O škole

Špeciálny pedagóg

Výchovný poradca

Školský psychológ

Novinky

08.07.2022
prázdninyPrázdniny v klube sú super vec ...
Užívali sme si ich spoločne každý deň ...
Plnili sme aktivitky, tvorili, zahrali sa, behali a šantili.
Bolo nám spolu veselo a príjemne ...
Fotografie nájdete TU
01.07.2022 prázdninyOvocný sad v parku, rozlišovanie jednotlivých druhov, mini zoo, odtlačky kôry listnatých stromov, tvorba lienok z prírodného materiálu, bola téma prvého dňa počas prázdnin v ŠKD.
Viac fotografií nájdete TU 
  veuTrénovali sme pravidlá spolužitia a životné zručnosti
Posledné dni školského roka sme sa v škole venovali opakovaniu a upevňovaniu niektorých pravidiel spolužitia a životných zručností. Tri dni žiaci zažívali aktivity k témam dôveryhodnosť, pravdivosť, aktívne počúvanie, neponižovanie a najlepší osobný výkon. Správanie sa v súlade s pravidlami spolužitia nám pomôže vytvoriť bezpečné prostredie, kultivuje premýšľanie, a tým pomáha urýchliť učebný proces. Veríme, že sa nám z našich žiakov a vašich detí podarí vychovať ľudí, zodpovedných občanov, akých by ste chceli mať za susedov. :)
Fotografie nájdete TU 
30.6.2022

vysvedčkáVysvedčká v ruke, hurá na prázdniny! ...

Fotografie nájdete TU

30.6.2022 feratyKoniec júna už tradične patrí školským výletom. A tak i my, žiaci zo 7. A, sme si vďaka pani učiteľke Kamile Andokovej​ a pani učiteľke triednej Zuzane Murgašovej​ užili skvelé 2 dni. Prvý deň sme otestovali svoje schopnosti a zručnosti na Ferratách Zvonička v Novej Bani. Nie každý nabral odvahu si to vyskúšať, ale väčšina to zvládla. Dokonca aj náš Edko :).
Poobede sme sa presunuli do Župkova na Riečky, kde nás už čakal napustený bazén, hojdačky, biliard a mnoho ďalšieho na vyplnenie voľného času. Najviac sme ho i tak trávili v bazéne a chladili sa v týchto horúčavách. Večer sme si pochutili na pizzi a tí čo mali chuť si aj opekali. Druhý deň nás ráno trošku prekvapil dážď, no našťastie sa vyčasilo a my sme si až do popoludnia mohli užívať zábavu v bazéne. Boli to skvelé dva dni a my vám pani učiteľky, ďakujeme.

Kolektív žiakov 7.A

Fotografie nájdete TU 
30.6.2022 cvičmeStredajšie ráno si prvý stupeň spríjemnil cvičením. Všetci boli nadšení a ďakujeme p. uč. Mirke Matoušekovej, že nás rozhýbala. A za sladkú odmenu ďakujeme p. Kupčiovej.
Fotografie a videá nájdete TU 
30.6.2022 tretiaciSlnečné predprázdninové dni v klube sú plné zábavy, radosti aj malého osvieženia.
Fotografie nájdete TU  
29.6.2022 deviataci"Posledné hodiny v triede našej školy, 
možno to lúčenie tak trochu bolí... 
Posledné zvonenie, posledný triednej hlas 
a život začína, život volá nás!"

Fotografie nájdete TU
29.6.2022

škola v prírodeTretiaci sa vrátili zo školy v prírode a takto sa tam mali :) 

Viac fotografií nájdete TU

28.6.2022 čistiareňŠtvrtáci boli na zaujímavej exkurzii na kalovom poli a v čističke odpadových vôd.
Mgr. Urblíková, PaedDr. Neštinová
Fotografie nájdete TU
28.6.2022 farbyAkými farbami hrá príroda?
Fotografie nájdete TU
28.6.2022 Koncoročný výlet Budapešť
Triedne pani učiteľky zorganizovali pre svojich piatakov a šiestakov koncoročný výlet do hlavného mesta našich južných susedov. Aj napriek vysokým teplotám toho stihli dosť: Námestie hrdinov, hrad Vajdahunyad, Tropikárium a na záver rýchle nákupy.
 budapest  budapest  budapest
Pani učiteľkám ďakujeme za skvelú organizáciu a kopec zážitkov!
28.6.2022 penová pártyDnešné horúce dopoludnie bolo ako stvorené na osviežujúcu penovú párty. A veru sme si to poriadne užili!
Fotografie nájdete TU 
27.6.2022 zveroparkKoncoročný výlet strávili naši prváci v Zveroparku. Všetci sme si to užili :).
Fotografie nájdete TU
24.6.2022 maratonNAD PODUJATÍM PREVZALA ZÁŠTITU PREZIDENTKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY PANI ZUZANA ČAPUTOVÁ

Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, že pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Vytvára priestor pre tvorivosť, dáva možnosť v ohraničenom čase na identifikovanie sa s postavami, ponúka chvíle intimity, možnosť byť sám so sebou, relaxovať. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom.

V týždni od 20.6. do 24.6. sme sa zapojili do 13. ročníka detského čitateľského maratónu pod názvom Čítajme si 2022, ktorého vyhlasovateľom je Linka detskej istoty. V našej škole čítalo 304 detí.

Mgr. Andrea Némethyová, Mgr. Monika Giláňová  
Fotografie nájdete TU
21.6.2022
englisgstarVyhodnotenie Englishstar
V tomto školskom roku sa do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku Englishstar zapojilo 71 žiakov 1. a 2. stupňa.  Diplom so zlatou medailou za výsledok nad 80% získalo 56 žiakov a  z toho výsledok nad 95%  dosiahlo 21 žiakov. 
Všetkým zapojeným žiakom blahoželáme k pekným výsledkom a ďakujeme za účasť!
 

POĎAKOVANIE!

zaluzieTouto cestou ďakujeme firme Hydro Extrusion Slovakia za finančnú pomoc vo výške 3900€ pri zabezpečení vonkajších žalúzií, ktoré sme dali namontovať na niektoré okná našej školy.

 

Veríme, že aj týmto spôsobom postupne zlepšíme všetky priestory v škole a vytvoríme nielen žiakom, ale aj zamestnancom príjemnejšie prostredie potrebné na vzdelávanie najmä v horúcich letných mesiacoch.

20.6.2022
casova priamkaŽiaci sa na hodinách vlastivedy oboznámili s pojmom časová priamka a následne si vytvorili vlastné časové priamky.
Fotografie nájdete TU
20.6.2022 clilTretiaci sa na vlastivede naučili ročné obdobia, mesiace, dni v týždni, počasie v slovenskom a aj v anglickom jazyku využitím metódy CLIL. Vedia už, ako sa počas roka mení príroda. Cez rôzne hry, piesne a aktivity si upevňovali a utvrdzovali slovnú zásobu. Na záver si vytvorili vlastný lapbook.
Fotografie nájdete TU 
17.6.2022 junŠkolský rok sa preklápa ku svojmu koncu a my trávime čoraz viac času vonku. Stíhame toho veľa a pomaly sa blížime do cieľa.
Viac fotografií nájdete TU
17.6.2022 slovenčinaAko a kedy vznikla slovenčina? Kde sa nachádzajú prvé korene nášho jazyka? Ako znejú najznámejšie povesti Slovenska? Po týchto témach pátrali žiaci 6.A triedy na hodinách literatúry a musíte uznať, že sa im to podarilo na 1*.
Na záver si pre spolužiakov pripravili aktivity, ktoré preverili ich schopnosť aktívne počúvať a čítať s porozumením.
Viac fotografií nájdete TU 
16.6.2022

matikaU nás v 1.B sa vyhráva a s radosťou počíta. Žiaci si precvičovali nielen vedomosti, ale aj svoju trpezlivosť, vzájomnú pomoc a zažili radosť z práce.

​​​​​​​Viac fotografií nájdete TU

15.6.2022

ocenovanieDnes sme na podujatí Žiak na 1 slávnostne ocenili žiakov, ktorí tento školský rok našu školu úspešne reprezentovali v rôznych súťažiach. ĎAKUJEME! 

Ocenených žiakov si môžete pozrieť TU

Fotografie zo slávnostného oceňovania nájdete TU

14.6.2022 A čo je váš obľúbený predmet? 7.B sa pýta :)

lieblingsfach
 (pozn. prekladateľa: Was ist dein Lieblingsfach? - Čo je tvoj obľúbený predmet? :) ) 
13.6.2022
Školské súťaže v anglickom jazyku:
Olympiáda 5. a 6. ročník
angličtinaUčiteľky anglického jazyka si na záver školského roka pripravili pre svojich žiakov ešte dve súťaže. V tej prvej, Olympiáde z anglického jazyka, si piataci a šiestaci písomnou formou preverovali svoje jazykové zručnosti v častiach čítanie a posluch s porozumením, slovná zásoba a gramatika.

Medzi piatakmi najlepšie obstáli títo žiaci:
1.miesto - Filip Šulák, 5.B 
2.miesto - Liliana Kaščáková, 5.B
3.miesto - Emma Busnyáková, 5.B, Emma Klimová, 5.A
Výsledky 6. ročník:
1. miesto - Bianka Kováčová, 6.A
2. miesto - Gregor Klacek, 6.B, Patrik Kováč, 6.A
3.miesto - Samuel Haring, 6.A, Peter Šoltés, 6.B

Mladý prekladateľ
Druhá školská súťaž, Mladý prekladateľ, je medzi žiakmi veľmi obľúbená a tak mala hojnú účasť. Žiaci si môžu vyskúšať, aké je to byť prekladateľom textov, ktoré pre nich vyberáme podľa príslušnej jazykovej úrovne. Pri hodnotení sa prihliada na plynulosť, zrozumiteľnosť a presnosť prekladu.
Výsledky 5. ročník:
   1.miesto - Liliana Kaščáková, 5.B
   2.miesto - Filip Šulák, 5.B 
   3.miesto - Monika Giláňová, 5.B
6.ročník:
   1.miesto - David Hlaváč, 6.B
   2.miesto - Jakub Holic, 6.B
   3.miesto - Samuel Mikulčík, 6.B
7.ročník:
   1.miesto - Sabína Dekíšová, 7.B
   2.miesto - Alexandra Koleničová, 7.B
   3.miesto - Marek Šulák, 7.A 
8.ročník: 
   1.miesto - Nella Prokeinová, 8.A
   2.miesto - Samara Orgonášová, 8.A
   3.miesto - Hana Ševčíková, 8.A
9.ročník:
   1.miesto - Adam Herich, 9.A
   2.miesto - Kristián Lovčičan, 9.A
   3.miesto - Alexandra Putišová, 9.A

Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým žiakom ďakujeme za účasť! Tešíme sa, že nám na škole rastie toľko jazykových talentov. 
PK cudzích jazykov
anjanjanjanjanj
13.6.2022 útulok9.6.sa 4.B zúčastnila krstu útulku Žiarsky chlpáč.Deti odovzdali za svoju školu deky,prikrývky, granule pre psov.Psíky aj venčili.Bola to zaujímavá akcia.
Viac fotografií nájdete TU
11.6.2022 minerályDňa 24. 5. 2022 sa v priestoroch učebne biológie uskutočnila výstava minerálov a hornín pre všetkých žiakov školy. Mineralogickú výstavu viedla naša bývalá žiačka – Kristínka Bartošíková. Vzorky boli rozdelené do štyroch okruhov. Pochádzali nielen zo Slovenska, ale aj z viacerých krajín sveta a na svoje si prišli žiaci prvého aj druhého stupňa. Tešíme sa opäť niekedy nabudúce.
Viac fotografií nájdete TU 
11.6.2022 stolovanieTretiaci sa na pracovnom vyučovaní v téme: Stolovanie – prejav kultúry národa učili o hygiene stolovania, o vhodnom správaní sa pri jedle, prestierali taniere a príbory. Ozdobne si poskladali servítku. Následne doma pripravili ovocný - zeleninový šalát alebo puding.
Deti svoje mňamky pripravovali samy /za dozoru dospelých/. Za to im patrí veľká chvála.
Mgr. Urblíková
Viac fotografií nájdete TU 
8.6.2022

loptovinyGuľatá som maličká, volajú ma loptička. Skáčem tu a skáčem tam, všetky deti zabávam. 

Celoklubová aktivita - Loptoviny 

Viac fotografií nájdete TU

7.6.2022

TajovDňa 7.6. navštívili žiaci 7. ročníka spolu s pani učiteľkami Mgr. A. Némethyovou a Mgr. M. Tabernausovou dom J. G. Tajovského v malebnej obci Tajov. Jeho domom nás nepreviedla len pani sprievodkyňa, ale aj čierna štvornohá  obyvateľka tejto obce. Svoju literárnu exkurziu sme zakončili podpismi do pamätnej knihy návštev a potom hor sa do SC Európa, kde sme sa občerstvili a nakúpili. 

Viac fotografií nájdete TU

7.6.2022

švpV máji sa štvrtáci zúčastnili ŠVP na Repišti. Prežili krásny zážitkový týždeň. Chodili na výlety, na turistiku, hrali sa, tancovali, spievali, súťažili.... Overili si aj svoju nebojácnosť v nočnej hre. Ďakujeme Lackovi Moškovi / Veľkému bratovi / za úžasnú animáciu.

Mgr. Urblíková, PaedDr. Neštinová

Fotografie nájdete TU

7.6.2022

tretiaciNásobenie a delenie v 3.B

Tretiaci na hodinách matematiky upevňovali spoje násobenia a delenia zábavnou formou. Násobenie a delenie je už pre nás hračka!

Viac fotografií nájdete TU

6.6.2022

štvrtáciV piatok 3. 6. sa štvrtáci zúčastnili exkurzie v Centre zhodnocovania odpadov v Závode SNP. Exkurzia bola poučná, aj vďaka nej sa deti dozvedeli o nutnosti chrániť našu planétu správnym separovaním odpadu.

Mgr. Monika Urblíková, PaedDr.  Soňa Nestinová

Viac fotografií nájdete TU

6.6.2022

veuAj 7.A zažila príjemné dopoludnie. Postupne v skupinkách navštívili ateliér p.uč. Andokovej, kde vyčarovali skvelé pochúťky pod zub. Španielsky koláč, šalát z krabích tyčiniek, suši, pizzu a na uhasenie smädu mojito. Súviselo to samozrejme s vyučovaním, kde zbierali indície, aby uhádli hlavné mesto. Precvičili si znalosti z angličtiny, matematiky, čitateľskej gramotnosti, gramatiky, biológie i geografie. Všetci to úspešne zvládli a pripravili si zaujímavé prezentácie krajiny, v ktorej sa dané hlavné mesto nachádza. Zamerali sa hlavne na zaujímavosti danej krajiny. A musím skonštatovať, že boli naozaj skvelé. No a na záver zaslúžená odmena - konečne mohli všetko zjesť :).

Zuzana Murgašová​

Viac fotografií nájdete TU

5.6.2022

štvrtáciAj štvrtáci si užili svoj sviatok ...

Viac fotografií nájdete TU

5.6.2022 zaluziePOĎAKOVANIE!
zaluzie

Touto cestou ďakujeme firme Hydro Extrusion Slovakia za finančnú pomoc vo výške 3900€ pri zabezpečení vonkajších žalúzií, ktoré sme dali namontovať na niektoré okná našej školy.

zaôuzieVeríme, že aj týmto spôsobom postupne zlepšíme všetky priestory v škole a vytvoríme nielen žiakom, ale aj zamestnancom príjemnejšie prostredie potrebné na vzdelávanie najmä v horúcich letných mesiacoch.

5.6.2022 gretkaNaša deviatačka Margarétka Zuzana Mikulová, ktorej slovník postúpil do celoslovenskej súťaži Môj slovník z reality, napokon obsadila krásne 2. miesto.
Srdečne blahoželáme!
5.6.2022

prváciMDD u prvákov

Prváci si užili svoj Deň detí na koníkoch, pri opekačke, športových súťažiach a v kine.

Všetky fotografie nájdete TU.

3.6.2022

štvrtáci

Deviataci prezentovali štvrtákom 

V piatok 27. mája 2022 sme prezentovali dve vyučovacie hodiny u našich štvrtákov. Starší spolužiaci si pripravili prezentáciu a vysvetlili  štvrtákom, čo ich čaká na II. stupni základnej školy.  Tiež si pre nich pripravili zaujímavé aktivity v skupinách.  Úlohy boli zamerané na rozvoj tvorivého myslenia v oblasti slovenského jazyka.  Keďže štvrtáci boli nadšení, v krátkom čase určite zopakujeme podobné stretnutie. Všetci sa na Vás tešíme v piatom ročníku.

Mgr. Andrea Némethyová

Viac fotografií nájdete TU

3.6.2022

oriešokGratulujeme Emke Orieškovej z 3.B, ktorá sa so svojou kresbou umiestnila v celoslovenskej súťaži Čitateľský oriešok na 2. mieste v kategórii Ocenenie verejnosti.

M.Giláňová

Všetkých víťazov nájdete TU

3.6.2022 siestaciŠiestaci oslávili Deň detí pohybom. Áčkari si zmerali sily s Béčkarmi,zahrali florbal a vybíjanú a na konci ich čakala zaslúžená odmena - chrumkavá pizza.
Viac fotografií nájdete TU
1.6.2022

tretiaciTretiaci začali sláviť MDD jazdou na koníkoch. Potom sa presunuli do krypty, ktorá je súčasťou kostola. Privítal ich p. Mosný, ktorý im vysvetlil, na čo krypta slúžila. A svoj deň zavŕšili sladkou odmenou.  

Fotografie nájdete TU

M. Giláňová​ a S. Bistová

31.5.2022

SOŠŽiaci 8.B triedy navštívili SOŠ obchodu a služieb v ZH

Prehliadka školy sa im veľmi páčila. Videli, ako a kde sa pripravujú na svoje povolanie kaderníci, kuchári aj čašníci. Oboznámili sa s programom Erasmus+, v rámci ktorého boli ich študenti na Malte aj v Portugalsku. Naučili sa aj zaujímavé ozdobné skladanie obrúskov, ochutnali mandľové keksíky. Pripravila im ich študentka, ktorá bola na Malte a odtiaľ si priniesla na ne recept. Preskúšali sa aj v znalosti angličtiny, ktorá je pre tieto profesie veľmi potrebná. Víťaz dostal odmenu  aj za to, že vedel, kto je someliér, barman, či barista :). Niektorí odtiaľ odchádzali so zaujímavou farebnou úpravou vlasov... :) Viacerí sa vyjadrili, že táto škola sa im veľmi páči a možno budú o nej uvažovať pri podávaní prihlášok na strednú školu. 

Ďakujeme p. vých. poradkyni p. Žiakovej, že nám túto prehliadku navrhla a umožnila.

Všetky fotografie nájdete TU

29.5.2022
krakovNa návšteve v Krakowe

V stredu – 25. mája 2022 sme navštívili s deviatakmi a ôsmakmi kráľovské hlavné mesto Krakow. Je to  druhé najväčšie mesto Poľska. Zároveň je hlavným mestom Malopoľského vojvodstva. Má rozlohu 326,85 km², žije tu 780 981 obyvateľov a v metropolitnej oblasti viac ako 1,7 milióna (2017). Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami (komplex stredovekých a renesančných budov Starého mesta, hrad Wawel, tržnica Sukiennice). Sídli tu Jagelovská univerzita či Poľská akadémia vied. Metropola južného Poľska leží na hornom toku rieky Visla.

Mestom nás previedol pán sprievodca Kosorinský a touto cestou mu chceme poďakovať za jeho odborný výklad.

Mgr. Andrea Némethyová

25.5.2022

májové všeličoMájové dni si užívame plnými dúškami,

stíhame sa spolu hrať, zabávať aj tvoriť.

Fotografie nájdete TU

25.5.2022

včelyPrváci včera rôznymi veselými aktivitami oslávili Svetový deň včiel. Tak ako včielky spoločne a usilovne vyriešili všetky úlohy. S Ivkou si zacvičili v prírode s chrobáčikmi a včielkami, spoznali včelie spoločenstvo, počítali včeliu matematiku, vyrobili si včielky robotnice a nakoniec ochutnali sladký medík.

Fotografie nájdete TU

25.5.2022

dopravné aktivitySlnečné popoludnie v klube tretiaci venovali dopravným aktivitám. Pohybová hra Semafor preverila pozornosť, rýchlosť a bystrosť. Bezpečné cesty sme poňali trošku akčne. Na asfaltovej ploche vznikli cesty, chodníky, dopravné značky aj obchody nášho mesta. Deti si hravou formou precvičili svoje vedomosti o dopravnej výchove.

Všetky fotografie nájdete TU

20.5.2022

pravekPo dlhšej dobe konečne exkurzia! Triedy 6.A a 6.B navštívili Bojnice. Prvou zastávkou bolo Múzeum praveku Prepoštská jaskyňa, kde sme sa oboznámili so životom neandertálcov na území Slovenska. Vybraní spolužiaci zatancovali „šamanský tanec dobrého dňa“ a všetci sme si v kvízoch preverili vedomosti z biológie a histórie. Potom sme presunuli do ZOO. Slnečné počasie prialo nielen nám, ale aj zvieratám, ktoré v hojnom počte relaxovali na slnku, takže sme mohli obdivovať uškriekané ary, roztomilé surikaty, šelmy a slony.

Viac fotografií nájdete TU

20.5.2022

bez tašiekČlenovia školského žiackeho parlamentu zorganizovali pre svojich spolužiakov Deň bez školských tašiek. Pomôcky na dnešné vyučovanie boli zbalené veru v  kadečom.

Ďakujeme za vtipnú akciu všetkým členom žiackeho parlamentu, vrátane p. uč.  M. Pružinovej. 

Všetky fotografie nájdete TU

18.5.2022

veuAko by to bolo, keby aj žiaci z 5.A nezažili zaujímavý blok, v ktorom boli zastúpené najmä predmety geografia a matematika. Najskôr si zopakovali si vedomosti o sopkách, aby si ich vedeli vymodelovať z cesta. Kým sa sopky piekli, tak v skupinách riešili úlohy, ktoré boli zamerané na opakovanie, keďže Testovanie 5 bolo blízko. Za správne vyriešenú sadu úloh získali indíciu. Z nich mali prísť na to, o ktorú sopku ide. Všetci to zvládli a pripravili si o nich zaujímavé prezentácie. Nakoniec si upečené sopky ozdobili šľahačkou, ovocím, nutelou, ako keby sopka chrlila lávu a s radosťou sa pustili do jej papania. Skoro sme ich nestihli odfotiť, lebo sa po nich len tak zaprášilo :).

Fotografie nájdete TU

15.5.2022

slovnikNa známosť sa dáva radostná správa, že naša žiačka 9.A, Margaréta Zuzana Mikulová, postúpila do celoslovenského finálového kola MSZR alias Slovíčka v malíčku.

MSZR je projekt zameraný na slovnú zásobu v cudzích jazykoch určený pre individuálnych účastníkov vo veku od 6 rokov, ktorý sa realizuje od r. 2013 a od r. 2020 má medzinárodnú jazykovú akreditáciu.

Margaréte srdečne blahoželáme a držíme palce vo finálovom kole! Jej slovník si môžete pozrieť TU.

PK cudzích jazykov

12.5.2022

andersenNaši tretiaci navštívili mestskú knižnicu, kde ich privítala pani knihovníčka Kaššová, ktorá si pre nich pripravila zaujímavé podujatie na tému Hans Christian Andersen. Dozvedeli sa zaujímavosti o jeho živote a oboznámili sa s jeho tvorbou.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Fotografie nájdete TU

10.5.2022

chémiaŽiaci krúžku Mladý chemik sa tentoraz pobavili s balónikmi, ktoré nafukovali pomocou chemickej reakcie. Vysvetlia vám to vo videu sami  :).

Fotografie a video nájdete TU

  matkyŠťastný DEŇ MATIEK od detí z JEDNOTKY
prehrať video TU
6.5.2022

sopky

Zážitkové učenie v 5.B

Spojili sme sily a piataci zažili zaujímavý blok, v ktorom boli zastúpené najmä predmety geografia a matematika. No a čo môže byť väčší zážitok ako niečo sladké, čo sa môže zjesť.

Zopakovali si vedomosti o sopkách, ktoré si aj vymodelovali z cesta. Kým sa piekli, tak v skupinách riešili úlohy zamerané na matematickú gramotnosť a za každú správne vyriešenú úlohu získali indíciu. Z nich mali prísť na to, o ktorú sopku ide. Všetci to zvládli a pripravili o nich zaujímavé prezentácie.

A to najlepšie nakoniec. Upečené sopky ozdobili šľahačkou, ovocím, nutelou, ako keby sopka chrlila lávu a ani sme za nenazdali, sopky zmizli v bruškách piatakov :).

Fotografie nájdete TU

6.5.2022

clil

Deviataci na CLIL-hodine u štvrtákov 

V utorok 26.4.2022 zavítalo do štvrtáckych tried šesť žiakov z 9.A. Pod vedením p. uč. Sebökovej ich prišli hravou formou naučiť základné slovíčka k téme Naša Zem a jej ochrana. 

Deviataci si podelili témy Nature (Príroda), Recycling (Recyklovanie), Natural disasters (Prírodné katastrofy) a Protection of our Earth (Ochrana našej Zeme). Naučili sa nové slovíčka ako earth, branch, wood, grass, leaf, plant, fly, glass, plastic, flood, earthquake, footprint (Zem, konár, drevo, tráva, list, rastlina, mucha, sklo, plast, záplava, zemetrasenie, stopa). 

Pred deviatakmi sa rozhodne nenechali zahanbiť a mnohí ich prekvapili svojou pohotovosťou a šikovnosťou. Na druhej strane aj deviataci predviedli niektoré výborné didaktické zručnosti, a tak hodina bavila všetkých zúčastnených. 

Ďakujeme! 

Fotografie nájdete TU

4.5.2022

šikovníciAj na našej škole máme medzi štvrtákmi deti, ktoré sa vo voľných chvíľach venujú rôznym športovým činnostiam. Získavajú medaily  v basketbale, futbale, v bojových umeniach, tanci, volejbale, horolezectve, hokeji, gymnastike, atletike.... Veríme, že v budúcnosti budeme ešte o nich počuť. Sú to naši šikovníci! 

Fotografie šikovných štvrtákov nájdete TU

4.5.2022 ŠtefánikŽiaci 6.A triedy si dnes (4.5.) na hodine literatúry pripomenuli 103. výročie úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika tým, že na jeho pamiatku zhotovili brožúry, ktoré majú ostatných žiakov informovať o tom, kto bol M. R. Štefánik a za čo všetko mu vďačíme. Štefánik
2.5.2022

nástenkaNa prelome februára a marca 2022 sa žiaci výtvarného krúžku podieľali na tvorbe jarnej nástenky, ktorá zdobí chodbu na prvom poschodí našej školy. Ústredným motívom bol bicykel, ktorý žiaci vyfarbovali temperovými farbami a jeho okolie zdobili farebné kvietky, ktoré sme poohýnali, aby sme dosiahli 3D efekt. Práce na nástenke nám zabrali niekoľko popoludní, ale výsledok stojí zato a nástenka robí radosť nielen nám, ale všetkým žiakom. 

Viac fotografií nájdete TU

29.4.2022

POSOLSTVO MIERU

miermeirV rámci spoločného projektu s talianskou školou  IC Matteo Ricci  vytvorili naši piataci plagát, ktorý reflektuje náš pohľad na mier. Naše motýle nesú na svojich krídlach do sveta hodnoty ako priateľstvo, láska, pochopenie, úcta, odvaha a prianie, aby ľudia uprednostňovali práve tieto hodnoty.

Z Talianska k nám prišiel tiež výstižný plagát - žiaci si ho môžu zblízka pozrieť v učebni cudzích jazykov.

29.4.2022
OANJVyhodnotenie školského kola Olympiády v anglickom jazyku, 5.ročník:
1.miesto - Filip Šulák, 5.B,
2.miesto - Liliana Kaščáková, 5.B,
3.miesto - Emma Busnyáková, 5.B a Emma Klimová, 5.A.
Všetkým piatakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme!
PK cudzích jazykov
29.4.2022 fajnovinkyJarné číslo školského občasníka Fajnovinky. Príjemné čítanie!
27.4.2022

matikaKto rýchlo počíta ten vyhráva, bola to veľká zábava. 1.B si s trénerkou Katkou vyskúšala športovú matematiku. 

Viac fotografií nájdete TU

27.4.2022

ZemNaša Zem má sviatok

Dňa 26.4.2022 sme v klube spoločne strávili príjemné popoludnie venované Dňu Zeme. Environmentálnych aktivít bolo neúrekom: hádzanie šiškami na cieľ, štafeta s písmenkami, naháňačka ochrancov a lykožrútov, farebná Zem, premenili sme sa na zvieratká, chytali zemeguľu...

Spoločne sme strávili príjemné chvíle plné zábavy, pohybu a radosti.

Viac fotografií nájdete TU

25.4.2022

Deň ZemeDeň Zeme u tretiakov

Týždeň v klube sa u tretiakov niesol v duchu osláv Dňa Zeme.

Spoločne sme strávili príjemné chvíle pri enviroaktivitách.

Viac fotografií nájdete TU

25.4.2022
 • kreslenieVeľkonočné kreslenie

  Slnečné popoludnie si tretiaci spestrili kreslením zážitkov z Veľkej noci.

  Viac fotografií nájdete TU

 • 23.4.2022

  stenaAj žiaci 4. A si spestrili telesnú výchovu a zmerali svoje sily na horolezeckej stene.

  Viac fotografií nájdete TU

  23.4.2022

  mini zoo4.B navštívila minizoo vo firme Meta-kov. Veľmi sa im tam páčilo.
  Ďakujeme pánovi Macoškovi.

  Viac fotografií nájdete TU

  23.4.2022

  štvrtáciPred Veľkou nocou nám prišla pani učiteľka z 2.stupňa spríjemniť hodinu matematiky. Dozvedeli sme sa viac o eure, v ktorých krajinách sa používa, a že je ich naozaj dosť. Všetky sa nám podarilo pomocou atlasu nájsť na slepej mape. Ďalej sme sa snažili nakúpiť tovar za 10 €. Niektorým sa to podarilo lepšie, iným trošku horšie. No a na záver sme sa zahrali na obchodníkov, kde sme počítali, koľko musíme vydať z nákupu. Tí najšikovnejší stihli vypočítať aj jednotkovú cenu nákupu.

  Štvrtáci, boli ste skvelí!

  Viac fotografií nájdete TU 

  22.4.2022

  deň ZemeDeň Zeme

  Starostlivosť o našu planétu je u nás na dennom poriadku, nielen dnešný deň. Chránime si ju a nezabúdame, že ONA je naša budúcnosť.

  Viac fotografií nájdete TU

  21.4.2022

  kaštieľNaši tretiaci navštívili kaštieľ v Žiari nad Hronom.

  Fotografie nájdete TU

  21.4.2022 pasovačkaPasovanie za čitateľov

  Hurá, už sme čitatelia, pasovaní v knižnici.

  Môžeme si požičiavať knižočky aj básničky.

  Maminky sa budú tešiť, ako pekne čítame,

  naša pani učiteľka, tá to predsa dávno vie.

   

  Viac fotografií nájdete TU

  21.4.2022

  dvorPopoludnie v klube sme si spestrili sadením kvetov a takto si skrášlili náš školský dvor.

  Viac fotografií nájdete TU

  21.4.2022

  florbalV klube sme oslavovali "Deň florbalu". Spoločne sme sa zabavili a prejavili športového ducha.

  Viac fotografií nájdete TU

  19.4.2022

  výživaZdravá výživa s p. Malatincovou z RÚVZ v Žiari nad Hronom

  Fotografie nájdete TU

  19.4.2022

  sudokuSúťažili sme v sudoku. Brainstorming ...

  Viac fotografií nájdete TU

  19.4.2022

  záhradaZáleží nám na našom okolí ...

  Fotografie nájdete TU

  19.4.2022

  Veľká nocMaľované vajíčko,
  sladký božtek na líčko!
  K tomu zdravia, šťastia prajem,

  koláčikom rád to zajem.
  Viac fotografií nájdete TU 

     
  18.4.2022

  rozprávky5.A vo svete rozprávok

  O tom, koľko času a energie zaberie vymyslieť a zrealizovať takú bábkovú hru, sa presvedčili aj žiaci 5.A triedy. Na hodinách literárnej výchovy si opäť vyskúšali prácu v skupinách, tvorili scenáre, jednoduché kulisy či vyrábali vlastné bábky.

  Veď sa len pozrite, akí sú šikovní! Fotografie nájdete TU.

   

  zápis

   

  zápis

  Ďakujeme za prejavenú dôveru,

  o Vaše deti sa s láskou postaráme.

   

   

  Všetky fotografie zo zápisu do 1. ročníka nájdete TU.

   

  prútiky"Šibem, šibem, šiby ryby, 
  môj korbáčik nemá chyby. 
  Ešte vody trošička, 
  daj vajíčko z košíčka!" 

  Takto sa veselo prútikovalo v 1.B.

  13.4.2022

  myšlienkové mapyŽiaci na hodinách prírodovedy tvorili myšlienkové mapy. Myšlienkové mapy pomáhajú so zápisom informácii, podporujú pamäť a učenie. Umožňujú deťom lepšie pochopiť učivo a následne si ho dokážu dlhšie zapamätať.     

  M. Giláňová

  13.4.2022 Veľká nocŽiaci prvého stupňa navštívili Svätokrížsky dom v Žiari nad Hronom, kde boli pre nich pripravené veľkonočné tvorivé dielne a ukážky remesiel. Ďakujeme!
  12.4.2022

  my dayŠtvrtáci zo 4.A ukázali ako zvládli tému My day vytvorením a prezentovaním svojich projektov z angličtiny.

  Z. Čičmancová

  10.4.2022

  projectŠiestaci dali hlavy dokopy a navrhli vynálezy, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť kvalitu nášho života a zároveň chrániť životné prostredie.

  Zo všetkých nápadov sme vybrali 3 (1 si hlasovaním volili žiaci a 2 sú výberom učiteliek ANJ), ktoré poputujú do medzinárodnej súťaže THE PROJECT COMPETITION 2022 usporiadanej vydavateľstvom Oxford University Press.

  Výsledky budú známe v máji. Držíme palce Terke, Vike a Peťkovi a ich Teleportálu, Timkovi, Riškovi a Aďkovi s ich 3D recyklujúcim bicyklom a Bianke a Sofii a ich Mini vysávaču. Ich návrhy si môžete bližšie pozrieť na nástenke s projektmi z anglického jazyka na 3.poschodí.

  PK cudzích jazykov

  10.4.2022

  divadloDňa 8.4.2022 k nám zavítalo Divadlo Etudy z Prešova.

  Herci si pre žiakov prvého stupňa pripravili rozprávku Princezná na hrášku. Hra, ktorú divadlo prináša na motívy známej rozprávky Hansa Christiana Andersena, je nielen o kráse a estetickom zážitku z nádherných pesničiek, ktoré pretkávajú predstavenie, ale detskému divákovi odhaľuje aj tajomstvo radosti z dosiahnutých cieľov. 

  Dúfame, že Divadlo Etudy sa k nám čoskoro vráti s ďalšou rozprávkou.               

  Mgr. Monika Giláňová

  7.4.2022 korytnačkaS piatakmi sme v rámci mesiaca kníh pre vás na hodine anglického jazyka natočili video verziu bájky Korytnačka a zajac. Toto ich spoločné dielo len potvrdzuje pravdivosť ponaučenia tejto bájky, ktorým je, že TÍMOVÁ PRÁCA PRINÁŠA LEPŠIE VÝSLEDKY. Veríme, že sa vám bude páčiť!
  6.4.2022

  tradícieNa hodinách VYV a GEG sme so žiakmi 8.B triedy plietli korbáče, zdobili kraslice a piekli tradičný tvarohový koláč a buchty plnené slivkovým lekvárom.

  Zapojili sa všetci žiaci - chlapci si potrápili prsty pri pletení korbáčov, dievčence zas pri zdobení kraslíc. Pracovalo sa veľmi pilne, lebo všetkých motivovala vôňa pripravovaného koláča a buchiet, na ktorých príprave sa podieľali aj dievčatá, aj chlapci:) 

  Fotografie nájdete TU

  Za príjemné a zaujímavé učenie plné tradícií ďakujeme p.uč. K. Andokovej.

  Tr. uč. Viera Hrončeková

  6.4.2022

  anjTretiaci  vytvorili na hodine anglického jazyka projekt – Moja rodina.  Vo vetách mali používať sloveso "to be".  Svoje projekty  odprezentovali a rozvíjali svoje komunikačné zručnosti v cudzom jazyku.

   

  Fotografie a krátke videá nájdete TU

  M. Giláňová​

  1.4.2022

  aprilTakto veselo a farebne bolo dnes u nás na druhom stupni.

   

  Pozdravujeme všetkých pedagógov a žiakov, čo sa nemohli zúčastniť  a prispieť k dobrej nálade a prajeme im skoré uzdravenie! 

  1.4.2022 skdTretiaci v ŠKD sa snažili, v marci veľa tvorili a popri tom sa bavili.
  1.4.2022

  telesná4.B ďakuje pani uč. telesnej výchovy Mirke  Matoušekovej za peknú hodinu cvičenia na kruhoch. Bolo to zaujímavé a zábavné. Mnohí prekonali svoj strach a výborne si zacvičili.

  Fotografie si môžete pozrieť TU

  Video nájdete TU

  29.3.2022 tabletyV 3.B už dávno vedia, že informácie nájdu nielen v učebniciach, ale aj prečítajú na mape či nájdu na internete. Hlavne treba porovnať a overiť!
  29.3.2022 stromŽiaci prvého stupňa sa zapojili v mesiaci marec do výzvy Mestskej knižnice M. Chrásteka v Žiari nad Hronom. Žiaci si vypočuli rozprávku o strome, ktorú prečítala p. Kaššová a ich úlohou bolo nakresliť svoj najkrajší strom.
  A veru sa to podarilo.
  29.3.2022 vodaČo všetko sa dá zažiť na Deň vody ...
  29.3.2022

  MUŽiaci 3.A a 3.B triedy  navštívili Mestský úrad v Žiari nad Hronom. Pán primátor Peter Antal ich privítal, porozprával im o fungovaní mestského úradu a odpovedal na ich zvedavé otázky.  

  Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

  Monika Giláňová​ a Soňa Bistová

  29.3.2022

  kubínme víťazku okresného kola Hviezdoslavovho Kubína!

   

  Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa.

   

  Dňa 25.3.2022 sa uskutočnilo v CVČ v Žiari nad Hronom okresné kolo v tejto súťaži. Žiačka V. B triedy - Nelly Tonhajzerová získala vo svojej kategórii /II. kategória - próza/ nádherné 1. miesto.

   

  Držíme palce, aby sa takto umiestnila aj v krajskom kole 3. mája v Banskej Bystrici.

   

  kubínRovnako krásne druhé miesto získala v I.kategórii v próze aj Hanka Kahabková z III.B.

   

  Umelecký prednes je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu.

   

  Aj takto formujeme žiakov našej školy a pestujeme v ich kladný vzťah k umeniu.

  Gratulujeme!

   

  Mgr. Andrea Némethyová, vyučujúca SJL 

  29.2.2022 jarPrišla jar do 1.B
  29.3.2022 jarV klube sme privítali jar...
  28.3.2022

  jarA jar zavítala aj na naše chodby a okná.
  Ďakujeme všetkým p. učiteľkám a žiakom, ktorí priložili ruku k dielu!

  Viac fotografií nájdete TU

  28.3.2022

  rovesnickeDievčatá deviatačky predviedli spolužiakom z 3.A, čo sú a ako fungujú Micro:bity.  S ich pomocou tretiaci na Micro:bitoch roztancovali postavičky, rozpohybovali zvieratká, dokonca aj rozbliklali LED pásiky. 

  Aktivita bola realizovaná vďaka prostriedkom z projektu Enter Nadácie Pontis. Ďakujeme!

   

  Viac fotografií nájdete TU

  27.3.2022

  Veľkonočné dielneMalý zajko v tráve čupí,
  sleduje ako sa jar budí.

  Všetko živé raduje sa,

  na Veľkú noc hotuje sa. 

  Viac fotografií nájdete TU

  27.3.2022

  chemikMladý chemik opäť obnovil svoju činnosť. Na druhom jarnom stretnutí sme sa pobavili s nenewtonovskou kvapalinou... snehuliak sa nám nakoniec podaril urobiť, aj keď len maličký a na chvíľku :)

  Fotografie a krátke videá nájdete TU

  23.3.2022 stena4.B na lezeckej stene ... pár fotografií
  23.3.2022

  mestoŽiaci 4.B vytvorili pekné projekty o svojom meste.

  23.3.2022 knižnicaAj 1.A navštívila mestskú knižnicu a pripomenuli si, že marec je mesiac knihy.
  23.3.2022

  knižnicaJabĺčková trieda navštívila mestskú knižnicu. Dostali sme odpovede na otázky, odkiaľ prídu knihy do knižnice, ako nájsť knižku na čítanie, zahrali sme sa hru ako poraziť draka z rozprávky... 

  Všetkým sa veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Ďakujeme! 

  23.3.2022

  vodaŽiaci 1.B oslávili Deň vody rôznymi aktivitami. Overovali si vedomosti o vode a v skupinách si upevňovali vzájomnú komunikáciu, rešpekt a spoluprácu.  

  23.3.2022

  amerikaVEU v 9.A triede na hodine geografie: Aké chute má Amerika?

  Vieme, že veľa plodov, rastlín pochádza z Ameriky. Tiež množstvo jedál sa stalo súčasťou nášho menu. Tak sme si niektoré pripravili na dnešnom bloku VEU.  Klasický Hot-dog, úžasný čokoládový Brownies, chutný vyprážaný Churos. A zapili sme to nealko verziou Mohito a Sex on the beach. 

  Naši deviataci to zvládli na dve jednotky a takú bohatú a chutnú desiatu už dávno nemali.

  Chválim Vás, 9.A!

  p. uč. Kamila Andokova​

  21.3.2022 

  clilŽiaci 4. A si na hodine Vlastivedy  precvičili učivo z hlavných a vedľajších svetových strán metódou CLIL.

  Pojmy:

  Cardinal points: N-north, S-south, W-west, E-east Ordinal points: NE-northeast, SE-southeast, SE-southwest, NW-northwest

   

  Vďaka patrí p. uč. Čičmancovej, ktorá hodinu pripravila a odučila.

   

  DODDeň otvorených dverí je za nami.

   

  Ďakujeme za návštevu, veríme, že sa Vám na Jednotke páčilo! 

   

  Fotografie nájdete TU

  17.3.2022 vybrané slová

  Tretiaci si opakovali a utvrdzovali vybrané slová.

  Fotografie nájdete TU

   

  prihláškaInformácie pre rodičov a žiakov 9. a 8. ročníka k podávaniu prihlášok na SŠ

   

  nájdete TU

   

  11.3.2022 divadloŽiaci V.A triedy si na hodine literatúry na chvíľu vyskúšali, aké je to byť hercom. Stvárnili jednotlivé postavičky z rozprávky Pamodaj šťastia. Bolo úžasné sledovať, ako sa bez váhania a s úsmevom pustili do práce. A zvládli to na jednotku! Nielen rozdelenie do skupín, ale aj učenie textov či vytvorenie jednoduchých rekvizít.  
  11.3.2022 v školeU nás v škole ... (video na youtube)
  11.3.2022

  topánkyDeň v 6.A ...

  Zo života utečenca

  Sledovali sme strastiplnú cestu 24 ročného Kuma z Kamerunu, ktorý sa chcel dostať do Európy. Túžil zarobiť peniaze, aby jeho 6 mladší súrodenci mohli chodiť do školy. Cesta mu trvala viac ako 4 mesiace a zážitky z nej nám pripadali, ako zlý sen. Niekoľkokrát ho okradli a keď prišiel aj o topánky, tak si ich vyrobil z plastových fliaš. A to sme si vyskúšali aj my. Zaujímave bolo, ako si chladil vodu vodou, keď putoval cez púšť. Fyzika, matematika a geografia v praxi. Taká bola hodina geografie.

  P.S. Ako dobre, že žijeme na Slovensku...

  p. uč. Kamila Andoková 

  fotografie / video z hodiny

  11.3.2022

  kruhyTretiaci dole hlavou (video na youtube)

  a

  siedmaci skáču vysoko :) (video na youtube)

  3.3.2022 osobnostuTretiakov navštívila p. učiteľka Valéria Fridrichová, ktorá si pre nich v rámci predmetu vlastiveda pripravila besedu – Významné osobnosti nášho mesta. Ďakujeme za nové informácie a tešíme sa na ďalšie stretnutie :). 
  27.2.2022 korčulePokračujeme v zimných športoch ...
  27.2.2022

  športAj štvrtákom sa venovala pani trénerka z projektu Tréneri v škole. Zacvičili si a zasúťažili. Bolo veselo.  

  25.2.2022 telesná výchovaOlympiáda či piškôrky? Naši prváci športujú v duchu fair play na obľúbenej telesnej výchove.
  25.2.2022 Valentín v 1.BPozdravy na Valentína v 1.B
  21.2.2022 šašoStojí, stojí jeden strom,
  šašo stojí pod stromom.
  Zlaté listy vo výši,
  šepocú si :ši, ši, ši.
  20.2.2022 teloŠtvrtáci sa učili o ľudskom tele. Na záver vytvorili pekné projekty.

  lyziarskyĎakujeme p. učiteľkám M. Matoušekovej a S. Bistovej za super lyžiarsky výcvik.
  Aha, čo nás naučili a to sme niektorí stáli na lyžiach prvý krát v živote:

   

  Dve videá nájdete youtube účte TU:

  https://youtu.be/NtCll6HLmZA - prvé pokusy

  https://youtu.be/RdNMCleHFlU - záverečné video

  17.2022 políciaŽiaci Jednotka Žiar Nad Hronom​ si boli pozrieť výstavu súťažných prác na tému POLÍCIA ZNÁMA - NEZNÁMA, medzi ktorými boli aj 3 ocenené práce našich žiačok Viktorky Júdovej, Lenky Mesiarikovej a Margaréty Zuzany Mikulovej. Oceneným žiačkam gratulujeme!
  14.2.2022 hraAj tento školský rok sa naši deviataci zapojili do hry s lákavým názvom pre nás všetkých, a to Finančná sloboda. Veď, kto by nechcel byť slobodným v rozhodovaní, mať autá v garáži, honosné domy a pri tom všetkom ešte aj veľa peňazí.  
  viac TU
  3.2.2022 olympiáda26.januára sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách piatakov a deviatakov. Bohužiaľ, medzi deviatakmi sa v celom okrese nenašiel žiadny úspešný riešiteľ, no piatakov hneď 15! Z toho až 7 z našej Jednotky, Liliana Kaščáková sa dokonca umiestnila na prvom mieste. Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu.
  3.2.2022 youtubeTretiaci sa na hodinách prírodovedy oboznámili s témou Vylučovacia sústava. Dozvedeli sa nové informácie, ktoré získali z rôznych zdrojov - prezentácie, videá, články, encyklopédie. Získané vedomosti využili v skupinovej práci, kde vytvorili projekty, ktoré následne odprezentovali. Pri aktivitách žiaci rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť, tvorivosť. 
  3.2.2022 januárPozrite sa, ako využili naši tretiaci prvý mesiac v klube. Enviro aktivít vonku bolo neúrekom, hrali sme sa, súťažili, tvorili a dobre zabavili.
  3.2.2022

  ValentínkyValentín je sviatok krásny,

  uži si ho v láske, šťastí.

  Žiadne slzy, lásky veľa,

  to zo srdca len Ti želám.

  28.1.2022 nakupovanieŠtvrtáci sa učili nakupovať, aj si z kúpených produktov vyrobili chutné pudingy, ovocné poháre alebo kaše. Precvičili si tak svoju finančnú gramotnosť.
  28.1.2022  Fašiangy už začali. Čakáme na karneval ...fašiangy
  28.1.2022 besedaTretiaci pozvali na besedu pani Miroslavu Malatincovú z RUVZ, ktorá nám doplnila informácie o tráviacej a vylučovacej sústave. Predstavila nám správne vyváženú stravu a pitný režim. Ďakujeme za doplnenie informácií a príjemne strávené chvíle.
  23.1.2022 animazeSiedmaci sa hanbia rozprávať na kameru, tak sa pri opakovaní na nemčine trochu zamaskovali :).
  23.1.2022

  gratulaciaS radosťou Vám oznamujeme úspech našich žiačok Hanky Neshodovej zo 7.B a Radky Mlynárčikovej z 8.A v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo 13.1.2022 online formou.

  V tomto kole Hanka obsadila 4. miesto v kategórii 1A  a Radka 1.miesto v kategórii 1B. Radka postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať dňa 8.2.2022.

   

  Dievčatám srdečne blahoželáme a Radke držíme palce v ďalšom kole!

  23.1.2022 krmidlaBude zima, bude mráz, kam sa vtáčik, kam schováš
  5.1.2022

  IKTVčera nainštalovali, dnes sa učilo ....

  V jednej z troch počítačových učební nám včera nainštalovali nové pracovné stanice Nexineo. Je to moderná platforma, ktorá prináša zdravšie prostredie s nulovou hlučnosťou, nižšiu prašnosť a menej elektromagnetického žiarenia v porovnaní s bežnými počítačmi. Zobrazovacie jednotky majú dlhšiu životnosť a vďaka menším nárokom na výrobu a dopravu zabezpečujú vysokú úsporu elektronického odpadu a emisií CO2, čím ako Zelená škola prispejeme k ochrane životného prostredia.

  Dnes si už prví žiaci nový systém vyskúšali a po maličkom doladení nastavení aj pochvaľovali.  Veríme, že spokojnosť bude pretrvávať a nadšenie neopadne :). 

  5.1.2022
 • vianočné pohľadniceNaši piataci dostali milý povianočný darček - vianočné pohľadnice od svojich rovesníkov z talianskej základnej školy IC Matteo Ricci v Ríme, s ktorými si dopisujú od novembra minulého roka. 

  Školu sme si vybrali na overenej platforme https://penfriends.cambridgeenglish.org/  a v budúcnosti plánujeme zapojenie viacerých tried. Dopisovanie s rovesníkmi z iných krajín nie je totiž len zábavný spôsob ako si precvičiť angličtinu, ale zároveň spoznať inú kultúru, spôsob života, či krajinu a rozšíriť si tak svoje vlastné obzory. A v neposlednom rade je to aj príležitosť ako získať nových kamarátov. :-) 

 • 5.1.2022 tráviaca sústavaV 3.B na hodinách slovenského jazyka, prírodovedy a výtvarnej výchovy prebiehal výchovno-vzdelávací proces formou projektového vyučovania. Žiaci sa oboznámili s témou – Tráviaca sústava. Dozvedeli sa nové informácie, ktoré získali z rôznych zdrojov - prezentácie, videá, články. Získané vedomosti využili v skupinovej práci, kde vytvorili projekty, ktoré následne odprezentovali. Pri aktivitách žiaci rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, zodpovednosť, tvorivosť.  
  5.1.2022 radovánkyJe nám spolu dobre,
  22.12.2021

   

  pečivoZamestnancom našej školy nie je cudzia dobročinnosť, a preto sme sa rozhodli pomôcť zamestnancom COVID oddelenia v NsP v Žiari nad Hronom aj darovaním krabíc s koláčmi na vianočné sviatky vzhľadom na ich nepretržitú pracovnú vyťaženosť v nemocnici. Keďže už druhý rok sa nám nepodarilo zorganizovať vianočný benefičný koncert, z ktorého výťažok vždy putoval na dobrú vec, inšpirovala sa naša škola výzvou jednej pani učiteľky z Oravy, ktorá sa rozhodla napiecť pečivo pre zdravotníkov, a tak ich v tejto ťažkej dobe potešiť. Ďakujeme všetkým pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom JEDNOTKY, rodičom a sponzorom za to, že sa nám podarilo zapojiť do tejto výzvy a 20.decembra 2021 úspešne odovzdať krabice plné dobrôt do nemocnice. 

  17.12.2021

   

  dielnickyČo sa dialo kedysi na Vianoce? Ako sa zdobil stromček? Čo sa pieklo a varilo? Čo bolo na slávnostnom stole? A čo pod ním? To sa dozvedeli pár dní pred Vianocami od p. učiteľky Andokovej žiaci prvého stupňa našej školy. Zišli sa s p. riaditeľom pri slávnostne prestretom vianočnom stole, pri príprave ktorého každý priložil ruku k dielu. Prváci pomohli vyzdobiť stromček papierovými anjelikmi a na stôl pripravili ovocné mňamky. Druháci pripravili salónky z cukríkov a šuhajdy a dozdobili stromček reťazou zo slamy. Tretiaci napiekli opekance a vyrobili krabičky na darčeky, štvrtáci pridali medovníky. Všetci sa dozvedeli, že pred tým, ako sa najedol gazda, musel nakŕmiť všetky zvery v hospodárstve, prečo na stole nesmie chýbať med a oplátky sa jedli s cesnakom, čo znamená, keď sa pri rozkrojení jabĺčka objaví hviezdička a ako orieškové škrupinky vedia odhaliť vzťahy v rodine :). Mimochodom, viete, prečo gazda pred večerou hľadal ešte sekeru a reťaze?

   

  Ďakujeme za spoluprácu všetkým p. učiteľkám a p. asistentkám, ktoré pomáhali :).

   

  hydroPOĎAKOVANIE

   

  Chceme sa touto cestou poďakovať firme Hydro Extrusion Slovakia za finančnú pomoc pri kúpe vonkajších žalúzií, ktoré plánujeme umiestniť na niektoré okná našej školy.

  Veríme, že aj týmto spôsobom zlepšíme priestory v škole a vytvoríme nielen žiakom, ale aj zamestnancom príjemnejšie prostredie potrebné na vzdelávanie najmä v letných mesiacoch. 

  ĎAKUJEME

    

  10.12.2021 úspechS novembrom v našej škole prišiel aj čas predmetových olympiád.
  Takto sa zatiaľ darí našim žiakom ...
  17.12.2021

  anjelikAnjelik k nám zavítal, 
  náš stromček si on vybral. 

  Deti si ho poskladali, 

  na stromček ho zavesili.

  15.12.2021

  stromčekySvieť nám, stromček bielučký,
  chytíme sa za rúčky,
  nech naším spevom znie celý dom,
  fidli-tidli, fidli-tidli, bom! 

  15.12.2021

  snehuliaciBiela zima, veľké mrazy, 
  snehuliačik, či ťa mrazí! 
  Hoď si kabát na seba!

  15.12.2021

  besedaŠtvrtáci sa zúčastnili besedy s vianočnou tematikou, ktorú viedla pani knihovníčka p. Kaššová.
  Monika Urblíková,  Soňa Neštinová​, tr. učiteľky

  10.12.2021 3D tlačPrvé tri mesiace školského roku sa deviataci na informatike venovali jednoduchým návrhom pre 3D tlač. Začínali hracími kockami a cez odmerky a lieviky sa prepracovali k vianočným ozdobám. Bohužiaľ, hotový vianočný stromček s ich výrobkami si už kvôli dištančnému vyučovaniu neužili, no aspoň pomohli vytvoriť vianočnú atmosféru pani učiteľkám v zborovni. 
  10.12.2021 úspechS novembrom v našej škole prišiel aj čas predmetových olympiád.
  Takto sa zatiaľ darí našim žiakom ...
  9.12.2021 adventAj 4.B prežíva Advent a deti si vyrobili takéto krásne vence.
  9.12.2021 finančná gramotnosťŠtvrtáci sa venovali finančnej gramotnosti a vyrábali si svoje vlastné eurá. Veľmi sa im podarili.
    MikulášVideo z návštevy Mikuláša nájdete TU ...
  8.12.2021

  stromčekVianoce tu máme zas.
  Stromček svieti a sa jagá.
  Prekvapenie na nás čaká.
         (recyklovanie starých kníh) 

  8.12.2021 hviezdičkyBola raz malá, malá hviezdička.
  Zviedla ju Mliečna, Mliečna cestička.
  Zvolala: "Zbohom, družice,
  vidieť chcem svetov tisíce."
  8.12.2021 Mikulášske vyučovanieSviatok sv. Mikuláša sme oslávili tradičným mikulášskym vyučovaním. Do školských lavíc zasadli anjelici a Mikulášikovia.  Okrem toho, že si žiaci pripomenuli historickú podstatu a význam  sv. Mikuláša -  biskupa, ktorý nezištne pomáhal blížnym, riešili aj zábavné mikulášske úlohy.
  8.12.2021

  kravičkyAj tento mesiac sa tretiaci starali o svoje kravičky, učili sa nové veci o ich živote, plnili úlohy a tvorili...

  6.12.2021 MikulášVitaj, vitaj, Mikuláš,
  čo v batohu pre nás máš?
  Cukríky i čokoládky
  a či dáky perník sladký?
  Celý rok sme poslúchali,
  aj si uši umývali.
  Žiaden z nás sa nebil veru,
  na kolene nemal dieru.
  Tak ako sme sľúbili,
  všetci sme sa ľúbili.
  Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece,
  nikto z nás už čakať nechce. 
  6.12.2021

  kladkaŠtvrtáci sa učili o pevnej a voľnej kladke. Takto sa im to podarilo.

  4.12.2021 mikulasAj k Vám príde Mikuláš? Prváci sa už pripravili :)
  4.12.2021 stromostrazcaStromostrážca les nám stráž
  od odpadkov a  rozbitých fliaš.
  4.12.2021

  pozdravyV izbičke za oknom niečo sa chystá,
  stromček už svieti, radosť je istá.

  4.12.2021 snehuliakBiela zima, veľké mrazy,
  snehuliačik, či ťa mrazí!
  Hoď si kabát na seba.
  Mne a zima? Ale ba!
  3.12.2021

  vianoceVianoce prichádzajú ...

  ... a na škole sa objavila vianočná výzdoba :)

  2.12.2021

  knihovníčkaNašich tretiakov navštívila pani knihovníčka Kaššová, ktorá deťom predstavila knihu od Dušana Taragela – Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov. Spoločne si čítali úryvky a plnili zaujímavé úlohy. Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie. 

  Monika Giláňová​

  2.12.2021 fajnovinkyVyšlo jesenné číslo školského časopisu, tentokrát len online.
  1.12.2021 vesmírŠtvrtáci sa pohrali s vesmírom a vytvorili krásne práce.
  1.12.2021 Mária TeréziaMária Terézia a jej reformy sú veľmi zaujímavé vlastivedné učivo. Zaujalo aj štvrtákov. Ďakujeme pani učiteľke Fridrichovej za zaujímavú besedu.
  1.12.2021 anjOpakujeme angličtinu. Ako? No rôznymi hrami ...
  1.12.2021 clilZorientovali sme sa!
  Vieme ísť na sever, juh, východ či západ, ale aj na Nord, South, West and East :).
  1.12.2021 klziskoPozrite sa, ako sme zvládli chôdzu popri mantineli, korčuľovanie priamo vpred, zastavenie prívratom, obchádzanie prekážok a prenos predmetov. Nakoniec sa nám podarilo vytvoriť kamošov zo snehu.
  Tešíme sa a veríme v pokračovanie nášho krúžku.
   

  súťaž21. november patrí Svetovému dňu pozdravov (World Hello Day) a prináša efektívny návod ako podporiť mier, porozumenie a vzájomnú komunikáciu. Ak ho chcete osláviť spolu s nami, vyberte si minimálne 10 ľudí (známych či neznámych), ktorých v tento deň pozdravíte, oslovíte, potešíte – jednoducho im akýmkoľvek spôsobom dáte najavo, že ich radi vidíte. A keďže takéto činy potrebuje naše okolie neustále, pokojne takto oslavujte každý deň!

  Pozdravy v niekoľkých jazykoch si môžete precvičiť s našimi piatakmi v tomto videu.

   

  Have a lovely World Hello Day!

   

  PS: A nezabudnite sa zapojiť do súťaže PK cudzích jazykov, v ktorej môžete vyhrať zaujímavé vecné ceny. Viac info u p. učiteliek anglického jazyka.

   

  zeleny svetPozor, termín uzávierky sa blíži!!!

   

  Žiaci, svoje súťažné práce odovzdávajte Vášmu vyučujúcemu alebo p. učiteľke Hrončekovej.

   

  Podrobnejšie informácie p súťaži nájdete na https://www.ewobox.sk/sazp/zeleny-svet/  

  27.11.2021
  športMy chceme byť všetci fit,
  27.11.2021
  hrabanie je viac než isté.
  Urobíme kopy z nich,
  skočíme si šup do nich.
  25.11.2021 vianocZvončeky už zvonia
  a ihličie vonia,
  svetlo sviečok mihotavé,
  Vianoce k nám prišli práve.
  12.11.2021 gaštankoviaVyučovanie v 3.B sa pobralo netradičnou cestou a urobili sme si gaštanový deň. Prepojili sme matematiku, slovenský jazyk a pracovné vyučovanie. Pri aktivitách žiaci rozvíjali životné zručnosti - aktívne počúvanie, spoluprácu, tvorivosť. A veru bola to zábava.
  12.11.2021 slovníkyNa dnešnej hodine slovenského jazyka bádali žiaci VI.A v slovníkoch. V skupinách si zasúťažili o titul triedny lexikograf. Ich úlohou bolo v čo najkratšom čase zistiť význam cudzích, ale i domácich slov, ktoré doposiaľ nepočuli. Išlo im to naozaj výborne! 
  12.11.2021 kolobeh vodyKolobeh vody funguje aj v anglicky hovoriacich krajinách. U nás tiež. Pesnička, pracovný list a maketa sú toho dôkazom.
  10.11.2021

  včelárkaDňa 9.11.2021 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili besedy o včelách v Centre voľného času. Besedu viedla skúsená p. včelárka Janka Lubušká. Žiaci si zopakovali svoje poznatky o včele medonosnej a dozvedeli sa nové informácie, ktoré v učebniciach nenájdu.

  Ďakujeme.

  9.11.2021

  slniečkoSlniečko nám ešte hrialo

  a počasie deťom prialo.

  Sadenie nás bavilo,

  javorové tvorenie tešilo.

  Ďalšie fotografie nájdete TU

   

  vlajkyKrásna príroda, zaujímavá história, múdri a šikovní ľudia, bohaté tradície, prekrásne rozprávky, ... Toto všetko bolo dnes prezentované na našej škole v rámci metodického dňa na tému Vlastenectvo - nie náhodou deň pred výročím vzniku Československej republiky, 28.10.1918.

   

  Ak ste sa dnes prešli alebo sa ešte prejdete, pred našou školou uvidíte, ako krásne si naše deti uctili pamiatku týchto udalostí. Milí žiaci a kolegovia, patrí Vám všetkým obrovská pochvala a vďaka.

   

  Mgr. Kamila Andokova

   

  Takto odprezentovali naši žiaci informácie o múdrych a šikovných ľuďoch Slovenska v rámci metodického dňa na tému Vlastenectvo ... videá nájdete TU

  Reportáž televízie ATV nájdete TU

  3.11.2021

  hvezdáreňŽiaci 4. ročníka sa zúčastnili exkurzie do Hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom.                   

  Mgr. Urblíkova, Paed.Dr. Neštinová

  1.11.2021 dopravaTretiaci sa na hodinách vlastivedy venovali téme Doprava. Vyhľadávali, cestovali, čítali, zabávali sa ...
  Monika Giláňová​
  1.11.2021 tréneriNaša škola je zapojená v programe Tréneri v škole. Program je založený na prepojení športov, ktoré sa na štandardných hodinách Telesnej a športovej výchovy (1. stupeň ZŠ) vykonávajú s deťmi pestrou pohybovou činnosťou. Cieľom programu je rozhýbať všetky deti hravou formou a ako vidíte, darí sa :)
  29.10.2021

  certifikatNaši tretiaci sa zapojili do projektu Adoptuj kravičku. Je to unikátny projekt realizovaný z Mliečneho fondu, do ktorého prispievajú slovenskí prvovýrobcovia a spracovatelia mlieka už od roku 2008. Deti sa zábavnou formou učia o dôležitosti konzumácie slovenského mlieka a mliečnych výrobkov, o živote kravičiek aj o práci poľnohospodárov – farárov. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky. A aj my už máme svoje kravičky, o ktoré sa staráme.  

  Držte nám palce!  

  M. Giláňová, S. Bistová      

  29.10.2021 pohladeniePre pohladenie duše ...
   

  starí rodičiaMilí starí rodičia,

  mesiac október je mesiacom úcty k Vašim šedinám a vráskam, ktoré sú dôkazom Vašich skúseností a životnej múdrosti. Prijmite od nás, od detí z 1. základnej školy, ako prejav lásky a vďaky tento krátky program.

  Ďakujeme Vám, že nás ľúbite a že ste.

  25.10.2021

  Európsky deň jazykov - Obrázok 126. september patrí  dňu EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV.  Ani v tomto roku sme ho nemohli sláviť spoločne, ale len v rámci tried.  To však neubralo na čare aktivít, ktoré pani učiteľky anglického jazyka pre žiakov pripravili. V tomto školskom roku sme sa zamerali na spoznávanie najpoužívanejších jazykov v Európe. Piataci natočili video s pozdravom "Dobrý deň! v niekoľkých jazykoch, šiestaci a siedmaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o európskych jazykoch ( ako napríklad, že v Bulharsku potrasenie hlavou do strán znamená "áno" a po grécky sa "áno" povie "ne"). Najstarší sa v projekte zamýšľali nad tým, akými spôsobmi sa môžeme naučiť cudzí jazyk a  všetci sme sa spoločne zabavili pri hádaní jazyka, akým hovorila osoba v prehrávanom videu. AUF WIEDERSEHEN! / VISZLÁT! / HASTA LA VISTA! / SEE YOU SOON/ ARRIVEDERCI/ 
  до свидания! 
  PS: Viete, v akých jazykoch sú tieto pozdravy? Odpovede môžete posunúť vašej pani učiteľke ANJ

  A aké aktivity robili naši nemčinári? Žiaci vyrobili a poslali videopozdrav zo školy do eTwinningového projektu "Gemeinsam in Europa und darüber hinaus" a lúskali videovizitky žiakov zo spolupracujúcich škôl z Poľska, Nemecka, Turecka, Čiech a Talianska :).

  23.10.2021 Babka, dedkoBabka, dedko, mám vás rád
  23.10.2021 deň jablkaTretiaci nezabudli na Deň jablka a strávili ho športovými jablkovými aktivitami.
  23.10.2021 jesenné chvíleJesenné chvíle tretiakov
  Jeseň je jedným z najkrajších ročných období, ktoré ponúka množstvo farieb ale aj možností na aktívne tvorenie.
  21.10.2021
  Tretiaci opäť navštívili dopravné ihrisko. Žiaci mali možnosť overiť si svoje nadobudnuté vedomosti z oblasti dopravy, značiek, predpisov cestnej premávky a vyskúšať si svoju zručnosť v jazde na kolobežkách a bicykloch.
  19.10.2021 kolobehTretiaci si na hodinách prírodovedy osvojili tému Kolobeh vody v prírode. Nadobudnuté vedomosti si doplnili aj metódou CLIL. Osvojili si kľúčové slová a frázy v cudzom jazyku. Prepojením s výtvarnou výchovou si vytvorili svoj vlastný kolobeh vody.
  19.10.2021
  hrobyÚprava hrobov na miestnom cintoríne
  Krásne jesenné počasie v októbri využili členovia Žiackeho parlamentu na úpravu hrobov padlých hrdinov II. Svetovej vojny na miestnom cintoríne. Tak ako každý rok, aj teraz očistili hroby od buriny a smetí, očistili pomníky, odstránili staré kvety a kahance, ktoré nahradili novými. Takto ich pripravili na slávenie blížiaceho sa sviatku Všetkých svätých.
  14.10.2021 jeseňAni sme sa nenazdali a je tu opäť jeseň. Ponúka nám prírodné dary - farebné lístie, tekvičky, gaštany ... Stačí si len vybrať.
  11.10.2021 jeseň Jeseň je pestrá svojimi farbami ...
  10.10.2021 vitajte_v_klubePekné slnečné popoludnie sme využili na privítanie prvákov v našom klube. Dobrá nálada a zábava sa šírila po celom dvore.
  10.10.2021

  Danka a JankaV školskom roku 2021/2022 v rámci projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí II  sme vytvorili dva literárne krúžky:
  - 3. ročník sa venuje textom z knihy Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej.
  - 4.ročník trénuje literárnu gramotnosť na textoch z knihy Tri múdre kozliatka od J.C. Hronského.
  Cieľom je priviesť žiakov k pravidelnému čítaniu a k zvyšovaniu ich čitateľskej gramotnosti ale i formovať ich kladný vzťah k literatúre. Chceme, aby aj v dnešnej
  dobe siahali po knihe, rozvíjali svoju fantáziu a rozširovali svoje obzory.

  10.10.2021 meraniePásmo, pravítko, krajčírsky meter, posuvné meradlo..... centimeter, kilometer, meter, či milimeter.....  výška dverí, dĺžka zábradlia, hrúbka lavice, obvod bokov......... rovesníci zo šiesteho ročníka to vedia a vedia svoje vedomosti preniesť aj na nás tretiakov.
  Pozerajte, merajte a verte vlastným očiam.
  8.10.2021 matematikaDnešná matematika v jabĺčkovej triede bola tvorivá. Žiaci počítali v číselnom rade do 5. Triedili a rozdeľovali predmety do skupín podľa rôznych zadaní. Všetky úlohy hravo zvládli. Ukázali svoju predstavivosť a zručnosť. Ako môžu bez ceruzky napísať rôzne číslice? Posúďte sami.
  6.10.2021

  pastelkaAj v tomto roku sa naša škola v spolupráci s CVČ v Žiari nad Hronom zapojila do verejnej zbierky BIELA PASTELKA. Naši dobrovoľníci žiackeho parlamentu zbierali v škole dobrovoľné finančné príspevky  a za odmenu dávali darcom biele pastelky ako symbol sveta nevidiacich a výraz ľudskej solidarity a dobrej vôle.

  Biela pastelka je verejná zbierka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

  Za všetky príspevky ĎAKUJEME.

  26.9.2021
  vždy sa s nimi rád zahrám.
  26.9.2021 tekviceJeseň je už tu a v klube sme vyrábali tekvice z balónov :). 
  25.9.2021 englishstarV júni 2021 sa na našej škole opäť konala obľúbená medzinárodná súťaž v anglickom jazyku English Star, ktorá každoročne láka žiakov nielen možnosťou  overiť si svoje jazykové zručnosti, ale aj získať zaujímavé vecné ceny. Tentokrát sa do nej zapojilo 47 žiakov z 2. až 9. ročníka s priemernou úspešnosťou 80,87 %. Až 35 žiakov dosiahlo výsledok nad 80%, čo im prinieslo diplom so zlatou medailou. 
  Všetkým zapojeným žiakom blahoželáme k výsledkom, ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie spoločné jazykové podujatia!
    krúžkkyTU nájdete ponuku krúžkov na tento školský rok Na krúžok sa žiak prihlási odovzdaním vzdelávacieho poukazu vedúcemu krúžku do 22.9. 
  17.9.2021 english starAj v minulom školskom roku 2020/2021 sa žiaci 1. stupňa zapojili do medzinárodnej súťaže v anglickom jazyku - ENGLISHSTAR. A veru sa nám darilo. GRATULUJEME!
  3.8.2021

  otvorenie šk. rokaSlávnostné otvorenie šk. roka 2021/2022  ... fotografie TU  

   

   

  - archív 2020 / 2021 -

  - archív 2019 / 2020 -

  - archív 2018 / 2019 -

  - archív 2017 / 2018 -

  - archív 2016 / 2017 -

  - archív 2015 / 2016 -

  - archív 2014 / 2015 -

  - archív 2013 / 2014 -

  - archív 2012 / 2013 -

  - archív 2011 / 2012 -

  - archív 2010 / 2011 -

  - archív 2009 / 2010 -


   

  Jedáleň

  ŠKD

  Kontakt

  • Základná škola
  • Ul. Dr. Janského č.2
  • 965 01 Žiar nad Hronom
  • --------------------------------------
  • Telefón: +421 45 673 21 45
  • fax: +421 45 673 21 45
  • e-mail: skolazh@gmail.com
  • --------------------------------------
  • Školská jedáleň:
  • sjzsjan@gmail.com
  • +421 45 672 52 14