbou šumiviek, farebných svietnikov z "po domácky" vyrobenej hmoty, skúmali farebné zmeny plameňa, či čo sa stane, keď do plameňa streknú olejček z mandarínkovej alebo pomarančovej šupky :).
 

Benefičný  koncert  na JEDNOTKE  bol výnimočný tým, že výťažok z tohto podujatia poputuje našej žiačke Monike, ktorá navštevuje 4. C triedu a

nemôže chodiť do školy spolu s ostatnými žiakmi vzhľadom na vážny zdravotný stav. Má voperovaný kardiostimulátor a potrebuje pravidelný prísun vitamínov a liekov, ktoré sú pre rodinu finančne náročné.

Vďaka podpore žiakov, rodičov, učiteľov a širokej verejnosti sa nám podarilo vyzbierať 880 eur.

Touto cestou sa chceme poďakovať nielen im, ale aj všetkým tým, ktorí sa podieľali na  zabezpečovaní tohto úžasného podujatia.

ĎAKUJEME

fotografie TU, video TU

reportáž ATV TU

 

Monike venovali výťažok z predaja poslaneckej kapustnice aj poslanci mestského zastupoteľstva v Žiari nad Hronom. ... viac si prečítate TU.  

 

Tesne pred Vianocami navštívil našu školu p. poslanec E.Vozár s odkazom od dobrého anjela ...

viac si prečítate TU a reportáž ATV nájdete TU  

 

22.12.2018 Posledný predvianočný deň v škole si druháci spríjemnili vianočným pečením. Jedáleň rozvoniavala medovníčkami, lineckými koláčikmi a vianočným punčom. Samozrejme detským, ktorý si deti samé pripravili. Tento deň sa druháci zmenili na pekárov, aby napiekli a obdarili svojich blízkych voňavým vianočným pečivom a popriali šťastné a veselé Vianoce.
22.12.2018 Jedna vločka, druhá vločka, 
kto bol dobrý, ten sa dočká.
Ježiškovi napíšem, 
nech Ti splní každý sen,
každú slznú kvapôčku 
premení Ti na vločku  
                    Prajeme Vám veselé Vianoce 
22.12.2018 Medovníčky sladké máme
do bruška ich rýchlo dáme. 
Voňavé sú ako  med,
v klube z plechu zmiznú hneď.
22.12.2018 Takto si naši klubáci užívali prvý sneh ... 
22.12.2018 Ďakujeme za príjemné stretnutie na predvianočných dielničkách p. uč. Kamilke Andokovej, Lucke Hanzelovej, Dáriovi Bonovi a Alenke Pavolovej a žiačkám 8.B za chutný punč a pomoc. Kolektív 4.B 
17.12.2018 Ďakujeme pani asistentkám Lucke Hanzelovej, Alenke Pavolovej, p.asistentovi Darkovi Bónovi a p.učiteľke Kamilke Andokovej za príjemné spestrenie predvianočnej atmosféry v podobe kreatívnych dielničiek, ktoré deťom spríjemnili a spestrili predvianočný čas. Ďakujeme :). Vaši druháci.
17.12.2018 Máme za sebou školské kolo Pytagoriády v katgóriách P5 - P8. V tomto kole bolo úspešných 18 žiakov druhého stupňa - 5 piatakov, 6 šiestakov, 4 siedmaci a 3 ôsmaci. Gratulujeme a držíme palce v okresnom kole.
16.12.2018 Ako každý rok, aj tento sme sa zapojili do hodiny kódu. Cieľom tohto projektu je ukázať, že každý sa môže naučiť aspoň základy programovania.
A bavilo to aj dievčatá :).
16.12.2018 Tento týždeň dorazila prvá zásielka vybavenia ITsciencelabu, získaného v rámci projektu ITakadémia. Tešíme sa z novej 3D tlačiarne a skenera XYZ da Vinci 1.0 Pro 3v1 
16.12.2018
Po roku sa  v našom meste stretlo 9 základných škôl: 1 z Levíc, 1 z Prievidze, 2 z Banskej Bystrice, 1 z Handlovej a 4 naše žiarske základné školy ... viac tu
16.12.2018 Rozdelenie hlások v 2.A. Na hodine Slovenského jazyka sa žiaci 2.A učili zábavnou formou tému: Rozdelenie hlások. Úlohou žiakov bolo vytvoriť projekty rozdelenia hlások, pričom si ani neuvedomovali, že sa celé učivo hravo naučili.
16.12.2018 Prvouka v 2.A sa niesla v znamení predstavovania projektov, ktorými sme ukončili tematický celok - Živočíchy. Žiaci porovnávali  rôzne živočíchy, ich spoločné a rozdielne znaky. Zistili, že mláďatá sa nemusia podobať na dospelého jedinca a prechádzajú rôznymi vývinovými štádiami.
16.12.2018 V 4.B triede sa cez projektové vyučovanie žiaci naučili nové vedomosti o dýchacej sústave. V úvode si povedali, čo už o tejto téme vedia. Vyskúšali si pokusmi dokázať, že človek dýcha. Potom sa oboznámili s novými informáciami, ktoré si doplnili zaujímavosťami z encyklopédií. Pozreli si model dýchacej sústavy, odborné filmy, ktoré si doplnili metódou CLIL aj o nové anglické výrazy. Zrealizovali pokus, ktorým si potvrdili zmeny rýchlosti dýchania, ktoré ovplyvní fyzická aktivita, vypracovali úlohy, kde si učivo utvrdili a v závere dňa si vytvorili model pľúc. Pri aktivitách si trénovali sociálne zručnosti a vzájomnú spoluprácu. 
Mária Štangová
16.12.2018 Keďže sme škola so zameraním sa na prírodovedné predmety a snažíme sa u detí rozvíjať bádateľské zručnosti, v stredu (13.11.) sa naše deti prvého stupňa zúčastnili  "Putovnej výstavy - fyzikálnych pokusov", ktorej cieľom bolo skúmať, bádať a experimentovať so zákonmi fyziky.
16.12.2018  V piatok 16.11. sa druháci učili formou vysoko efektívneho učenia. Spojili sme slovenský jazyk a literatúru s prírodovedou a výtvarnou výchovou. Zamerali sme sa na rozvoj prezentačných a sociálnych zručností. Deti si touto formou učenia rozvíjali zmysluplné učenie, tvorivosť, zručnosť vedieť zaujať stanovisko a rešpektovať názory svojich spolužiakov. A čo je  dôležité, v skupinách dokázali  pracovať pre spoločný cieľ.... viac tu
15.12.2018
Dňa 12.12.2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda  P3 a P4.
V kategórií P3 súťažilo17 žiakov, z toho boli 3 úspešní riešitelia. V kategórií P4  súťažilo 28 žiakov, z toho bolo 13 úspešných riešiteľov.
Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.
15.12.2018 Mikulášska matematika sa niesla v 4.A v  téme tvorby grafov. Každý si zostrojil graf, pričom využil znalosti z geometrie a zručnosti z pracovného vyučovania. Potom si vo dvojiciach vymysleli deti otázky výskumu a začalo sa zisťovanie v triede. Už vieme koľko vrkočov, kamarátov, rifiel ....... sme mali v daný deň. Grafy využijeme aj na ďalších predmetoch a rozšírime si obzor poznania. S. Bistová
15.12.2018 Téma jednoduché stroje na prírodovede ukázala, akí šikovní vedia byť štvrtáci. Princíp fungovania naklonenej roviny a páky je v štvrtej A zažitý a čo je ešte zaujímavejšie, že aj kladka a ozubené kolieska nás celkom chytili. Podarilo sa nám zostrojiť voľnú a pevnú kladku, ba dokonca aj kladkostroje. Spojenie párneho a nepárneho počtu ozubených kolies ukázalo, aké zložité je zostrojenie hodín. Ideme bádať ďalej – teraz do ľudského tela. 
Aktivity sme si mohli zažiť vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia.                                        
S. Bistová
8.12.2018 Aj našu školu navštívil Mikuláš. Ďakujeme školskému parlamentu a p. učiteľke Pružinovej M.
8.12.2018 Na prelome novembra a decembra sa v Tatranských Matliaroch konala konferencia ITakadémie pre učiteľov partnerských základných škôl. Z našej Jednotky sa zúčastnili 4 pedagógovia. Učitelia sa dozvedeli, ako projekt pokračuje, čo sa zatiaľ podarilo,  tvorcovia overovaných metodík zo zapojených vysokých škôl im odpovedali na otázky.... Prioritou konferencie však bola výmena skúseností a ukážky dobrej praxe z jednotlivých škôl. Všetci sa zhodli na tom, že realizácia projektu je prínosom pre všetky zapojené inštitúcie - počnúc základnýdmi školami, cez stredné a vysoké školy až po firmy z IT-sektora. Vážime si, že môžeme byť pri tom.
8.12.2018 V našej školskej záhrade, ktorá učí pribudli nové ovocné stromčeky aj kríky, ktoré sme získali od firmy Valman s.r.o. Dodáva nám ovocie do školskej jedálne a v rámci školského programu EÚ Školská záhrada nám ponúkli aj stromčeky a kríky do sadu. Pribalili nám k tomu aj záhradné náradie, za čo sme im veľmi vďační. Zasadili sme (chlapci 8.B a 9.B triedy) jabloň, hrušku aj slivku, tiež egreše, ríbezlie aj maliny do nášho minisadu. Teraz sa o ne musíme postarať, aby sa nám ujali a mali sme z nich budúce leto úžitok. Tešíme sa na sladké plody :).
8.12.2018
15.11. 2018 sa konala školská súťaž prezentácie projektov v anglickom jazyku na tému MUSIC 
1. miesto  - Andrej Sedláček - 9.A
2. miesto - Viktória Vincencová - 9.A
3. miesto  - Lucia Patschová - 9.B
GRATULUJEME. 

 

13.11. 2018  - sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku
Kategória 1B (8. -9. ročník)
1. miesto  - Aleš Kúšik - 8.B
2. miesto - Andrej Sedláček - 9.A
3. miesto  - Klára Drblíková - 8.A

Kategória 1A (5. - 7. ročník)
1. miesto  - Petra Uhrovičová - 7.A
2. miesto - Viktor Sedliak, Simona Renčová - 7.A
3. miesto  - Vladimír Urblík - 7.A
SRDEČNE GRATULUJEME. 
Aleš Kúšik a Petra Uhrovičová   v januári 2019 postupujú do  okresného kola olympiády v anglickom jazyku.
Držíme palce.
3.12.2018 Novinky v ŠKD:
Posledné slnečné dni jesene klubáci využili na šantenie v lístí. Z nazbieraných listov, sme si vytvorili jesenné sovičky, ktoré zdobia náš školský dvor.
Zima, zima, zimička prišla aj k nám do klubu ....

Jesenné chvíle si klubáci spríjemnili zdobením tekvíc a s naším tekvičkovom nám už končí čarovné jesenné obdobie.

Skladám, skladáš, skladáme....
2.12.2018 Predškoláci sa boli u nás zahrať na školu ... FOTO TU
25.11.2018 Na hodine PDA žiaci 4.C objavovali ako zostrojiť hojdačku. Zisťovali ako pomáhajú jednoduché stroje v praxi. Téma páka.
25.11.2018 V 4.C sa učí aj kooperatívnou formou. P. uč. sa pokúsila zdokumentovať hodiny anglického jazyka a hudobnej výchovy.
25.11.2018 22.10. Štvrtáci absolvovali cestu Vesmírom. Napriek nepriaznivému počasiu si odniesli bohaté poznatky z Planetária M.Hella.
25.11.2018 Finančnú gramotnosť rozvíjame už na prvom stupni, V 4.C si pripravila aktivity p. Turancová. Ďakujeme. 
18.11.2018

Prešli skoro tri mesiace a naši prváci sa už môžu pochváliť prvými úspechmi. Takto v škole pracujeme.

18.11.2018

Ešte v septembri sa prváci z našej školy zúčastnili akcie „Buď viditeľný! Buď v bezpečí.“

Cieľom akcie, ktorú organizovalo mesto ZH, Hydroextrusion Slovakia a.s., CVČ, bolo pripraviť deti na nástrahy našich ciest, hravou formou overiť základné vedomosti   z dopravnej výchovy.

15.11.2018 Nové pozvánky na DOD na stredné školy
15.11.2018 "Zabávame sa športom", pod týmto názvom sa nieslo jedno októbrové popoludnie, počas ktorého si klubáci zábavnou formou merali sily v športových zábavných disciplínach.
15.11.2018 Halloween ... to sú masky, súťaženie, diskotéka...
Kopec smiechu, napätia a zábavy, tentokrát u druhákov.
15.11.2018

CLIL – 5.ročník, trieda 5.A, B, november 2018

Geografia

Geography, English, Science

Téma: Slnečná sústava – The Solar System

 Obsah vyučovacej hodiny:

Motivačné video – The Solar System.

- terrestrial and jovian planets, the names of the planets -MercuryVenusEarthMarsJupiterSaturnUranusNeptune 

- charakteristika jednotlivých planét

Pesnička o planétach – The Solar Song

Pracovné listy– krížovka a pracovný list na vyfarbenie planét

13.11.2018

V novembri 2018  sa v rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu uskutočnili stretnutia  so žiakmi 4. ročníka. Ústrednou témou bola interakčná hra - Zvieracie príbehy o rodine a Priateľstvo.

Cieľom bolo oboznámenie sa  s rozdelením rolí v rodine, pestovanie vzťahu medzi rodičmi a deťmi, rozvoj emocionality. Deti sa dozvedeli viac o živote  troch zvierat - veveričky, kukučky a sýkorky, a hlavne, ako sa tieto zvieratká starajú svoje mláďatká. S deťmi sme diskutovali, ako sú rozdelené roly v ich rodine (kto, čo robí, kto sa o čo stará), či by chceli mať raz svoje deti a ako by sa o ne starali. Druhou témou bolo priateľstvo. Žiaci vyplňovali pracovný list Balón priateľstva. Do balóna mali napísať všetko, čo priateľstvo utužuje, drží nad vodou a do závaží mali napísať, čo priateľstvo ničí.
10.11.2018 Vitamínov nie je nikdy dosť. A preto si klubáci spolu s pani vychovávateľkou pripravili jabĺčkový šalát. Vyskúšali si strúhanie jabĺčok, pridali trochu škorice, citrónu a šalátik bol hotový. A ako nám chutilo? Presvedčte sa sami...
10.11.2018 V triede 4.A už štyri roky vytvárame životné zručnosti a podporujeme rozvoj charakteru počas VEU blokov. V októbri sme si zosumarizovali pravidlá spolužitia. Každému pravidlu sme venovali osobitnú pozornosť v skupinách. Následne skupiny odprezentovali svoje pravidlo a diskutovali so spolužiakmi o vlastných skúsenostiach s daným pravidlom. Aplikačné úlohy poskytli žiakom vyskúšať si životné zručnosti. Najviac žiakov vtiahla aktivita k dôvere a úcte – spísanie a trhanie posmeškov a koláž dôveryhodných ľudí.                                                                                                    Soňa Bistová
10.11.2018 Mladí chemici skúmajú aj tentoraz zaujímavé vlastnosti  farebných kvapalín. Ako je to možné, že voda tečie do kopca? Vedia už vytvoriť pre vodu aj papierový mostík, pomocou ktorého prejde z jednej nádoby do druhej:). 
Tiež sa bavia s rastúcimi cukrovými faraónovými hadmi:), alebo sú to žaby?
6.11.2018 Žiaci našej školy zapojili do sútaže "Mám svojich starkých rád".
Súťaž vyhlasuje CVČ, z počtu viac ako 300 prác boli medzi najlepšie vybrané 3 výtvarné práce našich žiakov a 1 literárna práca.
Samuek Kováč, 4.B, 3miesto
Alica Gocniková, 4.A
Viola Prekoppová, 2.A
Šimon Sečkár, 7.A
6.11.2018 Pani učiteľka Katarína Mlynárčiková sa v posledné októbrové dni zúčastnila na výročnej konferencii programu eTwinning vo Varšave.
6.11.2018

Žiaci 4.A a 4.C absolvovali svoju tradičnú opekačku v mestskom parku. Hrejivé lúče spravili tú správnu náladu. Špekačky, klobásky, slanina a hrianky potešili maškrtné jazýčky. Športového ducha sme prevetrali na ihrisku, pódiu a počas turistiky. Už teraz sa tešíme na jar, keď opäť vyrazíme na opekačku, na ktorej chlapci zakladajú oheň a dievčatá sa starajú o prípravu jedla.

Soňa Bistová

4.11.2018 Pre babky a dedkov, starké a starkých
Vám z detského srdiečka vľúdny pozdrav letí,
veľa zdravia, šťastia od všetkých detí.
Nech Vám úsmev zdobí Vaša tvár
a srdiečko hreje naša láska a úcta k Vám.

Jeseň prišla, farbí nám svet,
to je krása .... 
Nezaháľame, ale usilovne tvoríme. Tvorivých nápadov nie je nikdy dosť a šikovných rúk je v klube veľmi veľa. Výsledkom sú nádherné práce našich klubákov.

Halloween zábava tretiakov v ŠKD bola plná hier, zábavy, hudby a tanca  ...
30.10.2018 Deň 26.09.  každoročne patrí Európskemu dňu jazykov. Tak ako každý rok, aj tento rok sme sa rozhodli si tento deň pripomenúť aj na našej škole. Aktivity k tomuto dňu prebiehali od 26.9. do 03.10. Pre našich žiakov sme si pripravili zaujímavé aktivity, v ktorých sa zoznámili so štátmi Európy, priblížili si ich kultúru a jazyk, ktorým hovoria. Žiaci vyrábali projekty, kreslili vlajky a prezentovali svoje vedomosti o danej krajine.
30.10.2018 V rámci aktivít k Európskemu dňu jazykov si nemčinári vymenili pozdravy so žiakmi z iných krajín Európy. Tentokrát využili nie elektronickú, ale klasickú poštu. Kontakty sme získali vďaka projektu eTwinning.
30.10.2018 Fotografie so septembrovej školy v prírode v Bezovci :)
30.10.2018

18.10.2018  žiaci deviateho ročníka,  navštívili Múzeum holokaustu v Seredi - viac tu

30.10.2018 Prvouka v II.A,B: semená rastlín
Druháci sa učili, z akých častí sa skladá rastlina a čo všetko potrebuje pre svoj rast. Deti zisťovali podmienky klíčenia semien. Podarilo sa im zo semena fazule vypestovať rastlinu. Každý deň pozorovali zmeny, ktoré prebiehali, a tak mohli svoje teoretické poznatky uplatniť pri  praktických činnostiach. Tému o rastlinách uzavreli skupinovou prácou o semenách, na prvouke sa zahrali na Popolušky. Triedili zamiešané semená a priraďovali ich k správnym plodom. Výsledkom bola vzorkovnica semien, na ktorej deti porovnávali rozličnosti daných semien.
30.10.2018 Žiaci 2. A,B a 4.B triedy sa zúčastnili akcie Októberfest, ktorú pripravila Súkromná stredná odborná škola pedagogická v Žiari nad Hronom.  Pre deti boli pripravené rôzne hudobné, pohybové a tvorivé aktivity, ktoré si užili. Veľmi pekne ďakujeme
Fotografie: Oktoberfest SSOŠP EBG :) (alebo tu: https://www.tvziar.tv/news.php?extend.8152.68)
30.10.2018 Aktualizovali sme členov žiackeho parlamentu na tento šk. rok.
30.10.2018 Klubáci oslávili Deň jablka veselými aktivitami a plnili jabĺčkové úlohy. Súťažili sme v triedení farebných "jabĺčok" vo vode, skladali sme jablkové puzzle, prenášali jabĺčka na hlave, hrali hru Ovocný košík s padákom, počítali jablkové jadierka. Po poriadnom výkone si všetci pochutnali na voňavom jabĺčku, ktoré bolo nielen zdravé, ale i vynikajúco chutilo.
30.10.2018 Slnečné októbrové popoludnie sme si v našom klube spríjemnili športovým popoludním na kolobežkách. Zábava bola naozaj veľká. Súťažili všetci klubáci a ukázali nám, čo dokážu na kolobežkách.
Ďakujeme deťom, ktoré priniesli kolobežky!
30.10.2018 Dňa 26. septembra si naša škola opäť pripomínala Európsky deň jazykov.  Žiaci druhého ročníka si potrebu učenia sa jazykov pripomenuli rôznymi aktivitami - hrami so slovíčka, piesňami...
30.10.2018 V októbri a septembri sa žiaci zúčastnili dvoch besied v POS ZH - AIDS fakty a mýty a Obchodovanie s ľuďmi.
30.10.2018 Ďakujeme pani učiteľke Valike Fridrichovej za pútavú vyučovaciu hodinu. Zábavnými aktivitami a svojimi vedomosťami spestrila úvod do učiva hodín vlastivedy. 
kolektív 4.B a tr. uč. Mária Štangová.
21.10.2018
Projekt: Stratený psík.  
V 4.B sme sa na vyučovaní s prvkami VEU zamerali na rozvoj prezentačných a sociálnych zručností žiakov. Na hodinách si  v rámci pracovného vyučovania a výtvarnej výchovy  s využitím odpadového materiálu vytvorili vlastné mesto. Aktivity sú časovo zdĺhavejšie, nakoľko práca v skupinách je náročnejšia,  žiaci sa musia naučiť medzi sebou komunikovať a rešpektovať názor svojich spolužiakov. Po tejto práci nasledovalo na hodinách anglického jazyka precvičovanie telefonického rozhovoru s využitím slovnej zásoby a následná prezentácia pred ostatnými skupinami. Po prezentácií nasledovala spätná väzba a hodnotenie práce žiakov. Výsledok ich práce si môžete pozrieť na fotografiách a videu.
13.10.2018 Žiaci druhého ročníka  navštívili Mestskú knižnicu M. Chrásteka v Žiari nad Hronom, kde ich privítala p. Kaššová. Predstavila im detskú spisovateľku Martu Hlušíková a jej diela. Pani knihovníčka prečítala úryvky z kníh a žiaci mohli začať plniť zaujímavé úlohy k prečítanému textu. Ďakujeme p. Kaššovej za tvorivé doobedie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.
13.10.2018

Žiaci 3.B a 4.A absolvovali turistický výstup na vrch Sitno. Počas cesty autobusom obdivovali krásu Štiavnických vrchov, zopakovali si ako vznikli tajchy a pripomenuli si správanie v horách. Cesta z Počúvadla na Sitno bola plná jesennej krásy, popretkávanej studničkou, povesťou o rytieroch a o Tatárskej lúke. Schody nás vyviedli na vrchol, kde sa nám z brál ukazovali okolité dediny a pohoria. Olovrant nám dodal síl a mohli sme prejsť k zrúcanine hradu Sitno. Po ceste späť sme sa utvrdili v tom, že Slovensko je krásne a určite ešte podnikneme turistiku do blízkeho okolia nášho mesta.

                                   Bistová Soňa     
 

Lekvár uvarený na Jednotku, pozrite si fotky :)

 

3.10.2018 Aj tento školský rok sa siedmaci zdokonaľovali v plávaní :).
29.9.2018 Jeden slnečný jesenný štvrtok 20.9.2018 a klubáci na vychádzke do parku. Čarovali sme z prírodnín, súťažili, šantili, hrali. Bolo nám super!
29.9.2018
Naši šikovní tretiaci pomáhajú s udržiavaním pocitového chodníka.
16.9.2018

Pred začiatkom školského roku 2018/19 sme pripravili novinku - vynovenie priestorov školskej jedálne.

Najväčšou zmenou, viditeľnou hneď na prvý pohľad, sú nové stoly a pohodlné stoličky pre žiakov našej školy a stravníkov využívajúcich školskú jedáleň.

Okrem zvýšenia komfortu pri stravovaní sme týmto dosiahli aj zvýšenie kapacity jedálne o 16 miest.

Z pôvodných 92 miest je stav dnešných 108!

Veríme, že žiaci aj stravníci budú s touto zmenou spokojní a budú sa vo vynovenej jedálni cítiť príjemne.

16.9.2018 Slnečné septembrové popoludnie sme v našom klube využili na privítanie našich nových kamarátov. Klubáci športovali jedna radosť v skákaní, zdolávaní prekážkovej dráhy, prenášaní srdiečok, hre s padákom,tvorení mien svojich kamarátov, podávaní kruhov. Veríme, že sme sa športovo naladili a našli aj nových super kamarátov. Prajeme veľa zážitkov, úsmevov a úspechov v škole aj v našom klube, milí prváci!
16.9.2018 Kreslím, kreslíš, kreslíme ... Klubáci zobrali do ruky kriedy a kreslili na chodník zážitky z prázdnin.
3.9.2018 Nový školský rok začal :) ... fotografie TU


- archív 2017 / 2018 -

- archív 2016 / 2017 -

- archív 2015 / 2016 -

- archív 2014 / 2015 -

- archív 2013 / 2014 -

- archív 2012 / 2013 -

- archív 2011 / 2012 -

- archív 2010 / 2011 -

- archív 2009 / 2010 -


 

Jedáleň

ŠKD

Kontakt

 • Základná škola
 • Ul. Dr. Janského č.2
 • 965 01 Žiar nad Hronom
 • --------------------------------------
 • Telefón: +421 45 673 21 45
 • fax: +421 45 673 21 45
 • e-mail: skolazh@gmail.com
 • --------------------------------------
 • Školská jedáleň:
 • sjzsjan@gmail.com
 • +421 45 672 52 14